şükela:  tümü | bugün soru sor
 • yeni su şirketlerinden biri. kaynağı kocaeli'ndeymiş.

  şimdilik sadece istanbul'da ve getir uygulaması üzerinden satılıyor. bir damacana su 11,5 lira. yeni bir su markası ve plastik damacana için istanbul standartlarına göre çok pahalı. maden değerlerini göremedim ama doğal mineralli su olarak tanıtılıyor, bu da maden açısından zengin olduğunu gösterir. ph değerinin 7,4 olduğu belirtilmiş.

  ama şöyle bir yamukları var: tüketiciyi yanıltıcı reklam yapıyorlar. web sitelerinde kendi suları için demişler ki "türkiye'nin ilk şeffaf ve bpa’sız damacanası". ya piyasayı yeterince araştırmamışlar ya şeffaf kelimesinin ne anlama geldiğinden haberleri yok ya da tüketiciyi bile bile kandırmaya çalışıyorlar. çünkü türkiye'de şeffaf ve bpa'sız damacanayla su satan dolu şirket var. cam damacanalar zaten öyle de, plastik damacanalardan da hem şeffaf hem bpa'sız olanlar var aoç elmacık ve arsu gibi. hatta ben cam vakıf taşdelen alıyorum, damacanasının şeffaf ve bpa'sız olmasının yanı sıra armağan ettikleri su pompası bile bpa'sız!

  kuzeyden su'ya sormak isterim: tüketiciyi enayi mi sanıyorsunuz? siz kimi kandırıyorsunuz?

  edit: yanıltıcı reklam içeren ve açıkça yalan olan "türkiye'nin ilk şeffaf ve bpa’sız damacanası" ve "türkiye’de bir ilk" iddialarını web sitelerinden kaldırmışlar. yanlışını kabul etmek ve dürüstlük bir erdemdir. konunun meraklısı arkadaşların uyarısı ile ağustos 2017 itibarıyla gördüğüm kadarıyla durum böyle.
 • 7/24 siparis verilebiliyor olmasi ve fiyatinin sene sonuna kadar %30 kampanyada olmasi sebebiyle tercih etmeye basladigim su.

  ancak daha 2. siparisimde stoklarda bulunmadigi ve uygulamada gun icinde ara ara denemem gerektigi soylendi. ara ara bakacagim ve burayi editleyecegim.

  edit: 15 dk sonra uygulamadan tekrar kontrol ettiğimde uygulamaya getirmişlerdi. tenkyu...
 • damacanadan içilebilecek en iyi su. mideyi şişirmiyor, saf su.
 • an itibariyle getir uygulamasında kendisine ulaşamıyorum. stokları bitti herhalde.

  edit: şu an tekrar ulaşılabilir durumda.
 • getir uygulaması haricinde hiçbir satış kanalı sunmayan damacanalı su satıcısıdır.

  düzeltme: kısaltma
 • bugün itibariyle eve aldığım su markası. tadı çok güzel, ilk izlenim iyi. evdekiler de çok beğendi.
 • bisu axess kampanyası gittikten sonra denediğim ve beğendiğim su. şu an ilk 5 siparişte 12x0.5 lt pet su da hediye. getir ile akıllıca bir anlaşma yapmışlar. tek bayi açmadan neredeyse istanbul’un tamamına satış yapabiliyorlar.
 • bayagi bayagi lezzetli ve saglikli su.getir'den promosyonlu da alinabiliyor hep. ıyi ki varlar.
 • bpa'sız damacana pompasını haftalardır hiçbir şekilde alamadığım su firması. getir'in müşteri hizmetleri de sağ olsun hiç umurlarında değil, temin edip haber vereceklerini söyledikleri halde hiçbir gelişme yok.