şükela:  tümü | bugün
650 entry daha
 • vatan toprağı ülke. o kadar vatan toprağı ki, lefkoşa'da bir adet türkiye cumhuriyeti konsolosluğu var.

  arkadaşlar kıbrıs, kıbrıslılarındır. kıbrıslı rum ve türkündür. onlar ne istiyorsa gelecekleri için onlar karar verir. hem reelpolitik açıdan konjonktür de birleşme yönünü gösterirken.

  ha tabi batı kıbrıslının kara kaşı, kara gözü için adanın birleşmesini istemiyor. israil'de ve güney kıbrıs açıklarında bulunan gaz yataklarının güven içerisinde avrupa'ya ulaşmasını istiyor. rusya'ya olan gaz ihtiyacını azaltmak için ab de rumları sıkıştırıyor.

  rusya demişken 'vatan elden gidiyor' diye evham yapan medyadaki ve siyasetteki rus proxy'lerini yazmama gerek yok herhalde. rusya'nın ekonomik çıkarları ne zamandan beri vatanın elden gitmesi oldu?

  adada yaklaşık yüzde 30 türk nüfus oranı var. birleşmeden sonra kendilerine ait bir federe devletleri olacak. vatanın elden gitmesi bu arkadaşlar. düşünün kendi ülkemizdeki yüzde vermiyorum ama bir etnisitenin sivil siyasi temsilcilerine yapılanları gördükçe gayet makul çözüm olarak duruyor.

  yavru vatanın bu demokratik çözüm şeklini keşke anası da örnek alsa ama nerede.
 • şunu anlamıyoruz, kktc nin bize muhtaç olduğundan çok daha fazlası biz kktc ye muhtacız. ingiliz birlikleri adada neden hala duruyor sorusunun yanıtını bir sorun kendinize. yıllardır türk hükümeti kıbrıs konusunu sürekli manipüle ediyor. insanların kafasında şu algı var: kıbrıs türkü adada yatıyor, türkiye'den giden paralarla sefa sürüyor. üstelik buna inanan ve destekleyenler hayatlarında bir kez bile adaya gitmemiş ama ağızlarını yaya yaya "kıbrıslılar yatıyor yeaaaa" diyorlar. kimsenin yattığı yok, herkes elinden geldiğince çalışıyor.

  obama gitmeden evvel kıbrıs işini halledip rahata ermek istiyor yani kıbrıs'ın bir bölümünü ve egemenliğini türklerden alıp rum, yunan ve ingilizlere bırakma hevesindeler. bakın ingiliz diyorum, adada ingiliz milleti yok ama hem kıbrıslı rumlar hem de kıbrıslı türkler ingilizleri istemediği halde, inatla adada kalıyorlar.

  sonuç: mevcut türk hükümetinin de desteğiyle kktc de bizim açımızdan çok kötü sonuçlanacak bir anlaşma hazırlanıyor. dış politikada istisnasız her seferinde başarısız olmuş bir tc hükümetinin, kıbrıs politikasında başarılı olması zaten beklenemez. eğer haritalar ve egemenlik şartları fısıltılardaki gibi gerçekleşirse barış harekatı ile elde ettiğimiz bir çok kazanıma veda edeceğiz gibi görünüyor. umarım anlaşma bu haliyle gerçekleşmez ve kıbrıs konusu bir süreliğine rafa kaldırılır.

  (bkz: kıbrıs barış harekatı)
 • rumların kıbrıs türklerini kesmesindense türkiyenin elektriği kesmesi daha kabul edilebilir diye düşünüyorum. havası denizi güzel ülke.
 • hemen birleşin rumlarla zaten devlet olmak adına bir icraatınız yok anlayacağınız millet olmak size göre değilmiş yaşananları da unutun bir zahmet. sadece oraya oradaki insanları kurtarmak için giden askerlerimize yazık. cidden rumların sizi istediğini falan mı sanıyorsunuz türkiyeden gelen para kesilince ki bu para yıllık yaklaşık 1 milyar dolar olması lazım ne yapacaksınız bakalım. defalarca geldim gezdim izlenimlerim de şu yönde ülkede hiçbir işe yarar şey yok. insanların da çoğu beş para etmez aynı bizim güneydoğu. sürekli yatalım sonra da devlet bize baksın bir tek turizm var onu da buradan giden insanlar yapmış türkiye giderse o da biter. işe yaramaz öğretmenlerin bile sadece sözde öğretmenlik yapan öğretmenler bunlar. öğretmenliğe dair bildikleri bizim öğretmenlerin tırnağı etmez. üstüne bir de adı öğretmen diye tonla para aldığı kafalarına estiğinde iş bıraktığı, yalandan grev yaptığı üretimi olmayan sürekli tüketen bir ülke idiniz hadi bakalım birleşin de görün ebenizi. bana ne amk kaç kere kurtaracağız başınızın çaresine bakın bundan sonra.
 • nicos anastiades,alexis tsipras,theresa may,birleşmiş milletler,avrupa birliği gibi bir beşgenin içinde mustafa akıncı gibi masada oldukça soft duran birinin kıbrıs türk halkının ve türkiye cumhuriyeti'nin tezlerini nasıl savunacağı ve defansif duracağı aşikarken ve karşıdaki bu ''çok barışçı'' beşgen politika uzmanlarına boyun eğmesi taa uzak yollardan gözükürken,bu görüşmelerin kuzey kıbrıs türk cumhuriyeti'ne ve türkiye cumhuriyeti'ne bir hayır getirmeyeceği apaçık bellidir.yunanistanın,rum kesiminin 300 milyar dolarlık doğu akdenizdeki doğalgaz kaynaklarına olan salyaları,israilin gazının iletimi ve güvenliği için alel acele oluşan bu ''barış birleşme masası!'' 'nda gidecek olan topraklarımıza yanmamak elde değil.o masa şer masasıdır.bu vatana ve ihanettir.'megali idea' düşüncesi bitmeyen yunanlılara kaybetmemiz demektir.şehitlerimizin kanı ile alınan topraklarımız,masada göz göre göre kaybediliyor.
 • doğu akdeniz'de bulunan petrol ile beraber önemi artan ülke. abd incirliği kıbrıs'a taşıyarak olaya müdahale edip dağılın lan bensiz petrol paylaşımı olmaz diyebilir.
 • turkiye'nin cikartma yapip turkce konusan kibris halkini korumasi dogru bir hamleydi fakat artik varolussal bir tehdit altinda olan bir kuzey kibris'dan bahsetmek pek mantikli degil. ayrica kimse kibrislilari durusu belli olan mustafa akinci'yi secmeleri icin zorlamadi.

  diger tanimlari da;

  turkiye topragi olmayan ulke.

  guney kibris ile birlesse dahi kibris turkleri istedikleri surece turk topragi olacak ulke.
 • elden gidiyurrrr diye ağlaşanlar için gelsin:

  1- #64263721
  2- #65509676

  az biraz okuyun be. okuyun artık boş beleşten sallamayın. araştırın. ezbere konuşmayın, yorum yapmayın.

  sonra neden akp 14 yıldır başımıza bela diye düşünüyorsunuz. yok ki farkınız!
 • öncelikle herkes şunu bilsin kıbrıs, kıbrıs toprağı değil türk toprağıdır. ne rum'a ne de yunan'a verecek toprağimiz vardır. bunu kel talat bile anladı ama akıncı gibi andavallar hala anlamadı.
 • ikinci bir makarios başınıza gelirse nah gelir mehmetçik. ab ab diye tutturdunuz bakalım çabuk unuttunuz eoka'yi, makariosu cinayetleri. ayşe bir daha tatile nah çıkar. para için toprağını peşkeş çeken garabetler yarın tmt diye türkiye diye ağlarlar.
264 entry daha