şükela:  tümü | bugün
 • kırsal kesim davranış kalıbı.
 • (bkz: çalıkuşu)
 • (bkz: ensest)

  info editi: en çok kötülenen entrylerim arasında bulunan bu güzide parçayı bütün kuzenine aşık olan, evlilik planları kuran, fantezilerine alet eden iğrenç mahlukata hediye ediyorum.

  yine oylanıp gözüme sokulması sonucu gelen edit: nasıl domaltırsın lan kuzenini, sapık yaratık.
 • eski türk hikaye ve filmlerinde sıkça görülür bu, konakta büyüyen kız çocukları muhtemelen başka erkek görmediklerinden gidip gidip kuzenlerine aşık olur, iyi bir evlilik yapmayı isteyen erkek kuzenler de kız kuzenlerinin sevgisini karşılıksız bırakmaz ve olaylar gelişir
  -anne ben kâmuran'ı seviyorum
  -fakat nasil olur evladım, o senin kuzenin
  -benim için mühim değil
  -peki tamam itiraf ediyorum, kâmuran senin kardeşin
  -o ha anne!
 • sevi$medigin surece cok zararli bir durum te$kil etmez..
 • yunanistan'da hala sikca rastlandigina sahit oldugum bir fenomen, oyle ki kirsal kesim mirsal kesim degil, aslan gibi atina'li genclerden bahsediyoruz. ne is?

  bahaneleri de hazir:

  - kuzenimi hic gormemistim ilk 15 yasimdayken bir dugunde gordum oh cok guzel bu da kim dedim asik oldum/bir gun bir dogumgununde karsilastim/tesadufen ayni okula dustuk/vs.

  simdi kimsenin hakkini yemek istemem, oyle ilk defa ergenlige girince gordugum kuzenim hic olmadi, hepsiyle beraber buyudum o yuzden kuzenle herhangi bir yakinlik beni ogurtecek bir ihtimal ama hakikaten karsi cins, yasi yasina uygun bir kuzeni hic gormesen, tam boyle ergenlige denk gelen, onune gelene asik oldugun bir cagda karsina ciksa ne olur? bu sorunun cevabini bu durumda kalanlar kendilerini olumune savunarak cevapliyor zaten. demek ki kuzene asik olunabiliyor, cocukken beraber lego oynamadi iseniz. yalniz bu bana yunanistan'daki aile duzenegi hakkinda da bir bilgi verdi, nerde oyle kuzeni bir omur gormemeler? ne bicim aile baglari bu? pis yunan!
 • arada sırada görülen bir akrabanın ne derece "akraba" olarak algılandığının tartışılır olması sebebiyle aslında düşünüldüğünden daha sık yaşanılabilen bir durum.
  aynı evde birbirinize destek olduğunuz günler boyunca bile filizlenebilir aşk. ya da ilk görüşte. o kişiyi kardeş olarak benimseyeceğiniz bir durum olmamışsa, bunu yadırgamazsınız da.
  en meşhur örneği için (bkz: edgar allen poe)
 • evlilik soz konusu oldugunda, en azindan cocuk yapilmamasi gereken durum.
 • 1989 yapimi olan ve cilgin muzisyen jerry lee lewis'in hayatini anlatan "great balls of fire" adli filmde, kendisinin 13 yasindaki kuzenine asik olmasi ve onunle evlenmesi konu edilir. bu filmi izledikten sonra ben de ister istemez umuda kapilmistim, yahu jerry yapiyor, ben niye benim kuzenle evlenemiyeyim ki diye ama hayat filmlerdeki gibi dozpenbe degilmis maalesef. ya da yapmak icin unlu birisi mi olmak gerekiyor, onu da beceremedik. cok gec, kuzeni de elden kacirdik zati.

  edit: nasil da unutmusum, winterbottom'un 96 yapimi jude filmi ki kate winslet'te oynamistir, kuzenlerin askini ele alir, thomas hardy uyarlamasidir. yani kuzene asik olma her cagda karsimiza cikmaktadir. dogaldir manasinda.