şükela:  tümü | bugün
 • gece gece tepemin tasını attıran beyan. ensestin ne olduğunu bilmeyen bünyeler "bana göre ensest yeaa" diyor. lan bunun sana göresi mi var. her akraba bağı arasında ensest ilişki diye bir şey yok. her kan bağınızın olduğu kişiyle ensest ilişkiniz yok. kan bağının dereceleri vardır. sadece belirli yakınlıklıkta olan kişilerle evlenemezsiniz. kardeşiniz, teyzeniz, halanız, dayınız vb. bunlarla evlenmeniz medeni kanuna göre yasaktır. ancak kuzeninizle evlenmenizde bir sakınca yok. kuzeniniz sizin yakın akrabanız değildir. sizin sıkı fıkı arkadaş olmanız, sürekli karşılaşmanız bu gerçeği yadsımaz.

  bütün akraba bağına ensest diyen adam bu dünyadan değildir nokta net.

  edit: lafımı ısrarla anlamakta direnen yazar arkadaşlar var. şimdi sen kuzenini kardeşin gibi görürsün, can dostun gibi görürsün vb. böyle birisine karşı mümkün değil cinsi duygular besleyemezsin. ama senin onu can dostun olarak görmen ensest olduğunuz anlamına gelmiyor. misal ben komşu kızıyla samimi olarak arkadaşım en iyi dostumdur diyebilirim ama onunla ensest miyim? tabii ki hayır. kuzenle olan ilişki de aynı böyledir herkes kuzeniyle can ciğer kuzu sarması değil.

  edit 2: "akraba evliliğinde her daim sakat çocuk riski vardır" diyenler oluyor. doğrudur akraba evliliğinin türkiye gibi bir ülkede söylememe gerek yok ne derecede yaygın olduğunu. mümkünse de azalsın. sadece burada demek istediğim "kuzen de olsa bütün akraba ilişkileri ensest değildir." siz çok uzaktan bir akrabanızla evlenseniz de yine çocuğunuz sakat doğabilir ama o çok uzaktan olan akraba sizin için ensest midir? tabii ki hayır dolayısıyla "bütün akraba ilişkilerine ensest demek" yetersiz bir bilginin sonucudur.

  edit 3: bu entrymden "kuzene çakmalıyız, onu çatır çutur sikmeliyiz" anlamını çıkaran çakma entel! senin o olmayan beynine sokayım. kuzenle sevişip, çatır çutur yiyişmeyi meşru göstermeye çalışmıyorum burada demek istediğim "kuzen ensest değildir" bu kadar net. birbirini neredeyse hiç görmeyen iki kuzen günün birinde görüşüp birbirlerini sevebilirler. herkesin kuzeni çocukluk arkadaşı değil olaya sürekli bu şekilde bakıp duygusal aptalı oynamayın.
 • ensestçi beyanı.

  lan o değil de şimdi halan mı oluyor kaynanan mı?
 • kuzenle olan samimiyetiniz yakınlığınız bağınız bu durumu size itici kılabilr.lakin ensest değildir.ayy çok iğrenç ıyy böyk gibi tepkileriniz bu gerçeği değiştirmez.dinen ve hukuken mümkündür.sapıklık belirtisi değildir.
 • kuzenin kucağından canlı yayında verilen beyan.
 • kuzeniyle evlenip zihinsel engelli çocuklar yaparak rehabilitasyon merkezlerine para kazandırmak isteyen kişilerin kızdığı hadise...
 • birazdan ekşisözlüğe girecek, kuzenine bu başlığı okutup "bak gördün mü ekşisözlükte bile geyiği yapılmış, ensest falan değil" diyecek. yer mi anadolu çocuğu.
 • gen havuzunun dibine vurarak en fazla 90 iq sahibi aptal insanların sanrısı.

  illa müslüman, fakir ve aptal halkta değil, yıllar yılı avrupa'nın kraliyet ailelerinde de olmuştur. kraliyetten evlenilecek diye, herkes birbirinin akrabasıyla evlenmiş; sonunda embesillerden oluşan bir aristokrasi ortaya çıkmıştır.

  aynı adam at çiftleştirirken böyle değil ama. 7 sülalesine bakar atın; dişi atın dedesinin dedesinin dedesinin; erkek atın dedesinin dedesinin dedesiyle uzaktan yakından bağı olmadığına emin olmak için cia gibi araştırma yapar. en kaliteli ve en güçlü atı böyle elde eder velhasıl. sonra gider kendi kuzeniyle evlenir, "senin çocuğundan bir bok olur mu peki?" diye sorsan umrunda da olmaz. çocuk da büyüyünce kendi kuzeniyle evlenir velhasıl.
 • 2374364726. dereceden kuzenim fildişi sahilinde bir çakıl taşı olduğu için içerisinde bulunmadığım sanrıdır.
 • islamiyetin ilk yıllarında sayıca az olan müslümanlara çoğalmaları için müsaade edilmesi durumunu; "dinen sakıncası yok!" diyen sapkınları ortaya çıkarmış durum.
  fıtrat olarak bile sakıncalı lan bu durum. senin sikinin keyfini ömür boyu sakat olarak çekecek çocuklar doğması olasılığı yüksek.
  ama yengesini sikmek için abisinin ölümünü bekleyen kanı bozuklar anlayamaz. mallar bölünmesin gençler, yabancıya gitmesin, sikin bacınızı!!!

  (bkz: berdel)

  adı üzerinde lan!
  (bkz: akraba evliliği)

  (bkz: hasiktir diyorum)