2764 entry daha
  • suriyeli zırtolara bu kadar hibe verilmişken yapılması gerekendir bir kyk mağduru olarak..
  • üstteki arkadaş güzel değinmiş, bu ben ödedim sizde ödeyinciler, bedelli gelince eminim ki sus pus olanlardır. millet askerliğini dağda çamurda 12-15 ay yaparken, siz 2 hafta tatil yapıp geldiniz. o zaman da deseydiniz ya millet gitti bende adam akıllı yapayım şu askerliği diye. ama işinize geldiği gibi davranın anca. yazıklar olsun.
  • bedelli ile karşılaştırıldığına göre ya para borcunu ödemeli ya da 12-15 ay kamu hizmeti ile karşılığı verilmesi gereken borç
  • kabul edilirse borcu olanlar için sevineceğim olaydır. onca zenginler, futbol takımları, şirketler devlete ne vergi borçları takarken öğrencinin aldığı 15-20 bin tllik kredi borcunu silinmesi devletin canını bu kadar acıtmamalıdır.

not:kyk bursspor
  • onaylanacağını zerre düşünmediğim teklif. borcu silinecek bu kadar şirket vs. varken, ödenek sağlanacak bu kadar çok dernek, dini yapılanma varken niye bizi düşünsün devlet? biz kimiz ki? geleceği yaratacak olanlar mıyız? yoo, ne münasebet. sürünürüz biz alışkınız boş verin.
  • bedelli askerlik ile kyk borçlarının silinmesi arasında bir bağ oluşturan mal oğlu mallar da var ya şu sözlükte. askerliğini yaptın arkadaş anladık bizde yaptık o askerliği. kyk borcumu da günü gününe ödedim. devletime borçlu olmayı kendime sindiremezdim de ayrıca. çünkü zamanında çatır çatır yediğim o paranın içinde yetimin de garibinde hakkı var. günü gelince de seve seve ödedim.
    sizde seve seve ödeyemiyorsanız, başka türlü ödersiniz artık.
    muhtaç durumda olan insanlara ayrı bir muafiyet tanınabilir o ayrı bir konu ama toptan bir af getirmek büyük bir hata ve yanlış olur. inşallah böyle bir hata yapılmaz.
  • akp ve mhp oylarıyla reddedilecektir, ama şu sözlükteki biz ödedik onlar da ödesin kafasını anlamıyorum. yarın öteki gün kdv ötv kaldırıldığında veya vergi muafiyeti bir olağan olarak resmileştiğinde biz ödedik yeni nesil de mi vergi ödesin diyeceksiniz? bu nasıl bir bencilliktir. bırakın gençler sizin hayata başladığınız gibi -15 bin lira -18 bin lira -22 bin lira içeriden başlamasın.
  • kimsenin kyk almadan eğitim hayatını geçirenleri düşünmemesi çok ilginç, alemin enayisi ileride ödeyemeyeceğini düşünerek kredi almayanlar oluyor sanırım. kimse kusura bakmasın da o halde kyk almayan öğrencilere de geriye dönük ödeme yapılsın.

mesaj kutumdaki hakaretler ve küfürler üzerine edit: bu krediyi alan bir çok öğrenci bu krediyi kredi olarak ve keyfi sayılabilecek harcamalar icin alıyor ve bu bir kredi. ekşisözlükte fakir edebiyatı yapana kadar kredi yerine burs almanız gerektiğini ve hayatınızda aldığınız kararların sonuçları olduğunu öğrenin. herkesin borcu var, durumu mükemmel olmayan her öğrenci de bu krediyi almadı ve bu krediyi alan öğrencilerin çoğunun durumu kötü olduğu için değil gayet keyfi harcamalar için aldığını da öğrencilik yapan herkes biliyor. eğer bu krediyi alan kimse ben geri ödemeyeceğim diyebiliyorsa ben de zamanında geri ödememek üzere almadığım tutarı pekala isterim.
  • valla ben ödedim.hem de gidip amelelik yaparak,bira fıçıları taşıyarak ödedim.
    iş bulamıyorum diyen insan doğuda yaşıyorsa buna inanırım.

ama gelipte istanbul'da yaşayan adam iş bulamadık diyorsa bir siktir birader derim.
    ben iş bulduysam herkes bulur birader.

silinmesine karşı değilim.ama çalışmaya götü yemeyen,bu yüzden silinsin diyen herkesin ödemesi taraftarıyım.çünkü dışarda istedikten sonra iş her türlü bulursun.amelelik yapar yine ödersin.

benim teklifim ,iş bulunamadığı taktirde faiz işlenmemesidir.
  • vallahi kyk aldım, yerken tatlı geliyordu. ödemeye başlayınca çok tatlı gelmeyecek. ama ben onu geri ödeyeceğimi bilerek aldım. ismiyle müsemmaydı çünkü. “kredi”.

sıkıntı bursların insanların kafasına göre dağıtılmasında bence. aslında burs alması gereken insan kredi aldığı, babası ayda 40302 burs verebilecek kadar zengin insan da burs aldığı zaman sistem tıkanıyor. silinmesinin istenmesinin ve bir noktada makul görülebilmesinin nedeni de bu zaten.
2973 entry daha
hesabın var mı? giriş yap