• kendisini nasa falan zanneden, hiç güvenilmeyesi, uzak durulası firma. mahallede sokak aralarında telefon tamircisi varsa ona yönelin diyorum ben hatta.

aldıktan iki ay sonra durup dururken bozulan telefonumu * kendilerine teslim ettiğimde ağustosun 4'ü. bana 7 gün içinde bi mesaj göndereceklerini söyleyenlerse, dışardan baktığında devasa görünen acaip havalı bi mağazada bulunan artist, havalı kızlar. elimde de kapı gibi takip nolu falan bi kağıt var. ne de olsa teknoloci çağı, internetten neyim takip edilebiliyor. ay ne şahane.

gelgelelim aradan bi hafta geçiyor, on gün geçiyor, tık yok. netten bakıyorum, onarılıyor diyor ama ne teslim tarihi ne arızanın ne olduğu, bi bok belli değil. olabilir diyorum, türküz, alışığız densizliğe. gelgelelim bütün telefon numaralarımı makineye kaydetmiş olduğumdan eylül ayında (bak dikkatet, eylül geldi, yok telefon) işe başladığımda her bişey için o numaralara ihtiyacım oluyor, numaralar yok, bi tek arama yapacağıma otuz arama yapmak zorunda kalıyorum, gıcık alıyorum. telefonumun içinde mesajlarım resimlerim vs duruyor, hani açıkta bişey olduğundan diil de, onlara ne kardeşim, nerde lan benim telefonum?

servise soruyorum, aldığım cevap enteresan: biz telefonları teslim alır, servise yollarız, sonra nerde olduğunu bilmeyiz.

nasıl ya, siz eşeğim kadar mağazayı, sadece telefon teslim almaya mı yaptınız, içini tefriş ettiniz? bi gişe yeterdi o zaman. sonra bakıyorum kaymakamlıklarda kvk için yazılan şikayet dilekçeleri yığınları bulmuş, servise her giden, sıraya girip, kırk saat ayakta bekleyip, sırası gelince aynı soruyu soruyor: kardeş benim telefon vardı 45 gün önce verdiydim???

aaa, bu işin tadı yok. koskoca nokia çalışacak başka firma mı bulamamış? bi el atmak lazım diyorum kendi kendime. nette başlıyorum aramaya. gelgelelelim şikayet edecek bi yer bulamıyorum. yok öyle bi hizmetleri. aramalarım beni nokia'nın international sayfasına yönlendiriyor. orada da şikayet edebilecek bi yer bulamıyorum. ama o da ne? shareholderların mail adresleri var. finlandiyada. tabii şikayetler için değil, çok daha firmasal aktiviteler için. olsun. kader kısmet. ne yapalım? ben de onlara döşüyorum bi mail.

diyorum ki, "kardeş, durum böyleyken böyle. biliyorum, bu mailin muhatabı siz değilsiniz, ama ben de muhatap bulamamaktan muzdaribim. benim telefonum bozuldu aldıktan iki ay sonra. olabilir, allah yapısı diil ya, bozulabilir, olur öyle. gelgelelim, sizin insanı mecbur ettiğiniz, servis için yönlendirdiğiniz adamlar böyle böyle yapıyorlar, ayıp değil mi, yakışır mı nokia gibi firmaya böyle bi mekanizmayla çalışmak?" tabii böyle dan dun yazmıyorum, ingilizce ve gayet "akademikyen" edalı bi yazı yazıyorum. gecenin ikisinde maili atıp yatıyorum.

sabah kargalar bokunu yemeden türkiye nokia merkezden bi mail geliyor. onların bana ulaşabileceği bi telefon numaram var mı? aaa olmaz olur mu, ne dimek? hemen yazıyorum telefonu. akşama doğru bi telefon geliyor. gayet kibar bi hatun telefonumla ilgili bilgileri alıyor, yarım saat sonra tekrar arıyor, "telefonunuz ankara'da bi üst düzey servis görüyor" diyor. artık ne demekse???

hatuna kendimi net olarak ifade etmek istiyorum. diyorum ki, "benim canımı sıkan telefonun bozulması değil. kul yapısıdır, olur öyle. gelgelelim, bi hafta içinde bana desinler ki bu telefon tamir edilemez, ben de gideyim yenisini alayım, ya da desinler ki, işi uzun, sorunu şudur, şu kadar ücret ödeyeceksiniz, ben de diyeyim ki tamam yapın telefonu, ya da hayır kardeşim, o kadar para vereceğime ben yenisini alırım, ve hatta diyeyim ki, iki aylık telefon niye bozuluyor kardeşim, yenisini verin. her ne diyeceksem artık duruma göre". bu arada, telefonumdaki bilgilerin resetlenmesi halinde ortalığı ayağa kaldıracağımı da kibar kibar ekliyorum.

hatun beni gayet iyi anladığını söylüyor, ısrarla özürler diliyor. aa ne şahane. sonra da diyor ki, "yarın döncem ben size, telefonu ne zaman teslim alacağınızı söyliicem". peki diyorum, hayatımı sürdürüyorum. fakat yarın oluyor sana 10 gün. ses yok seda yok. tepem atıyor. bu sefer fena atıyor. türkiye nokia merkezden bana mail atıp telefon numaramı isteyen hatuna mail atıp, "pardon ama siz benle dalga mı geçiyorsunuz" diye kibarca soruyorum, elemanınız bana "döncek"ti ama dönmedi bi türlü diyorum. hemen aynı gün akşam eleman arıyor, telefonumun o gün ankara'dan yola çıktığını, yarın servisten alabileceğimi söylüyor. peki diyorum. ertesi gün telefonu servisten alıyorum.

bi gün sonra türkiye merkezden bi telefon geliyor, telefonumu teslim alıp almadığımı, başkaca bi sorun olup olmadığını soruyor. olmadığını söylüyorum, teşekkür ediyorum. bana bi telefon numarası veriyor, son derece kibar ve üstü kapalı bi şekilde, bi daha bu tür bi sorunum olursa taa finlandiyayı ayağa kaldırıp başlarına dert açmamamı, verdiği numaradan kendisini aramamı rica ediyor. ben de aynı derecede kibar olmaya gayret ederek, madem öyle, kvk ile çalışmamalarını öneriyorum.

yani diyeceğim o ki, ya şirretleşeceksiniz, ya uzak duracaksınız. yoksa olacak gibi değil. şahsen bi daha telefonum bozulsa, -ki eli kulağındadır- mümkünse kvk nın kapısının önünden geçmemek niyetindeyim. adamı stresten zona eder bunlar.
  • k.v.k.
    (mehmet emin) karamehmet, (murat) vargı, (osman) kavala 'nın isim babaları olduğu 2000 yılı itibariyle memleket mobil telefon satışlarının %50 sine sahip kuruluş.
  • musteri memnuniyetinin anlamindan yoksun teknik servisi. beceriksizlikleri de cabasi.

-telefonunuz yapildi efendim (16 gun sonra)
    -acip bakalim mi bir?
    -tabi.... (kendinden emin)
    -e olmamis, hay allah
    -birakin isterseniz bir daha inceleyelim
    -şaka mı? nasıl yani 16 gun sizde kalmis ama olmamis?
    -ariza tekraridir efendim...
    -canli mi bu? ariza neden tekrar eder? gerekli testleri yapmadinzi mi, neyse peki 2 gun icinde istiyorum.

17 gun sonra...

-telefonunuz yuksek inceleme lab.ina gitti.
    -uzaya mi gondereceksiniz?
    -pardon? cok şakacısınız....
    -uzaya uydu niyetine mi yollayacaksiniz dedim.. 17 gun olmus halen mi yapilmadi
    -yapildigi zaman size haber verilecektir, bizim yapapilecegimiz birsey yok
    -anladim birsey yapamadiginiz bir gercek, sizden basaka herkes madur, yeni telefon istriyorum
    -45 gunluk suremiz var efendim, lutfen yasal sureyi bekleyin.
    -oldu, 45 gun telefonsuz beklerim...
    -ozur dilerim
    -!!!!!!!!!!!!!
  • 500 liralık huawei marka bir telefonun şarj yerindeki oynama için (ve cep telefonun köşesinda aylar önce düşmeden dolayı hafif çizik yüzünden graanti kapsamında saymayıp) 350 tl istiyorlar.

kvk güvencesiyle cep telefonu almamanızı öneririm.

gidin götünüzü eşeğe siktirin daha iyi.

edit: elimde yurtdışından satın alınma kaçak samsung wave var, iyi ki garanti maranti diyip almamışım. nasıl olsa sikeceklermiş beni. 1000 tl'lik cihazı 625 tl'ye almıştım. mis.

tavsiye ederim.

herkes kaçak ürün kullansın bu ülkede.

korsan haktır.

edit: cihazın belli ki şarj sorunu var, aynı sorunu başka bi arkadaş da yaşamış ve ondan da 350 lira istemişler. 3-4 aylık cihazlardan bahsediyoruz. kepazelik yaptıkları.
  • ciddi ciddi yardım bekliyorum.hakkımı nerede arayabileceğime dair bir hukukçu yazar bana ulaşırsa sevineceğim.
    bunlardan tiksindim.rezil bir şirket.

1.5 sene önce aldığım hd2 ,bir arızasından dolayı kullanıcı hatası dediler eyvallah dedik yaptırdık(halbuki hatam yok)
    500 lira verdik.yeni anakarta ait imei numarasını vermedikleri için telefonum kayıt dışı oldu.
    2 hafta kapalı kaldı.güç bela hallettik.
    ardından camı kırıldı 315 lira tekrar verdik yaptırdık eyvallah.
    ne olduysa bundan sonra oldu servisten sonra wifi,kapanma sorunu ortaya çıktı.
    verdik tekrar geçici bir çözüm buldular yaptılar zannettim 1 ay sonra daha büyük arıza oluştu.
    telefonumu mahvettiler.
    2 ay önce yine verdim.bunlar yine kendilerinden beklenecek derecede bir hareketle yine anakart değişimi istediler.550 lira ohaa
    aynı hatayı insan bir kere yapar,iki kere sikilmek olmaz dedim onay vermedim.
    şu an en azından servisten önce açılan telefonum açılmıyor bile,
    update failed!!!! bölümünde bırakmışlar, yazılımı güncelleme işini yarıda bırakmışlar telefonu sikip atmışlar.
    ve bonus ; telefonun kamerasında bir parça yok,kamerasının camı çatlak,
    arkasında 2 çift led flaştan birinde sarı renkli bölüm yok,kaybolmuş takmamışlar o parçayı-

hakikaten yardıma ihtiyacım var.hakkımı ne şekilde arayabileceğim dair birileri akıl verirse sevinirim.

tanım: türkiye'nin en rezil şirketi.telefonla ulaşamıyorsunuz,maillere cevap vermiyorlar.
    kabadayı edasıyla kullanıcı hatası olmasa dahi anakart değişimi yapıp,telefonları mahveden,üstüne para alan bir şirket bu.
    uzak durun,nolur uzak durun..
  • ericsson t310 telefonumun tamiri için benden 400milyon isteyen modern telefon tamircisi!beyinleri sulanmış zannedersem!
  • 5 ay kadar önce kvk'dan aldığım sony ericsson k750i'ye iki hafta önce bir mesaj geldi: "yasal uyarı! telefonunuzun imei numarası kayıtlı değildir. telefonunuz 48 saat içinde kapatılacaktır." meâlinde. derhal kvk'ya başvurdum, "bu tür sorunlar çıkmasın, aldığım telefon güvenilir olsun diye alışverişimi kvk'da yaptım. bu nasıl iştir" dedim. özür üstüne özür dilediler ve faturamın bir fotokopisini alarak "telefonunuz birkaç gün içinde tekrar açılacaktır, böyle şeyler olabiliyor maalesef." dediler. bu süre dahilinde geçici bir telefon tahsis etme teklifinde de bulundular, lâkin ben bunu istemedim. eğer telefonum açılmayacak olursa, onu yenisiyle değiştireceklerini garanti ettiler.

derken telefonum kapatıldı. 10 gün kadar oldu, hâlen kapalı. her ne kadar bugün gidip yeni telefon talebinde bulunacak olsam da, telefonumun yenilenmesi halinde bile bir daha alışveriş yapmayacağım bir kuruluş olmuştur. garantili, kaskolu, faturalı bir telefon alıyorum ve imei numarası kayıtlı değil! yani kanun karşısında hırsız durumuna düşmem an meselesi! işe bak...
  • tebrik edilesi sacmaliklar abidesi teknik servise sahip kurulus.

telefonunuzu verirsiniz,
    belgenin ustunde 3 gun icerisinde onariliacaktir yazar,
    belgeyi veren kadin 5 gun ortalama suremiz der,
    aradan 7 gun gecer,
    telefonlara otomatik cevap verme sistemi bile cikmaz calar durur,
    en sonunda bi sekilde baska abuk subuk bi numaradan ulasilir ve kadin "onarilmakta" denir.

zannedersiniz kvk degil de nasa yi aramissiniz. alt tarafi bi telefon be!

edit : 13 gün oldu hala onarimda.

ayrica bakirkoy -2 subesi, sizi operatore bagliyorum der ama hicbizaman baglamaz. o derece terbiyesizdirler.
  • bir kere muhatap olduğum ve bir daha asla kvk garantili telefon almamaya karar verdiğim firma.

eski telefonumun bozulması üzerine nokia shop'tan kvk garantili bir nokia telefon aldım. telefon 1 ay sonra bozuldu. bunun üzerine telefon kvk'ya gönderildi. kvk'da parça değişimi yapıldı ve yasal süre dolmak üzereyken ancak dolmadan telefon yapıldı diyerek geri gönderildi. ben de bunun üzerine mutlu mesut telefonu teslim almaya gitim. ancak o da ne? telefon yapılmamıştı. ekranı bozuk olarak gönderilen telefon gene ekranı bozuk olarak geri gelmişti. nokia shop'taki yetkili bile buna şaşırdı ve telefonu tekrar kvk'ya gönderdi. telefon tekrar kvk'ya gitti ve yapıldı diyerek gönderilen telefonda gene parça değişimi yapıldı. telefon madem ilk seferinde yapılmıştı, neden teslim dahi alınmadan ikinci kez gönderilişinde de parça değişimi yapılıyor ilk başta anlamadım. ancak sonradan anladım ki, kvk tamir edemediği telefonu yasal süre dolmadan tamir ettim diyerek yollamıştı, telefon kendisine yeniden gönderilince de yasal sürenin en baştan başladığını iddia etmekteydi. yani telefonun teslim edilişinin üzerinden aylar geçmesinin bir önemi yoktu, değişim yapmayı reddediyorlardı.

bunun üzerine müşteri temsilcileri ile yaptığım konuşmalar ise ayrı bir hikayenin konusu. şu kadarını söyleyeyim, müşteri temsilcilerinin konuşmalarda birkaç cümleyi arka arkaya tekrar edip durmaları, ne söylerseniz aynı cevabı almanız gerçekten çok komik.

hayatımda bu kadar firma ile muhatap oldum, kvk kadar müşteriyi önemsemeyen bir firma daha görmedim.
  • tarafindan madur edildigim sirket. esasinda kendileri de madur galiba. durum oylesi karisik ki.

bozulan telefonumu bir bucuk ay kadar once besiktasta bulunan turkcell ekstra bayiine teslim ettim. karsiliginda da bir evrak aldim telefonumu teslim ettigime iliskin. fakat uzerindeki numarayi ariyorum acilmiyor. her neyse arada bir yoklamaya gidiyorum. "efem yarin gelicek bugun kargoya verildi" diye. uzun etmeyim bugun gelicek yarin gelicek diye beni oyalayadurdular. en sonunda 20 is gununun dolmasi uzerine bir ihtarname tertib etik. 3 is gunu suresi de doldu hala beni ariyan soran yok.

en sonunda kvk genel merkezini aradik. telefonum onarima hic gitmemis bile. turkcell bayii bunu kvk ya hic bildirmemis bile. saniyorum kendileri tamir edip bana da kvk'da onarildi diyeceklerdi ve yuksek bir bedel taleb ederek aradaki bedel farkini da cebe indireceklerdi. ama muhtemelen telefonumu mundar ettiler.

simdi dava acmak zorundayim. isin yoksa ugras diil. isim var ama yine de ugrasacagim. kvk ya da turkcell bayiince madur edilmis durumdayim. dagitirim burayi! dagitacagim da!
hesabın var mı? giriş yap