şükela:  tümü | bugün
 • (bkz: here we go)

  en son evrile evrile olay buralardan cikip buralara kadar geldi, boyle sacma is olmaz. borcun silinmesi de ne demek?
 • ulan ne yüzsüz heriflermişsiniz be. hepimiz o parayı aldık ve çatır çatır yedik işte.

  o parayı alırken herkes kadar zorluk içindeydim. aileme yük olmak istemiyordum, şehir dışında kız arkadaşım vardı, bir yandan da komedi bir paraya tam zamanlı olarak iş hayatına atılmıştım. kyk parası bana o dönemler ilaç gibi gelmişti. hayatımı idame ettirmiştim sayesinde.

  okul bitti, kız arkadaşımla ayrıldım, şu an istanbul gibi bi' yerde 2.650 lira gibi gayet düşük bir maaşla çalışıyorum ve bir yandan da sike sike borcumu ödüyorum. 2 yılda 10 bin lira ödedim, 3 bin kaldı. yapmak istediğim pek çok şeyden geri kaldım ama delikanlı gibi aldığım parayı geri ödüyorum.

  ben bu kadar cefa çekmişken ve çektiğini bildiğim bir sürü insan tanımışken sizin gibi şark kurnazlarını görünce utancımdan yerin dibine giriyorum.

  ekleme: lakayitciddi nickli yazar yalan söylüyorsun diye mesaj attı bana. 2009-2013 yılları arasında marmara iletişim'de okudum, 2010-11 yılları arasında sports tv'de kj operatörü olarak tam zamanlı çalıştım. ilk maaşım 100 liraydı, evet. sabah 06.30'da işe gelip 15.00'e doğru işten çıkıyor ve okula gidiyordum. kız arkadaşım kocaeli'de yaşıyor, sakarya üni'de okuyordu. bazı günler işten ya da okuldan çıkıp yanına gidiyordum. söz konusu yazara ismimi de söyledim, isteyen istediği gibi araştırıp neyin ne olduğunu öğrenebilir. reel'de arkadaşım olup ekşi'de de yazar olan arkadaşlarımı da söyleyebilirim. bi' de onlara sorarsınız isterseniz.

  ekleme 2: herkes çok zor durumda değil, kendinizi kandırmayın. benim çevremde de ödeyecek durumu olduğu halde: "banane abi, ben ödemem, devlet siler zaten" diyen çok adam oldu. yapılması gereken "devlet herkesin borcunu siliyor, bizimkini de silsin" demek değil. devlet-vatandaş arasındaki bu sorunların önlenmesi için, devletin tamamen bir sosyal devlet olması için mücadele vermek. ben bunun çok mücadele ettim, bedeller ödedim. hakkımda en ufak bir şey bilmeden sallamak yakışmaz size.
 • borçlar silinirse, adaletin sağlanması için şimdiye kadar ödenmiş tüm kyk borçlarının da sahibine geri verilmesi gerekir.
 • chp önerdiyse reddedilecek önergedir.
  bu adamlar zamanında kendi önergesini chp’nin sanıp geçirmemişlikleri var meclisten.

  bkz:
  akp kendi teklifini reddetti

  edit: link
 • saçma bir öneri. başka diyecek sözüm yok.
 • katıldığım olay.

  bakın arkadaşlar bu krediyi ben kendim almadım. bazı dış güçler tarafından aldırıldı bu kredi bana.

  sırf kredi alayım ödeyemeyim de devletimle aram bozulsun diye dış mihrakların bana ve devletime oynadığı bir oyundu bu. o yüzden bu oyunu allahın izniyle bozacağız.
 • kyk kredisiyle alakam yok, almadım. kardeşimde var. kaynımda yok galiba.

  silinmesi büyük adaletsizlik olur, fakat vade konusunda kolaylık makul bence.
 • borçlar silinmez ama belki yapılandırma gelebilir.
 • bazıları zamanında çok dertli olduğundan mütevellit bu parayı alıp bugün de krallar gibi ödediğini söylüyor. güzel kardeşim sen öderken bile zorluklar çektiğini söylüyorsun neden diğer kardeşlerinin de bu zorlukları çekmesini istiyorsun ? kendin de yukarıda ki entrynde bahsettin, bir çok şeyi yapmaktan geri kaldığını. sen çektin diye neden bu insanların da çekmesini istiyorsun ?
  insanlar gerçekten garip...
 • ödediğim helal olsun, silinmesini destekliyorum. bilinçsiz bir şekilde sağa sola, o kadar rahat veriyor ve o kadar fahiş bir faizle geri alıyorlar ki, çalışma hayatının ilk yıllarında kim dost kim düşman çok net görüyorsun. sosyalim diyen bir devletin okuyan nesline,vatandaşına faizle burs vermesi utanç verici ve nereden bakarsam bakayım açıklayamıyorum.