şükela:  tümü | bugün
  • malumunuz seçim sürecindeyiz, dost meclislerinde vesaire ortamlarda akp eleştirisi yapıldığında, akp savunuculuların ölümüne başvurduğu konudur.
    siz bilmezsiniz annemler ekmeği karneyle alıyorlardı, işte bunlar hep ak parti sayesinde değişti.
    siz bilmezsiniz hastanede randevu almak ölümdü.
    bu kafaya yapılan yanlışları aktarmakta sorun yaşıyoruz.
    eğitim sistemi diyoruz
    siz bilmezsiniz babam kitap almak için kıtalararası yolculuk yapıyordu.
    her tarafa imam hatip yapılıyor, doğru değil diyoruz
    siz bilmezsiniz chp kuranı yakıyordu. köy entstütüleri komünizmi anlatıyordu çocuklara..
    bu zihniyete karşı hareket tarzları nelerdir? ne yapılmalıdır?
    chp dinsiz yaftasını üzerinden atamadıkça, bu insanlardan oy alamaz, diyorum.
    ekonomi diyorum, tarım diyorum, hava parası olarak milyarlarca doların ihalelerde gittiğini anlatıyorum. geçmediğin köprüye ücret verdiğini söylüyorum. megri megri diyorum. ergenekon balyoz kumpas diyorum. 17-25 aralığa kadar bir bedende iki ruh diyorum. alım gücü diyorum. ara mal üretiyoruz, ihracat bu yüzden zayıf diyorum. özelliştirmeler yapıldı gelen sıcak paralar yandaşa peşkeş çekildi diyorum.
    kendimi hep bu döngüde buluyorum. yol, hastane, ekmek diyor. bak elimde iphone var,diyor. demek ki alım gücüm var diyor.
    (bkz: sadece susuyorum.)
  • halk yönetilmek için seçtiği partinin liderinden din dışında bir şeyler beklemedikçe herhangi bir kalkınma gerçekleşmeyecek.
    aydınlanma yaşaması gereken “halklardır”.