*

şükela:  tümü | bugün
 • köpeklerde görüleni hayra yorulmayan davranış bozukluğudur. sık sık kuyruğunu kovalayan bir köpek veterinere ya da tamer dodurka 'ya götürülmelidir.
 • --- dikkat, ekşi macera labirent'in bir bölümüdür! şayet buraya bir "bkz" vasıtasıyla gelmediyseniz lütfen (bkz: #22046986) ---

  karo ayrımından sonra biraz ilerleyince burnumun dibinde duvar bitiyor. sağımda duvarda bir şeyler var ama ne olduklarını bilmiyorum.

  · tek yol geri dönüş/#22050657
 • köpektir. şaşkın ve salaktır.

  ne yaptığını bilmeden deli dana gibi kovalar kuyruğunu hödük. kovalarken de havlar geri zekalı.
  havlarken de zehirli salyalarını bulaştırır her yana. kudurmuş olması sebebiyle tehlikelidir.
  her türlü melanet vardır şeytani pençelerinde.

  dört ayaklı türlerini tenzih ederim.
 • sandalyede oturup kusana kadar dönen çocuktan bir farkı yoktur.
 • canı sıkılan, kendine eğlence yaratmak isteyen köpektir. belki de spor olsun, azıcık hareket etsin de kasları güçlensin diye, egzersiz niyetine yapıyordur bunu. olamaz mı? bilmeden, anlamadan yaftayı yapıştırmışsınız hemen: vay efendim geri zekalıymış, vay efendim şaşkınmış... aşk olsun! sanki insanlar spor yapmıyor. sanki insanlar gereksiz şeylerle vakit geçirmiyor. hayvancık hiç kimseye zarar vermeden kendi kendine spor yapıyor, eğleniyor. insanlar da ona bakıp bileniyor. akıl almaz bir durum! sonra "neden insanları sevmiyorsun?" diyorlar, nasıl sevebilirim ki?!

  aslında kediler de kendi kuyruğunu kovalamayı bilir ama baktığınız zaman totalde "kuyruğunu kovalayan köpek sayısı, kuyruğunu kovalayan kedi sayısından fazladır" gibi bir çıkarım yapmak pek tabii mümkündür. kuyruk kovalamak, daha ziyade, bir "köpek sporu"dur.