şükela:  tümü | bugün
  • murat menteşin henüz göremediğim ve okuyamadığım kitabıdır. şiirdir. güzel midir? bence öyle. görmüştüm birkaç şiirini; hatta birini kendi* okumuştu bana. kafiye ve mizah bombasıydı.
  • murat menteş'in ilk dönem şiirlerinden oluşan kitabının adı. yediiklim yayınlarından çıktığı için deponun birinde çürümeye mahkum edilmiştir.
    bonus track (bkz: garanti karantina)
  • sağda solda korsan kitaba hayır, ne korsanı orjinal kitap alın arkadaşım şeklinde vaveyla eyleyen kitleyi görünce aklıma gelen birkaç kitaptan birisi budur. bir süredir zihnimde yaşadığım git gellerin sebebidir. zira bu kitabın orjinalini bulmaya çalışmak bir deveyi olimpiyatlara hazırlayıp madalya iddiası gütmek kadar rasyoneldir. türkiyedeki yayınevi zihniyetlerini anlayamıyorum ben. illa gidip fotokopisini mi alalım istiyorlar nedir? çok mu zor acaba bir kitabı yeniden basmak?
  • anthony ryan'ın kan şarkısı serisinin ilk kitabı.

kitabın başlarındaki eğitim bölümleri bana nedense harry potter serisini anımsatmıştır. ancak harry potter'ı biraz çocuksu bulduğum için sevmezken bundaki sertlik nedeniyle kitabı çok sevdim.

özellikle yatılı olarak okuyup yurtta kalan kişiler o çocuklar arasındaki kardeşliği çok daha rahat anlayabilirler.