*

şükela:  tümü | bugün soru sor
 • gökçeada'nın giriş kapısı olan liman. kaleköy'deki küçük balıkçı barınağını saymazsak, uğurlu'daki liman açılıncaya kadar adanın tek limanı olarak kalmaya devam edecek. buradan iki noktaya sefer vardır: 14 mil uzaklıktaki gelibolu yarımadası'nın batı ucunda yer alan kabatepe limanı'na (her gün en az bir kere, kış aylarında bazı günler iki kere ve ayrıca yaz aylarında özel firmaların feribotlarıyla ek seferler de var) ve çanakkale'ye (yazın her gün, kışın iki günde bir). tabi bu noktalardan da kuzulimanı'na sefer vardır. kuzulimanı bir kasaba değildir, sadece liman bir pansiyon ve yazlık olduğunu tahmin ettiğim bir kaç evden oluşan bir mekandır. adaya gelenleri adanın bozkırlığı hakkında yanlış bilgilendirmek için çevresi çok sık bir çam korusuyla çevrilmiştir. her gün feribot yanaşma saatlerinde buradan merkez'e, kaleköy'e, yeni bademli'ye ve dereköy üzerinden uğurlu'ya minibüs veya midibüs seferleri vardır. merkez'e 7 km uzaklıktadır.
 • küçükkene (takriben 90'lı yıllarda) türkiye'nin en büyük dalgalarına şahit olduğum, süper eğlendiğim, hatta çok daraldığım zamanlarda o dertsiz, tasasız, çocuk halimi özlediğim rüyalarımda tekrar döndüğüm gökçeada limanı
 • küçükken kıyılarında, iskelelerinde uçurtma uçurduğum liman. be heyy gidi günler.
 • gökçeada'da bir liman.
 • gökçeada/imbros'un ulaşım limanı. yanılmıyorsam rumca adı grikos. oradan hemen sola dalınsa taa kefaloz'a kadar karadan off road araçlı veya yayan gidiş vardır, zamanı bol olan maceracı ruhlulara önerilir. veya tersten kuzu limanına doğru geze geze, heyecanlanarak, sağ tarafında çanakkale'yi keserek aynı yol yapılabilir.
 • kıyı balıkçılığı için verimlidir. iki kere gittim, ikisinde de boş dönmedim.

  (bkz: mercan)
  (bkz: zargana)
  (bkz: melanur)