şükela:  tümü | bugün soru sor
 • mcafee tarafından tespit edilmiş: https://securingtomorrow.mcafee.com/…kshot-implant/

  2 ve 3 mart günü kuzey koreli saklı kobra isimli elit hacker grubu makalede ismi verilmeyen ama çok büyük ve devlet tarafından kontrol edilen finans kurumuna adobe flash açığından faydalanan bir word dosyası yollayarak saldırmış.

  mcafee başka türk finans kuruluşlarının da saldırıya uğradığını tespit etmiş.
 • adobe air kurmak istediğiniz zaman yanında eşantiyon gelen virus koruma programı tarafından tespit edilen durum.
 • kuzey kore'yi okuyunca taşak geçmek için geldim, mcafee'yi görmem taşak geçme dürtümü daha bi hareketlendirdi fakat haberi inceleyince durumun ciddiyeti belli oluyor.

  flash kullanarak dosya indirmek mi dersin, yakalanmamak için zip olarak saklamak mı dersin, antivirüslere takılmaması için arkakapı açıp(bildiğimiz backdoor işte) pasif halde bekletmek, işlem listesinde kütüphaneymiş gibi gizlenmesi, kısaca var oğlu var. tespit edilmesi bile önemli bir başarı.

  durumu olmayanlar için: kuzey kore diyip geçmeycen yiğenim, adamlar yapmış. mcafee de tespit edebilmiş.

  not: okuyabiliyom ama yazamıyom
 • kuzey korede internet var mıydı diye sorgulatmıştır.

  hayır kuzey kore geyiği yapmak için değil, ciddi soruyorum bunu zira kuzey kore ile ilgili bütün haberlerde internet'in yasak olduğu, sadece belli devlet kuruluşlarının sınırlı erişimi olduğu yazar hep.

  birinden biri sağlam sallıyor bu duruma göre. ya da, sadece internet erişimi olan bir kaç devlet kurumu..? lan yoksa..???
 • alakası varmıdır bilinmez fakat bazı devlet kurumlarında elektronik yazışma sistemleri askıya alındı ve gizli, kişiye özel, hizmete özel antetli yazıların elektronik ortamdan gönderilmesi yasaklandı.