şükela:  tümü | bugün
  • yazıklar olsun. her içtiğimiz başçalanın cebine para olarak giriyor kesin
  • birasever biri iseniz evde bira yapımı zamansızlık bahanesi ile direkt olarak elenecek bir seçenek değil. 46 şişe bira için harcamanız gereken toplam süre çok ama çok titizseniz 3-4 saat. bekleme süresi ise minimum bir ay. ilk kitinizi şişeler şişelemez yeni kiti de kurarsanız arka arkaya ekler hiç birası kalmazsınız. en kaliteli kit ile şişe başı maliyet ise 3.5 lira civarıdır.

tanım: gerçekten beni ilgilendirmeyen durum.
  • 9 lira nedir amk 3 bira 1 paket sigara 1 paket tuzlu fıstık 50 tl asgari ücret alan birinin alkol keyfi olmasın.ölsün diyorlar resmen.
  • 70'lik yeni rakının her yerde 119 tl olması kadar acıdır. 119 tl nedir aq ya, düşündükçe vicdan kanaması geçiriyorum.
  • tek çare boykottur arkadaşlar. evinize bira almayın. illa ki içeceğim diyorsanız da gidin bir mekanda için. zaten pahalı. çok fazla içmezsiniz.
  • gelirinizi arttırmaya çalışın zamlardan etkilenmeyin
  • (bkz: türklerin boykot işini becerememesi)

ooh iradesizleri iyi güdüyor dövlet. ötv mtv 500% olsun sigara 30 tl olsun yine alırlar.
  • (bkz: #79063740) fanta içerek kolayı boykot eden belediye başkanı bu arkadaş galiba
  • toplanin anlatıyorum..

belki bira da kâr edemezsiniz ama pahalı ickileri nasıl ucuza iceceginizi anlatıyorum.

bır ay önceden aldiginizda istanbul'dan kıbrıs'a 300 liraya uygun bilet bulabiliyorsunuz. bir gecelik uygun denize yakin otel ücreti de 150 lira civarı. 200 liradan orda masraf olsa 650 liraya iki gün tatil yapıyorsunuz.

ben jack daniels üzerinden anlatacağım siz diğerlerine uyarlayin. jack türkiye de 230 lira (100luk) kıbrıs'ta 80 lira (güncel fiyat). 9 tane jack i türkiye den 2070 liraya alacağınıza kıbrıs'tan 720 liraya alıp çıkıyorsunuz yola. türkiye ile arada 1350 lira fiyat farkı oluyor. 700 lira cebinizde.

diyeceksiniz havaalanından nasıl geçecek bu içkiler diye. onun yolu da şöyle. giderken bir bavul bir kol çantası alıyorsunuz yanınıza. hepsini bavula koyup istanbul a geldiğinizde x-ray a girmeden bavulu açıp 3 ünü kol çantasına 3 ünü de kıbrıs'ta havaalanındaki duty free den aldığınız poşete koyuyorsunuz. x-ray dan sessizce çıkıp evinize yol alıyorsunuz.

--- spoiler ---

önce defalarca denedim hiç bişey olmadı.
    --- spoiler ---