• bu şarkıyı ilk dinleyişimde gözlerim dolmuştu. devam eden bir kaç gün boyunca kimin yanında açtıysam hep dalga geçtiler. ben ısrarla dinlemeye devam ettim. soğuk bir kış gecesi ağlayarak metro durağına giderken de kulağımda çaldı, çok heyecanlandığım anlarda da.. üzerinden bir sene geçti ve geçenlerde şahane pastalar yapan, sadece sosyal medya üzerinden tanışık olduğum güzel bir kadının profiline girdim epeydir paylaşımını görmediğim için. son paylaştığı pastalardan birine bu şarkı ilham olmuş ki gönderinin altında bu şarkı yazıyordu. o an sevindim içten içe, bu şarkıyı seven tek insan ben değilmişim diye. sonra profilde gezinmeye devam ettim ve bir şey dikkatimi çekti. bi' hatıra ormanı sayfası.. sayfayı açınca anladım ki o şahane enerjisi olan inanılmaz marifetli güzel kadın vefat etmiş. artık bu şarkıyı dinlediğimde ağladığım geceyi ya da heyecan duyduğum o anı değil; o güzel kadını anımsayacağım.
  • nasıl hayat orda
    senin yüksekliğinde
    burda şöyle böyle
    büyükler hep peşimde
    yüksekler de güzel de
    ben seni özlüyorum
    eğer çok çok özlersem
    kuş dili konuşuyorum
    begenegen segenigi segevigi yogorugum
    ben aslında sen olmadan hiçbir yere gitmiyorum

bazen çok korkuyorum
    duvarda gölgelerden
    kaçmayı bilmiyorum
    bazı kelimelerden
    dans etmeyi öğrendim
    duvarda gölgelere
    tam anlaşamıyorum
    ben de kelimelerle

hızlı koşsam da
    yuvarlansam da
    bırakamam ellerinden
    ben ilk seninle hayaller kurdum
    vazgeçemem ki senden
    kuzey yıldızım
    begenegen segenigi segevigi yogorugum.

nil karaibrahimgil
  • tiktok kitlesini ve onların ailelerini hedef alan dizi. on dakikada birkaç yıl geriye gitti bilişsel seviyem.
  • nil karaibrahimgil'in alice müzikali için yazdığım kalbimi alıp götüren şarkı. müzikali izlemedim, sadece story'lerden duyarak şarkıyı ezberledim. çok güzel şarkı nilcim. helal.
  • bu merkezdeki yoga hocası yoga dersleri verirken öyle rahatlıyor ki cart cart diye osuruyor. ders sonunda da gözlerinizi kapatıp meditasyon yapmanız icap ediyor, ama herkesin gözü kapalıyken acaba adam donunu indirmiş sallıyomudur kuruntusu ile gözleri kapatmak ve meditasyona konsantre olmak zorlaşabiliyor.
  • simal yildizi der buyuklerimiz.
  • nisan/mayis 2005 tarihli on birinci sayisi yayimlanan dergi. (bkz: http://www.kuzeyyildizi.com/)
  • ekim/kasim 2005 tarihli on ikinci sayisi yayimlanan edebiyat dergisi. (bkz: http://www.kuzeyyildizi.com/)
  • bugün beşinci yaşını kutlayan oluşum/dergi. bize kutlu olsun.
  • şile'de bulunan bir oteldir.
    minibarının soğuması ''şanslıysanız'' 7-8 saatinizi alabilir.
    otelden pek bi beklentinizin olmaması gerekir zira benim kaldığım odada duşakabin kırıktı,balkon kapısı kapanmıyordu..
    geriye sadece ordayken yaşadığınız güzel anılar kalır.bu da zaten yeterdir.
hesabın var mı? giriş yap