şükela:  tümü | bugün soru sor
 • ısparta/ keçiborluya bağlı lavanta diyarı olarak bilinen güzel köy.
  https://www.tripadvisor.com.tr/…parta_province.html
 • lavanta kokulu köy.
  aracınızı sürerken açın camları ağır ağır ilerleyin.lavanta kokusunu ciğerlerinize çekin. ne güzellikleri var dünyanın nasıl muhteşem kokular var.
  sonra da burdur gölü manzaralı bir yerde mola verin. mor rengi daha çok sevin, yaşadığınız için şükredin.
 • lavanta sayesinde son yıllarda iyice popüler olmuş köy. özellikle tur şirketlerinin salda gölü ile birlikte uğrak noktaları arasında yer almaktadır.
 • ülkede moda olan her yer gibi buranın da boku çıkmak üzere. küçücük köyün merkezine kadar giren koca tur otobüsleri nedeniyle yürümek imkansız hale gelmiş bile. köy zaten küçük ve otopark olabilecek veya bu otobüslerin bekleyebileceği bir alan yok.

  onun dışında yerel halk turizmden memnun görünüyor. hepsi gayet güler yüzlü ve yardımsever insanlar. lavanta bahçelerini ellerinden geldiğince süslemişler ve insanların fotoğraf çekmesini bekliyorlar. bozulmadan gidilip görülmesi gereken bir yer.

  mor lavanta tarlalarını görmek için ufak bir hatırlatma: lavantalar temmuzun ilk 2 haftası bu şekilde görünüyor 3. haftasından itibaren de hasat başlıyor. yani o manzara için en ideal zaman temmuzun ilk iki haftası, olmadı en geç 3. haftası. ayrıca keçiborlu tarafından girince köye gelmeden sıra sıra dizilmiş tarlalarla yetinmeyin, köyü geçtikten 1,5 km kadar sonra daha büyük tarlalar var. onları da mutlaka görün.
 • ısparta da neredeyse gitmeyen yok öyle olunca gidelim bizde görelim dedik. köyün kuruluş yeri güzel lavanta bahçeleri ile gökyüzü hoş bir ambians yakalamanızı sağlıyor bu yönüyle güzel bir alan ama başka bir şey yok fotoğrafçılığa ilginiz varsa temmuz ayında uğramanızı tavsiye ederim...
 • hakkında bu kadar az giriş yapılması ilginç. lavanta kokuları her yanı sarmış, muhteşem. her yerde rosense'in ticari marketleri olmasa daha güzel olurmuş.