şükela:  tümü | bugün
  • sitelerinde "stokta var" olduğunu gösterdikleri ürünleri, parasın tahsil ettikten sonra kontrol ederken aslında ellerinde var olmadığını anlayıp, ondan sonra "stokta yok" gözükür hale getiren alışveriş sitesi..
    bu yöntemi tüm ürünlerinde kullanmakta olduklarını düşünmekteyim..
  • sitelerinde bulunan ürünlerin her birisi "stokta var" şeklinde ve tüm numaralarıyla size sunulur. müşteri bilmez ki, o ürünler aslında kendilerinde yok.
    bir hikaye anlatayım da;

tecrübelerinize dayanarak, türkiye'de olmayan bir ayakkabıyı sitelerinde görürsünüz. eminsinizdir ki, o ayakkabı o mağazada yok. ararsınız, bu ayakkabının şu modelinin şu numarası elinizde var mı dersiniz, var cevabını alırsınız. kendilerine ankara'da ikamet ettiğinizi, eğer ayakkabı gerçekten varsa atlayıp sırf ayakkabıyı almak için istanbul'a geleceğinizi söylersiniz; hayhay efendim derler.

sinemanın devamı; gidersiniz, ayakkabıyı almak için dükkana girer ve ilgiliyle konuşursunuz; ayakkabının depoda olduğunu, yarım saat içinde getireceklerini söylerler. siz orada beklemeye devam edersiniz. o sırada o satış elemanı size o ayakkabıdan daha iyi modellerin olduğundan bahseder, sizi vitrine çekmeye çalışır. siz ısrarla o ayakkabıyı istediğinizi söylersiniz ve dilindeki baklayı çıkartır;

+ pardon efendim, eleman yanlışlıkla size ayakkabının olduğunu söylemiş, malesef numaraları karıştırmış. elimizde o modelden sadece 47 numara var.
    - e peki kardeşim, madem 47 numara var da, neden ben ısrarla bu ayakkabı için ankara'dan geleceğimi söylediğimde bana var diyorsunuz.
    + kusura bakmayın efendim, gerçekten üzücü bir yanlışlık olmuş. eğer isterseniz diğer ayakkabı mod...
    - kes!

ellerinde olmayan modelleri varmış gibi pazarlamaya çalışıyorlar işte, ayıp be kardeşim. ama camia sizin ne olduğunuzu biliyor, kimsenin zoruna gitmesin ama böyle...

son olarak, sattıkları ayakkabı modellerini farklı sitelerde en azından bir karşılaştırın, değişik dükkanları gezin ve aradaki uçurum fiyatları kendiniz görün, daha da bişi demiyorum.

ısrarla uzak durun!
  • az sayıda çeşit barındıran ama kral bir sahibi olan outdoor mağazası. yer olarak karaköy'de. buff'ı türkiye'ye onlar getirir. fiyatları genel olarak pahalıdır ama pazarlıkla uygun bir fiyata alabilirsiniz.
  • çarşamba günü online verdiğim siparişi bugün olmuş ulaştırmamış firmadır. (yaklaşık bir hafta). telefonlar beş denemeden birinde yanıtlanıyor, her aramamda kargo takip numarasının e-mail adresime ulaştırılacağı söyleniyor ve o numara asla gelmiyor.

sabah dokuzdan akşam dörde kadar kayda değer bir yanıt alamıyorum. verecekleri yalnızca bir kargo takip numarası, kargonun çıktığından da şüpheliyim.

çok sıkıntılı. uzak durun.

edt: görüşebileceğiniz muhatap nezaketten oldukça yoksun, son seferde telefonu suratınıza kapatıyor. hep mi böyle bilmiyorum ama bence risk almayın.

eau de toilette: yarın firma hakkında dolandırıcılıktan suç duyurusunda bulunacağım.
  • sipariş ettiğim ürün 16 (onaltı) günde elime ulaştı. o da yanlış ulaştı!( sitede bir de aynı gün kargo edileceğine dair ibare bulunuyor.) daha ucuz başka bir ürünü yollayıvermişler.
    şimdi dert anlat, geri gönder, onlar da sana geri göndersinler isterlerse filan falan.
    çekilecek çilem varmış. ı love parayla rezil olmak.
    uzak durula!
    kaptanın seyir defterine edit: yanlış gönderdikleri ürünü size hediyemiz olsun bizim hatamız dediler. sipariş ettiğiniz ürünü hemmmen gönderiyoruz ayağı. mailler telefonlar filan. son durumda hala gelen giden yok. şimdi de 'gönderilmiş sizin ürün zaten'e bağladılar. neyse uzatmayayım bildiğin kazıklandık işte.
    istemediğim bir ürüne, faturada yazanın iki katını vererek sahibim şu anda, i love you kutupayisi.
  • bu başlıkta yer alan, hakkındaki olumsuz tecrübeleri ve uyarıları okumadan, kek gibi sipariş verip parasını ödeme gafletinde bulunduğum şirket.

internet sitesinde gördüğünüz bir ürünün stoğu olup olmadığını teyit etmek için telefon ettiğinizde, alışveriş sepetinizde görebiliyorsanız vardır yanıtı aldıktan sonra, rengine ve adedine varana kadar seçip, parasını ödediğiniz ürünün gerçekte ellerinde olmadığını, sipariş verdikten 3 gün sonra, o da ancak kendiniz sipariş durumunda bir değişiklik olmaması üzerine telefon ettiğinizde öğrenirsiniz ve olaylar gelişir...

telefonda size siparişler 3 gün içinde kargoya verilir dedikleri halde, siz ödemenizi yaptıktan sonra, ürünün ellerinde olmadığı ortaya çıktığında, size satış sözleşmesinde sipariş tesliminin 30 gün'e kadar uzayabileceği bilgisinin yer aldığını hatırlatarak üste çıkmaya çalışırlar bir de...

bunlar olduktan sonra internette ve bu sayfada, hakkında benzer şekilde onlarca ellerinde olmayan ürünü satma ve ürün göndermeyi geciktirme şikâyeti olduğunu görürsünüz bkz. http://www.sikayetvar.com/…irma/detay/kutupayisicom

haklarındaki bunca benzer şikâyet de ortadayken, kaba üslupları ve bir de, bize hırsız/dolandırıcı mı demek istiyorsun bakayım sen diyerek çıngar çıkarıp zeytinyağı gibi üste çıkmaya çalışmaları ve sesinizi kaydettik, hakkınızda hukukî işlem başlatacağız diye tehdit savurma ayakları da cabası...

paranızla rezillik anlayacağınız...
  • n11 üzerinden yanlışlıkla bunlardan bi ürün almış bulundum. imanım gevredi 1.5 aydır.

en son para iadesini alabildim. başka yerden 3 tl ucuz diye aldığım kafama sıçayım. şimdiye çoktan eskitmiştim bile başka yerden alsam.

şimdi bu akşam başka siteden sipariş vericem. burdan sakın internet üstünden alışveriş yapmayın. stokta yazıyorlar ama alakası yok.
  • (bkz: canım sözlük)

gözüme kestirdiğim ayakkabı burda 70 lira ucuza satılıyordu. numara da stokta var görünüyor. tam alacakken dedim sözlükten şu sitenin yorumlarına bakayım. büyük bi hatadan döndürdün beni cağğnım sözlük!
  • malesef başıma geldikten sonra farkettim ki bu başlıkta yazanlar doğruymuş. stokta olmayan ürünü listeleyip müşteriyi yok yere uğraştırıyorlar.
    üstelik daha sonra hatalı ilanı da düzeltmiyorlar. yani resmen tuzak gibi... eğer bahtsız bedevi durumuna düşmek istemiyorsanız bu kutupayısından uzak durun derim.

n11.com'daki ilanları da kuru sıkı. vakit ve emek kaybı.
  • keşke başta yorumları okusaydım diyeceğim ama mağazasından baya memnun kalmıştık ondan bir falso çıkacağını düşünmemiştik.
    baya bir süredir aradığımız çadır marmot un tungsten modeli, tek bir tane kalmış ve koca türkiyede sadece tek stok bu sitede görünüyor. çok sevindik satın almasını yaptık, 2 saat sonra aradılar ve stokta vardı ama bulamıyoruz size başka modeli indirimli verelim dediler. ilanlar hala duruyor. almak isterseniz internette hala var görünüyor ama stoklarında yok bilginiz olsun.

geç gelen edit: sağolsunlar sorunla baya bir ilgilenip süpriz bir hediye ile gönlümüzü aldılar.