şükela:  tümü | bugün
 • 6 milyar dolarlık projedir. henüz ihaleyi üstlenen bir şirket çıkmamıştır. kamulaştırmada bazı indirimlere gidilmiştir. yol yapımına hız verilmesi için resmi gazetede şöyle bir genelge verilmiştir;

  http://www.resmigazete.gov.tr/…12/08/20120823-4.htm

  yol güzergahı google maps'ten şöyle görünüyor;

  http://maps.google.com/…30110.000493391cf0c4c5b27e1

  istimlak edilecek güzergah için çıkarılan acele kamulaştırma kararı resmi gazete'de yayımlanmıştır. o bölgelerde arazisi olanlar banka hesaplarına dikkat etsinler, pat diye bir meblağ yatmış olabilir.

  kamulaştırılan parseller sıralı tam liste

  son olarak; acele kamulaştırmaya göre, her ne şekilde olursa olsun kamulaştırma gerçekleşiyor fakat hesabınıza yatırılan paraya daha sonra itiraz edebiliyorsunuz. ve hesabınıza para yatamdan taşınmazınızın değerini öğrenemiyorsunuz. ayrıca emlakçılara dikkat edin.
 • fotoğraflar dan da görüleceği üzre sevgili hükümetimiz ve sevgili yandaşları sevgili topraklarımızın içine ettiği projesi. çok lazımmış gibi.
 • çevre katliamıdır ama acilen yapılmasına ve bitmesine bir bahçeşehir sakini olarak ihtiyacımız vardır. lanet olası tırlar, tır parkları, kamyonlar trafiğin içine sıçıyor.
 • avrupa ve anadolu yakasındaki kesimleri için ihale tarihi 6 mayıs olarak değiştirilmiştir. google earth'de kesilen ağaçlardan güzergahı kabak gibi görebilirsiniz.
 • 6 yıl önce hazırlık kampusunun kilyosta olması sebebiyle 1 yıl kilyosta yaşamıştım. harika bir doğası, sakinliği vardı. bugün gittiğimde toz bulutları içinde kalmış, bağlantı yolu diye bütün ormanı yok edilmiş bir yer gördüm.

  bundan 20 yıl sonra orman diye bir şey kalmayacağını düşünüyorum.

  beddualar az kalıyor maalesef.
 • istanbul silivri ilçesi ile sakarya akyazı ilçesi arasında yapılan yol. istanbul bogazini yeni yapilan yavuz sultan selim köprüsü uzerinden gececektir.an itibariyle odayeri ve paşaköy arasindaki kismi bitmek uzere olan yol.
 • gebze-izmit kısmının güzergahı daha kuzeye alınmış. söylentilere göre gerekçe kamulaştırma maliyetlerinin yüksek olmasıymış.

  eski güzergah

  yeni güzergah
 • körfez geçiş köprüsünü içinde bulunduran sözde zaman tasarrufu sağlayacak olan proje.

  zamandan tasarruf sağlayacağı muhtemel ama o köprüyü kim kullanacak orası meçhul.

  devletin vatandaştan aldığı vergilerle yaptırdığı köprüyü aynı vatandaşlardan tek seferlik geçiş için 35$ + kdv alarak geçiş izni verebileceğini belirttiği köprü.

  köprüden geciş icin istenen miktar olup o parayi verdim mi koprude 3 saat durup denizin ortasinda etrafi izlerim ki o da körfezi dolasmaya eş değer olur.

  ben o parayı veremem mis gibi körfezi izleyerek dolaşırım diyenler için : (bkz: sus ve yalova'ya devam et)
 • çözüm getirse tamam ama tamamiyle rant için güzergahların çizildiği proje. şöyle bir harita da var: http://wikimapia.org/…192994&lon=29.120893&z=14&m=b