şükela:  tümü | bugün sorunsallar (2)
2907 entry daha
  • an itibariyle son iki taksidini de yatırıp, 2012 de almış olduğum borcumu bitirmiş bulunmaktayım. darısı ödeyemeyenlerin başına( askerlik sebebiyle 7 ay erteledim bu arada). okurken bu paraya ihtiyacım vardı aldım, bir yandan da ek iş yaptım. işe başladım maaşım yatar yatmaz her ay düzenli ödedim. arkadaşlar, adı üstünde kredi diyor sen de bilerek o senedi imzalıyorsun aldıysan ödeyeceksin. ben bir elim yağda bir elim balda büyümedim, sen ne kadar sıkıntı çektiysen ben de çektim. şu an çalışmakta olduğum yerde benimle aynı maaşı alan ya da daha yüksek alan 3 tane bayan arkadaşım var, o kadar vurdum duymaz tavırları var ki banane ödemeyeceğim diyor. şimdi benim suçum ne, kurallara uyduğum için salak mı oluyorum, ya da silinmesin dediğimde bencil birimi oluyorum? silinmesin, ödeyin. bu da borcunu ödemeyenlere gelsin
    dipnot: ödeyemeyenler hariç.
  • herhalde (bkz: 298 milyar 824 milyon 679 bin 965 tl)'den daha değerli ve hatta daha fazla olmalı ki, silinmesi teklif bile edilmiyor. hem 298 milyar 824 milyon 679 bin 965 tl nedir ki zaten. önemli olan 22 yaşındaki gencin 20-25 bin liralık borcudur. yani en azından devlet ve türk halkı için öyle. bu vergi borçlarına ses çıkarmayanlar, kyk'ya af çıksa sokağa bile dökülür (!) .
  • ulan almışsıniz bunu kredi olarak. biliyorsunuz dimi bunu geri ödeyeceginizi. ben okulu zamanında bitiremedim. canım anam ödedi borcumu. babam değil anam. baba yok bende. o benim kabahatim tabi. gerizekalı miyiz biz ödedik amk. borç bu borç. silinmesi nedir? faizi silinsin tamam. tamamı silinecekse de bizim odediklerimiz geri verilsin. bu ne aymazlık ya. yok devletmis de biseymis de.

asla hükümet politikalarını yaptıklarını, hırsızlıklarını arsizliklarini haksız kazançlarını desteklemedim. ama herkes pislik yapıyorsa, aldığı borçları vermiyorsa ya da her neyse onların bu yaptığı sizin ödemeniz meşru olan bi borcu odemememiz gerektiği anlamına gelmez.

çatir çatır yiyorsunuz bu krediyi amk. yıllarca unv okudum ben. 4 yil değil. üç katı kadar. biliyorum ne mal olduğunuzu. demagoji yapmayın boşuna. ben yapmıyorsam kimse yapmasın.
16 entry daha