• bugün çorum devlet tiyatrosunda çok beğenerek izlediğim oyun. trabzon devlet tiyatro oyuncuları ve özellikle fazilet karakterini canlandıran elvan saliha karahasanı çok başarılı buldum. oyun tam müzikal gibi değil fakat yer yer canlı enstrümanlarla (klarnet, darbuka) şenlendirilmiş. kostümleri de hayli beğendim ve emek verilmiş buldum.
    oyunu izlenir kılan en mühim şey ise: konusu... tam da günümüz yansıması! o yüzden hafif tebessüm hafif de iç burkulmasıyla izliyorsunuz. bir yanda simsarlar bir yanda ezilen garibanlar...
  • bu sezon trabzon devlet tiyatrosu tarafından sahnelecek. izleyince bir edit yaparız artık.
  • tipik türk insanının imamından simsarına, memurundan amelesine kanundaki boşkuktan nasıl faydalandığını anlatan ara geçişlerinin müzikle yapıldığı, güzel göndermelerin olduğu keyifli tiyatro oyunu.
    izlerken sebahattin ali`nin romanlarındaki karakterler gibi para kimdeyse herkes ondan yana izlenimi verdi ve güzeldi.
  • bugun izlediğim ve trabzon devlet tiyatrosunun hakkını vererek oynadığı oyun.muzikal yönü ve göndermeler çok başarılıydı. en son yer alan tiratla her şeyi sorgular halde çıkıyorsunuz oyundan. insanlığı,sistemi ve kan emicilerin her dönemde olduğu ve yaptıklarının kar sayıldığı.
  • (bkz: trabzon devlet tiyatrosu) nun yeni oyunu şahsen çok sevdim.. müzikal çalgılı çengili bir sistem eleştirisi. bu dönemde oynanması da ayrıca takdir edilesi cesaret göstergesi diye düşünüyorum. aslında olması gereken bu tabi sanatın doğası bu! o kadar korkulu kapalı bir toplum olduk ki hele de trabzonda son yıllarda bu oyunu cesaret ister ya hu diyecek oluyoruz. başrol oyuncularını sevdim gerek (bkz: yavuz topçuoğlu) (bkz: elvan saliha karahasan) çok doğru bir cast olmuş. özellikle belirtmeliyim ki hamallar oyunun en can alıcı noktasıydı benim için. sarrafın evi twistler zevk sefa zıtlığı da çok iyi çıkıyor:) birden kendimi 40larda hissettim :) sahne geçişleri çok hoştu. final vurucuydu! ağlayanlar oldu. sessiz sessiz iç çekenler,gözleri dolanlar.. teşekkürler tiyatro.. unutmadan tufanı oynayan oyuncuya yarıldık islami sahnelerde ki müzik girişleri çok iyi bir buluş :)
hesabın var mı? giriş yap