• insanları soğuk olmayıp medeni olan ülkeler. kendi halinde, kendi sosyal sınırlarında yaşayıp karşısındakine sözle dahi olsa karşısındaki istemeden müdahale etmeyen, konuşmayan insanlara soğuk diye etiketi yapıştıran yurdum insanının hiçbir zaman aynı medeniyete kavuşamayacağı insanları da barındırır.
  • erovizyon şarkı yarışmasında hep birbirlerine puan veren ülkeler. bülent özveren uyuz olur bunlara.
  • daha gidip görmeden, bir süre yaşamadan sözlükte herkes için yaşanılacak yer bakımından mükemmel kabul edilen ülkeler. ciddiye almamak gerek çünkü manzaraya bakmak ile manzarada yaşamak apayrı şeyler.

edit: tam bir üstte uzun ve güzel bir açıklama entry'si mevcut.
  • az nüfuslu ülkeler olup nüfus artışı çok düşüktür.gelir ve eğitim düzeyi yüksektir.yüksek enlemlerde yer alırlar ve bu yüzden yazlar serin ve kısadır ama gündüz sürelerinin uzun olduğu bilinir.yazları gündüz süresi uzun olduğu için bitkiler, orta ve alçak enlemlere göre daha çok fotosentez yapar ve kısa sürede büyürler.bu ülkeler :
    finlandiya
    danimarka
    izlanda
    norveç
    estonya
    letonya
    litvanya
    isveç'dir.
  • nedense hep uzaklara, çok uzaklara gitme isteğinin başat coğrafyalarında olan ülkelerdir.
  • hatunları nokia gibi. basit, sorunsuz ve kullanışlı. seviyoruz.
  • dünyanın refah düzeyi en yüksek, en medeni ülkeleridir. "ama en çok intihar onlarda, naaber" deyip b.k atanların, yaşadıkları ülkede sağlık-eğitim-adalet sistemi nasıl merak ediyorum.
  • kendileri soğuk ülkeler olup, insanları genelde sarışındır ve içki severler
    (bkz: iskandinavya)
  • insanları soğuktur, herkes kendi halindedir.
  • insanlarının sıcaklığı, kuzey avrupa ülkelerindeki insanların neden üşümediği hakkındaki sorulara cevaptır..
hesabın var mı? giriş yap