• halihazırda binlerce kuruş borcum var. *

3 ay daha ödeyip bitireceğim. bana çok dokunmuyor. silinirse yararıma da zararıma da olmaz. pek umrumda da değil açıkçası. ama silindi diye ağlayana da silinmiyor diye zırlayana da anlam veremiyorum bu konuda.

kardeşim sen reşit birey olarak bu hakkı kullandın mı? imza attın mı? dediler mi sana bunu geri ödeyeceksin ona göre al diye? e öde o zaman amk. ne zırlıyorsun.

biladerim sen ödedin mi? aferin helal olsun sana. e demek ki kazandın da ödedin değil mi? devlete götünle ödeme yapmış olamazsın herhalde? napsın devlet senin pörsümüş götünü aq. tamam da devletin halkına bi babalık yapması seni neden bu kadar geriyor? sen ödedin diye milleti neden sikme peşindesin? devlet bunun altından kalkamayacaksa borçları neden silsin? kendi milletine iyilik güzellik yapmayacaksa kime yapacak bu devlet? bırak milletin yakasını ya rahat ol biraz. niye ağlıyorsun?
  • silinme ihtimali: %0
    boşuna hayal kurmayın..
  • borcu olanlari silsinler, biz odeyenlerin de odediklerini faiziyle geri versinler.
  • en sevdiğim tarzda insanların yer aldığı başlıklar. helal gardaşım sen ödedin herkes ödesin. senin parmağın kesildiyse herkesin parmağı kesilsin, herkes senin aldığın televizyonu senin aldığın fiyata alsın. sen sakın kazıklanma, gerekirse dünyanın sonu gelsin ama aman kimse senden daha fazla imkana sahip olmasın. bu dünya senin gibiler sayesinde var oldu, tebrikler.

lütfen böyle yaşamaya devam et, sakın ha bir yerde birisi senden daha mutlu olmasın,
    sakın.
  • hesabını sorarmış. gel başına sor burda seni bekliyor. dalyarak seni
  • lan adam çıkmış diyor ki devletin babasının mali mi bu para niye geri vereyim, gel de laf anlat bu adama.
  • bari yarısı silinsin o da yeter.
  • evet silinmemeli ama faizde alınmamalı. ben çok yüksek faiz ödeyerek kapadım malesef. vakıfbank banka memuru makbuzları keserken o bile şaşırmıştı.

kısacası türk genci aldığı borcu ödemesini bilir, borcunu ödeyecektir ama işsizliğin böyle sorun olduğu bir ülkede en azından devlet faizden feragat ederek kolaylık sağlamalıdır.

ödemeyelim diyenlerde, arkadaşlar kusura bakmayın şartlar ne olursa olsun alınırken borç olarak alındı bu paralar. ve bu paralar vatandaşların vergisiyle ödendi. bu insanların alınan kyk ödemelerinde hakkı vardır. bu şekilde düşününüz.
  • bunca yildir vaat olabilir ama hukumet bunu yapacak cunku genclerden cok oy kaybetti ve bunu toparlamak icin adim atmasi sart.sana bana acidigindan degil tabii ki oy icin.
  • bu borç silinmez bunu aklınızdan çıkarın. belki erteleyebilirler ama faiziyle ertelerler.
hesabın var mı? giriş yap