• yapımcılığını zero film'in üstlendiği, başrollerini şafak sezer ve eyşan özhim'in oynayacağı, leman dergisinden tanınan ahmet yılmazın senaryosunu yazdığı ve yönetmenliğini kamil aydın'la paylaştığı aralık ayının 21'inde vizyona girecek olan sinema filmi..

daha fazla bilgi için; http://kutsal.damacana.org/
  • "içinde nutella mı yoksa jack daniels mı var?" diye sordurtan damacana.
  • --- spoiler ---

-kanaat getirdim ki bu papaz büyüsü kızım, ha biz papaz büyüsünü bozamazmıyız? bozarız. ama papaz arkada$lar varken bunu pek etik bulmuyoruz biz.

--- spoiler ---
  • içine absolut doldurulmuş damacanadır. postmodern bir totem olup özenle ve limonla tapılasıdır.

inekten iyi olduğu kesindir.
  • ahmet yılmaz karakter yaratmada, onlara diyalog ve monolog yazmakta aşmış bir şahsiyettir, evet.yarım yarım yarar hatta çoğu zaman.

ama karikatür ve sinema çok farklı disiplinler, zaten kendisinin mizahı olay'dan değil, kişi ve cümle'den besleniyo.karakter denilen şeyi de bi insan oynuyo sinemada ve ne kadar yönetmen yönetse de filmi, büyük bi iş o oyuncuya kalıyo.benim korkumda burada başlıyo işte.
    kendisine inanılmaz saygı duyduğumdan ve gözümde de çok büyüttüğümden; acaba olcak mı, hakkaten karikatürlerine güldüğüm kadar gülecek miyim bu filme çok merak ediyorum.açıkçası fragmanın girişinde settar tanrıöğen in söylediği cümleyi, karikatürde yılmaz'ın çizdiği bi hoca'nın konuşma balonundan okusaydım daha komik gelcekti bana eminim.

neyse artık yapcak bişi yok.çekmiş adam filmi.kaygıyla bekliycez.

(yazar olduğunu 2 yıl aradan sonra farkeden yazarın ilk işi.edit; yarım yarım yarar film; ahmet yılmaza yarılanları.şafak sezer çok komik adam lan resmen)
  • ahmet yılmaz ismini duymam ile beraber bünyemde kafadan gitme isteği uyandırmış filmdir. o derece güveniyorum bu adama. ha gidip de hüsrana uğrarsak duble olur hüsran.
  • sinemada fragmanını izledikten sonra izleyeceğim filme ve sinemaya inancımı yitirmeme ramak kalmıştır. allah'tan abim evin tek çocuğu'ydu da izleyeceğim film, bu çelişkiler yokoldu bir anda. benim anlamadığım daha fragman çekemeyen adamlar nasıl film çekmiştir, filmde fragmandaki aptal ses efektleri de var mıdır? varsa ne gibi bir fayda ummuştur bundan yapımcılar? açıkcası bu soruların cevaplarını hiç öğrenemeyeceğim ve bundan dolayı da çok mutluyum...
  • exorcist filmini tiye alan guzel bi komedi filmi.seytan cıkarma sahneleri insanı yerlere yatırıyor.

--- spoiler ---

boyle bi komedi filminin altında herhangi bir art niyet aramak pek doğru olmaz sanırım.

--- spoiler ---

bayağı küfürlü ama bir o kadar da komik.filmi birlikte izlediğiniz kişilere fazla yakın durmamanızı tavsiye ediyorum.çünkü cidden gülmekten kafaların birbirine çarpması kaçınılmazdır*.

zamanin otesinden gelen edit: ama gercekten kafalar birbirine carpti...*
hesabın var mı? giriş yap