şükela:  tümü | bugün
  • bitki aleminin tat bukalemunu, ot kılığına girmiş yeşil erik; adıyla ayrı, tadıyla ayrı sevimli hınzır bitki. salataya katıldığında limon taklidi yaptığı da görülmüş, tadılmıştır.
  • yeşillik dünyasının açık ara lideri. en lezzetlisi, en şahanesi. bakın ispatlayacağım şimdi.

kuzukulağı > diğer bütün yeşillikler filan

gördünüz. matematik yanılmaz.
  • bir bitki türü...
    ama sadece cagri$tirdigi $eyi dü$ünürsek cok sevimli bir kelime bence...
  • ilkbaharda çalılıkların dibinden toplanabilecek ot. ekşi erik gibi bir tadı vardır insanın yedikçe yiyesi gelir. tuvalet kağıdı diye kullanan maldır malzandır, bu cahil bünyelere aynı iş için domuz dikeni verilmesi mübahtır, hatta farzdır.
  • daha önce de bana hiç bilmediğim otları öğreten izmirli bir arkadaşım kahvaltıda ikram etmişti bunu aylaaar önce. o gün bugündür kahvaltıdan önce aç karnına, öğlen/akşam salatalarda ve erik krizlerimde birkaç yaprak yiyip mutluluğun resmini yapıyorum.

yaşasın ekşi yiyecekler! yaşasın izmirli arkadaşların ot sevgisi ve elçiliği!
  • en güzel atıştırmalık resmen. al eline bir torba kuzukulağı ye allah ye.

bir buna bir de salkım dallarının en uçlarındaki filizlere hastayım...
  • süper bir balık yanı mezesidir. kendiliğinden limonlu roka adeta.
  • cali diplerinde yetisen, toplarken insanin ellerini cizik cizik etmesine ragmen cok sevilen, yesil erik tadindaki mayhos ot. kozak yaylasinda bol bol bulunur, hep cocuklugumu animsatir.
  • bugün amelelik yapmak üzere annemle pazara gittim. homurdana homurdana kalabalığın arasında dolanırken onları gördüm! bir anda dünyam aydınlandı. bir sepetin içinde tatlı tatlı uzanmış beni bekliyorlardı, hemen beş demet aldım. eve gelir gelmez yıkadım, tuzladım, keçi gibi kemirmeye başladım.

yaşasın kuzukulağı, yaşasın ekşi şeyler!
  • allah'ın biz kullarına şu habitat aleminde yaptığı en büyük güzelliklerden biri..
    tabii çocukken bahçeden koparıp koparıp yediğimiz bu bitkiyi şimdi pazarda parayla dahi zor bulabilince insanın içi burkulmuyor değil..