• 88'li, udinese'li, orta saha elemanı.
    müthiş dinamik, oyunun iki yönünü de oynayabilen bir yapısı var...seviyorum böylesini...
  • terimin listesindeki yetenekli ortasaha oyuncusu.
  • udinese'nin 50 milyon euro istediği bir başka futbolcu alexis sanchez. tt arena'nın hisseleri karşılığı galatasaray'a transferi gündeme gelebilir
  • fm 2012'de çılgın atmaktadır bu arkadaş.
  • ahmet ercanlar'ın haberine göre fenerbahçe ile prensipte anlaştığı iddia edilen futbolcu.
    http://www.fbhaber.org/?p=23212
  • türkiye'ye italya'dan gelen oyuncunun altın bidon ödülü yolsa yıldız sayılmayacağını da anladığımız haber. yalnız karıştırıyorsunuz, altın bidon yıldızlara değil, leşlere veriliyor, haberiniz olsun.
  • brezilya milli takımının orta sahasında oynamışlığı olmadığından altın bidon seçilme şansı yoktur, klasman dışıdır. iyi futbolcu, fenerbahçe'nin orta sahasına güçlendireceği muhakkak.
  • ilk olarak dünya kupasında izlediğim futbolcudur. gayet iyi topçudur. fenerbahçe'nin yapacağı mantıklı transferlerden birisi olacaktır.

edit : imla
  • şu ana kadar altın bidon ödülü almanın italya'da bir yıldızlıl statüsü olması dışında quaresma'nın da brezilya milli takımı ortasahasında oynadığını öğrenmiş olduk.

ha bir de lassana diarra dedikoduları falan dolaşıyor ortalarda. fener orta sahaya bir transfer yapacak gibi ama hayırlısı.
  • kendisi, okududuğunu anlamayan, altın bidon ne demek bilmeyen, altın bidon ne demek bilemeden ahkam kesen insanlar olduğunu göstermiştir. bir futbolcunun brezilya milli takımının orta sahasında oynaması o futbolcudan beklentinin yüksek olması sonucunu doğurur. şayet futbolcu beklentileri karşılamamışsa altın bidon alma sonucu doğabilir. kendisi melo ile karşılaştırıldığı için brezilya milli takımını örnek verdim. pes çocukları anlamamış.

wiki'de bakın şöyle diyor. 'yüksek maaliyette transfer olup beklentileri karşılayamayan ve bunun çok altında kalan oyunculara verilir.' asamoah'ın bu gruba girmediğini söylüyorum. isterse takımının tüm maçlarını evinde seyretsin yine alamaz.

ayrıca bu altın bidon insanın kazanmaktan mutluluk duyacağı bir ödül değil. bunu da söylemek lazım. olumsuz bir şey. daha önce vieri, q7, del piero, milito, adriano gibi adamlara verilmiş. yani biraz yüksek klasmanda yer almak lazım.
hesabın var mı? giriş yap