şükela:  tümü | bugün
 • turuncu sokak lambasının aydınlattığı odanızda, başka hiçbir ses veya insan yokken etrafınızda, yatağa uzanıp sırt üstü tavanı izlerken, veya cenin pozisyonunda bir elinizi de yastığın altına sokup gözünüzü kapattığınızda dinlenebilecek en güzel gruplardan biri.

  üzülerek uykuya dalmak veya zaten içinizde mevcut olan tarifsiz ve belirsiz ve kronikleşmiş hüznü ortaya çıkarıp onu da memnun etmek, o tarafınızı da beslemek, dizginlemek için çok uygun.
 • seyrettiğim en güzel video art'lardan biri...

  (bkz: i lived on the moon)

  http://www.youtube.com/watch?v=xtysf1e4ft0
 • ayron norya ile iç ürperten, the beast ile zihinde canavarların infilak etmesini sağlayan, eternal jellyfish ballet ile dinleyenin ruhunu denizin mavi derinliklerine sürükleyen, great escape ile soğuk bir zindanda o denizi düşleten,i lived on the moon ile yerçekimsiz bir evrende yalın ayak koşturan, memories of a commander ile de o anıları hayal ettiren şarkılara muazzam grup. yıllardır aşığıyım.

  bunları bana ter kokulu bir metrobüste bile yaşatabiliyor.
 • insanın canının sıkkınlığına sıkkınlık katmaktan başka hiçbir şeye yaramayan, hiç bulaşılmadan uzak durulması gereken fransız post-rock grubu.
  böyle grup mu olur lan?
  dinlemeyin, dinlettirmeyin. vallahi bak.
  dinliyorsanızda öyle mal gibi kaptırmayın kendinizi şarkılara. ben düştüm bu çukura siz düşmeyin diye söylüyorum.
  hüzün bile bir yere kadar, benim gibi balık burcu bir insanı bile çileden çıkarttı bu kodumun yavşakları.
  ben bunların yaptıkları ve yapacakları bütün şarkıların amk.
  kwoon - schizophrenic dinle dinleyebiliyorsan.
 • karanlıkta dinlenebilecek türden müzikler yapan bir grup. hafif tarzı ile yaz aylarına uygun gibi görünse de değil gibi, kışın her yere kapalıyken yorganın yumuşaklığına uyuyor sanki müzik tarzları.

  her kasım ayını onlarla karşılardım ama mevsimler yer değiştirirken aralık ayına kaydı. sanki bir yıldız kayıyor müzikleriyle ama görülmüyor bulutlardan.
 • maalesef henüz bugün keşfettiğim fransız post-rock grubu. keşfetmeme sebep olan şarkısı ise şudur
 • ruha doygunluk hissiyatı veren, bizleri uzun soluklu yolculuklara çıkaran; melankolik, patetik ve şiirsel şarkıları olan fransız post-rock grubu.
  viyolonsel ve gitarın görkemli sevişmesi, içimde heyecan verici, tatminkar bir yoğunluğun yükselişine neden oluyor.

  "…perched on a cloud, sandy put to the world a project. reflection of its dreams from deep inside his imagination, bruise and dreams saw the light of day. behind these three words hides themselves a melancholic universe, woven stories and of dreaminesses. of this world was born kwoon, a group of post-rock, composed of seven musicians that share the same love of the music and supernatural histories. thus, the members of kwoon entertain the listener in a trip of lulled poetry and of surprising momentsof power."

  yoann: “kwoon is deep, kwoon is dreamy, kwoon is about musics, noises, and pictures of some places and times, but we barely know these. so we have to travel there : hope you enjoy the ride too!”
 • fransız post-rock grubu. tales and dreams adlı bir albümleri var. dinlenesi..
 • "eternal jellyfish ballet" denen ve insanı (tabii, dinlenecek bunca müzik varken bir şekilde bunu da araya sıkıştırabilenleri) alıp sürükleyen, sonra da yerden yere vuran bir şarkıya da imza atmış olan hayalperest melankolikler..

  when the flowers were singing'in fırından çıkmasını sabırsızlıkla bekliyoruz..
 • aynı zamanda çin kökenli dövüş sanatlarının çalışıldığı yere de denir.