• yasli adam hergun bahcesindeki kuyuya yaklasip yilani cagirirmis. yilan delikten cikip adama bir kese altin verirmis. adam hastalanmis ogluna :
    -oglum, bahcedeki kuyuya git yilana seslen o sana bir kese altin verecek .. onu al bana da ilac al.
    cocuk gitmis kuyunun basina yilana seslenmis yilan cikmis bir kese altin vermis. cocuk almis altinlari babasina da ilac goturmus. ama cocuk kotu niyetlere girmis. ben bu yilani oldureyim kuyudaki butun altinlari da alayim zengin olalim dusuncelerinde tekrar gitmis kuyunun basina. yilana seslenmis yilan kuyudan cikar cikmaz cocuk vurmus ta$i yilana. yilan da can havliyle isirmis cocugu.. cocuk olmus. cok zaman sonra yasli adam bakmis bu boyle olmayacak. kuyuya gitmis yilana seslenmis :
    -yilan kardes, bizim cocuk bir hata etti ama biz eski dostuz gel barisalim, demis.
    yilan da titrek bir sesle :
    -iyi guzel konusuyorsunda bende bu kuyruk acisi sende de bu evlat acisi olduktan sonra biz yeniden dost olamayiz, demis.
  • hepimizde olan bir şey.

(hani olurda bunu kötülerseniz, iki kere düşünün neden kötülediğinizi)
  • bu tarz bir acıya sahip birine karşı temkinli olup, çok güvenmemek gerekirmiş. yaşadıklarının intikamını isteyerek ya da istemeyerek, nedensizce sizden alabilir.
  • göte giren bir deneyim sonucu kıçta hissedilen acıdır muhtemelen. bu acının geçme süresi, yaşanan deneyimin kıçta açtığı yaranın derinliğiyle doğru orantılıdır. ne kadar acı, o kadar uzun sürer yani.

misal, eleman eziktir, kıza yazmıştır yazmıştır, kız da eğlenmiştir yanıtlamıştır, sonra eleman sapıtınca çizgiyi aşınca, kız elemanın ne kadar salak olduğunu anlayıp tüm bağlarını kopartmıştır (halk arasında siktiretmek denir). eleman bunu hırs yapınca kız bi de üstüne onu maymun etmiş iyice dalgasını geçmiştir.
    üzerinden aylaaaar geçer, kız elemanın varlığını ismini cismini unutur, kuyruk acısı bir türlü geçmeyen elemanımız ise zavallı bir biçimde hala ezik ezik kızı kovalar, hareketlerini takip eder, aklı sıra had bildirmeye çalışır. kız da "ahahasktir lan bu salak hala yaşıyor muymuş ahahamaymuna bak işi gücü yok" der.

siz siz olun, kaldıramayacağınız taşın altına girmeyin, hiç bir kızın arkasından acıyacağı bir adam olmayın. hele ki otuz'u devirmişseniz.
  • o kadar eglencelidir ki buna sahip olanla oynamak.

gider herseyi yalan yanlis anlatir, kendince tavirlar ve etkiler yaratir sadece bir tepki veya bir davranis gorebilmek icin, hic bir tepki ya da davranis alamadiginda delirir. ulasabilecegi ve dahi bulasabilecegi her platformdan varligini gostermeye calisir, "hey ben yasiyorum, hala buralardayim" demeye calisir. cevap alamadikca cosar, costukca daha da zavallilasir, daha da zavalli hamleler yapmaya baslar.

etrafina topladigi bambaska konulardan kuyruk acisina sahip kiminin ruhu kiminin kendi orospu\pezevenk arkadaslari ile "kulis" adini verdikleri yalan dedikodu oyunlari oynarlar. soylenen her lafin muhattabi kendileriymiscesine topluca cevap vermeye yeltenirler.

kisinin birey olamamasindan mutevellit "keske"lestirdigi yasanmisligi, "bitti"nin kelamindan anlamayisi ve hazimsizliginin, karakter oturmamisliginin verdigi suursuzlugu her ortamda gostermeye calismasi olarak can bulur kuyruk acisi.

oysa ki olaylarin genelinde, hatta genelleyebilirim de %99'unda karsi tarafin agzindan cikacak 2 cumleye bakar yalanlar zinciri ve o satafatli hirs ve kinin temelinin cokusu. "o nasilsa konusmaz" zirhinin arkasina saklanarak savrulan yalanlar, etrafina topladigi karaktersizlerle olusturmus oldugu o kuyruk acisi ordusu bir anda dagiliverir gercekleri aciklayan 2 cumle ile. kalan omrunu bunun travmasini atlatmaya calisarak gecirir.

hayati gossip girl zannedip insanlara "ah canim seni cok ozlemisim" yapmacikligi arkasinda yaklasarak dedikodu toplamak ve ondan al oburune sat mantalitesi ile yasamaktan cok daha sereflidir yasadiklarinin arkasinda durup ozel olana saygi gostermek. onurlu bir sekilde yasamaksa eger, iste o zaman yasamissin derim ben.

ozetle; kuyruk acisinin tanimi gunumuzde, hadi bir de sozluge indirgeyelim madem buraya yaziyoruz, sozluk icerisinde "ben bir bok yasadim, pek guzeldi, hazimsizligim ve salakligim yuzunden bok ettim. gelin kulis olusturuyoruz, ben size olayi oldugu gibi yalanlarla anlatiyorum, tamamiyle ben hakliymisim gibi lanse ediyorum. bakin hatta o kadar iyi yalanciyim ki anlattigim yalana kendim dahi inaniyorum, nasilsa olayin diger tarafi konusmaz, istedigimiz gibi atar tutariz, ben de bu aciyi gayet senlikle, entry kotuleyerek, dedikodu yaparak, zirvelerde icip sicip kusarak, yakin arkadaslara cemkirerek yasarim" halini almis.

biz de bu durumda diyoruz ki, elde bayrak en onde kosup sallamaya devam.
  • bir insanin sahip olabilecegi en buyuk acilardan biri. gecmi$e dayanan, ve ne yazik ki cogu zaman o donemki ecazet'in salya sumuk gunumuze yansimasi ile sonuclanan manevi yara. $oyle bir du$unuldugunde, hepimizin icinde ukte kalan bi$iler mutlaka olduguna gore, kuyruk acisi da pek nadir bi$i degildir, demek ki aradaki farki yaratan ki$inin bu durum kar$isinda takindigi tavirdir.
  • kuyruk acısı değil ego sürtünmesidir. egonun çıkıntılarına geri çevrilen kişiliğinizin takılmasıdır. egonuzu törpüledikçe daha az yaşamaya başlarsınız. en iyisi kertenkele gibi, kuyruğu ilk sıkıştırdığınızda, sıkıştırdığınız yerde bırakmak suretiyle hesabı orada kapatmaktır. yok siz köpekler gibi kuyruğu kıstırıp uzarsanız, o acıyı da yanınızda götürürsünüz. sonrasında ağrı kesici, ateş düşürücü arar ve tolerans düzeyiniz azaldıkça, soğuk meze intikamın müptelası olursunuz.
  • en çok da sokaktaki pisiciklerin ve bazen de köpeklerin mustarip oldukları acı. geleceğin psikopatı bazı canavarlar tarafından hasta ruhlu bir eğlence anlayışı ile sırf acı çektirmek amacıyla kuyruğu kesilir bu gariplerin. bu yakınlarda şahit olunan yeni kesilmiş, hatta kesildikten sonra geri kalanının derisi yüzülmüş, tüyü kalmamış, kıkırdakımsı, etrafı kanlı 4-5 santimlik bir kuyruk kalıntısı bedenine ait değilmiş gibi kaderine boyun eğmiş çöpten karnını doyurmaya çalışan bir kedi görüntüsünün yarattığı acı, öfke, bulantı, nefret, hiddet , kızgınlık, delirme vb. hisler gerçek kuyruk acısının yanında çok hafif kalır eminim.
  • kendisiyle hesaplaşmayı başaramayan insanın, geçmişin acısını başkalarından çıkarmaya çalışırken kendi canını daha fazla yakmasına neden olan acı türü.
hesabın var mı? giriş yap