şükela:  tümü | bugün
 • "koyucak...koyucak...koyucak...şimdi koyucak" derken koymuş ve bireye koyma sırasında bir sesli typo ile kuyucak dedirtmiştir. sonradan koyma işleminin tezahur edildiği yerde bir yerleşim birimi kurulmuş ve bu adı almıştır.
 • nazilli'nin 13 kilometre doğusunda, aydın dağları'nın eteğine kurulmuş, portakalı ve inciri güzel, küçük ve şirin bir ege kasabası. tam emekli olununca hormonsuz domates yetiştirilip kafa dinlenecek bir sakin köşe.
 • ilkokulu aydın ve çevresinde okuyan çocuklara, müfettiş amcanın sorduğu dikte sorusunun ve öğretmenlerin çıkar amaçlı, tembihlediği cümle içi tümleç ilçesi

  2 gün önce

  öğretmen: çocuklar bakın kuyucaka gelecek eklerle ilgili soru sorulacak sakın kuyucağa yazmayın

  olay günü

  müfettiş amca : çocuklar yazın bakalım "dün kuyucak' a gittim."
  felisus: okullar olmasa milli eğitimin hiçbir sorunu kalmazdı.

  ayrıca dilbilgisi ve imlaya aydın çevresindeki alternatifsizliğinden dolayı;
  (bkz: buharkent)
  (bkz: nazilli)
  (bkz: yenipazar)
  (bkz: bozdoğan)
  (bkz: kuşadası)
  (bkz: çine)
  (bkz: söke)
  (bkz: koçarlı)
  (bkz: ortaklar)
 • cok yavas gelisen aydinin bir ilcesi. adnen menderes universitesinin 2 yillik bölümleri burdada kondurulduktan sonra dahi ilerleyememis
 • tamamen alıntı:

  kuyucak adı bir rivayete göre kuyucak ve yöresine yerleşen yörüklerden pir ahmet, sadık hoca, tulumcuoğlu yörüklerinin söyleşilerinden çıkmıştır. rivayete göre bunlar sürülerini otlatırken birbiriyle tanışıp konuşurlar. pir ahmet yörükleri sadık hoca yörüklerine sorar (siz nerede oturuyorsunuz?) sadık hoca yörükleri de "karşıdaki kayalıkta oturuyoruz" der (ikitepe arasındaki kuytu yere denir). koyalı kelimesi o günden sonra söylene söylene galetleşerek "kuyucak" olarak söylenmeye başlar.

  başka bir rivayete göre kuyucak'ta içme ve kullanma suyu olmadığından halk su ihtiyacını karşılamak için pek çok yere kuyu açmış böylece köyde 35-40 kadar kuyu olmuş. kuyusu çok olmasından dolayı da köy adı kuyusu çok kalmış. kuyusu çok'ta söylene söylene galatlaşarak "kuyucak" olmuş.

  http://www.kuyucak.gov.tr/k_02/kuyucak'in_adi.html
 • 2002 yazında jandarmalarından epey bir dayak yediğim aydının güzide ilçelerinden
 • aydın ilçesi. aslına bakılırsa nazilli ilçesi bile denilebilir. zira nazilli ile kuyucak arası 10km civarındadır. birbirine bu kadar yakın iki ilçeden nazilli büyüklük itibariyle bir şehir kıvamında olduğu için kuyucak genelde nazilli'nin gölgesinde kalmıştır.

  büyük menderes ovasında yer alan ilçemiz bereketli topraklar üzerine kurulmuştur. incir ve zeytin üretimi son derece yaygındır.

  her sene yapılan deve güreşleri dışında pek de bir albenisi yoktur.
 • bodrum güvercinlik ile tuzla arasında kalan bir mahallemsi köyümsü yerdir ayrıca.
 • antalya'nın akseki ilçesine bağlı sevimli bir kasabadır, aynı zamanda.
 • muğla-akyaka'nın üst kısmında bulunan bir dağ köyüdür.