*

şükela:  tümü | bugün
  • yeni su şirketlerinden biri. kaynağı kocaeli'ndeymiş.

maden değerlerini göremedim ama doğal mineralli su olarak tanıtılıyor, bu da maden açısından zengin olduğunu gösterir. ph değerinin 7,4 olduğu belirtilmiş.

şimdilik sadece istanbul'da ve getir uygulaması üzerinden satılıyor. bir damacana su 11,5 lira. yeni bir su markası ve plastik damacana için istanbul standartlarına göre çok pahalı. ama müşterinin ayağı alışsın diye ilk 5 suyu ücretsiz getiriyorlar. ayrıca damacanayı ücretsiz değiştiriyorlar. denenebilir.

ama şöyle bir yamukları var: web sitelerinde tüketiciyi yanıltıcı reklam yapıyorlar. kendi suları için demişler ki "türkiye'nin ilk şeffaf ve bpa’sız damacanası". ya piyasayı yeterince araştırmamışlar ya şeffaf kelimesinin ne anlama geldiğinden haberleri yok ya da tüketiciyi bile bile kandırmaya çalışıyorlar. çünkü türkiye'de şeffaf ve bpa'sız damacanayla su satan dolu şirket var. cam damacanalar zaten öyle de, plastik damacanalardan da hem şeffaf hem bpa'sız olanlar var aoç elmacık gibi. hatta ben vakıf taşdelen alıyorum, damacanasının şeffaf ve bpa'sız olmasının yanı sıra armağan ettikleri su pompası bile bpa'sız!

kuzeyden su'ya sormak isterim: tüketiciyi enayi mi sanıyorsunuz? siz kimi kandırıyorsunuz?