şükela:  tümü | bugün
  • yeni su şirketlerinden biri. kaynağı kocaeli'ndeymiş.

şimdilik sadece istanbul'da ve getir uygulaması üzerinden satılıyor. bir damacana su 11,5 lira. yeni bir su markası ve plastik damacana için istanbul standartlarına göre çok pahalı. maden değerlerini göremedim ama doğal mineralli su olarak tanıtılıyor, bu da maden açısından zengin olduğunu gösterir. ph değerinin 7,4 olduğu belirtilmiş.

ama şöyle bir yamukları var: tüketiciyi yanıltıcı reklam yapıyorlar. web sitelerinde kendi suları için demişler ki "türkiye'nin ilk şeffaf ve bpa’sız damacanası". ya piyasayı yeterince araştırmamışlar ya şeffaf kelimesinin ne anlama geldiğinden haberleri yok ya da tüketiciyi bile bile kandırmaya çalışıyorlar. çünkü türkiye'de şeffaf ve bpa'sız damacanayla su satan dolu şirket var. cam damacanalar zaten öyle de, plastik damacanalardan da hem şeffaf hem bpa'sız olanlar var aoç elmacık gibi. hatta ben vakıf taşdelen alıyorum, damacanasının şeffaf ve bpa'sız olmasının yanı sıra armağan ettikleri su pompası bile bpa'sız!

kuzeyden su'ya sormak isterim: tüketiciyi enayi mi sanıyorsunuz? siz kimi kandırıyorsunuz?

edit: yanıltıcı reklam içeren ve açıkça yalan olan "türkiye'nin ilk şeffaf ve bpa’sız damacanası" ve "türkiye’de bir ilk" iddialarını web sitelerinden kaldırmışlar. yanlışını kabul etmek ve dürüstlük bir erdemdir. konunun meraklısı arkadaşların uyarısı ile ağustos 2017 itibarıyla gördüğüm kadarıyla durum böyle.
  • kocaelinde ayvazpınar'dan çıkıyormuş. bana göre güneyde ama çoğu insana göre kuzeyde olan bir bölge. neyse efenim, zaten baya getir'den bişeyler söylüyorum, önceden hep 5x2 lt alıyordum çünkü damacanacıların ne zaman geleceği belli olmuyor. zaten gün içinde de çalışıyorum akşamları da damacana servisi olmuyor. aktif kullandığım bi uygulamadan damacana su soylemek güzel oldu evde 5 lt pet şişe çöpü bitti. hemde 10 dakkada kapımda.

bpa yokmuş damacanada. tabi bpa ne bilmiyordum meğersem ne illet ne pis bişeymiş efenim. avrupa ülkelerinde yasaklanmış çünkü kanser yapıyormuş insanları ve ayrıca bi sürü hastalığı tetikliyormuş. su içinde asbest çözdürsen daha iyiymiş öyle beter bişeymiş. neyse bunlarda yokmuş onu da öğrenmiş olduk. zaten yeteri kadar at, eşek, martı eti yemiştik bare suyumuz zehirli olmasın.

ilk su bedavaydı sonrası içinde %30 indirim verdiler. zaten aktif olarak sipariş verdiğim için su işi de güzel oldu açıkcası. bide 30 tl lik siparişe bedava. ben 20 lik veriyorum aktif olarak belki 30 veririm damacanada bedavaya gelir.

edit-imla
  • 7/24 siparis verilebiliyor olmasi ve fiyatinin sene sonuna kadar %30 kampanyada olmasi sebebiyle tercih etmeye basladigim su.

ancak daha 2. siparisimde stoklarda bulunmadigi ve uygulamada gun icinde ara ara denemem gerektigi soylendi. ara ara bakacagim ve burayi editleyecegim.

edit: 15 dk sonra uygulamadan tekrar kontrol ettiğimde uygulamaya getirmişlerdi. tenkyu...
  • damacanadan içilebilecek en iyi su. mideyi şişirmiyor, saf su.
  • an itibariyle getir uygulamasında kendisine ulaşamıyorum. stokları bitti herhalde.

edit: şu an tekrar ulaşılabilir durumda.