şükela:  tümü | bugün sorunsallar (2)
 • öncelikle ben bu krediyi aldım ve ödedim. kesinlikle silinmeli, daha sonra tüm öğrencilere burs olarak belli bir ücret verilmeli.

  biz ödedik enayi miyiz diyenlere bakmayın. sizin dedeleriniz 2 sene askerlik yapıyordu. onlar enayi miydi? cevabın evetse, o zaman evet sen de enayisin. cevabın hayırsa, o zaman seni de 2 seneni doldurmaya davet ediyoruz.

  devir sürekli değişir, yaşam şartları sürekli iyileşir. bazı dallamalar herkesi geriye; kendi seviyesine çekmeye çalışır, bunlara asla izin vermeyin.
 • halihazırda binlerce kuruş borcum var. *

  3 ay daha ödeyip bitireceğim. bana çok dokunmuyor. silinirse yararıma da zararıma da olmaz. pek umrumda da değil açıkçası. ama silindi diye ağlayana da silinmiyor diye zırlayana da anlam veremiyorum bu konuda.

  kardeşim sen reşit birey olarak bu hakkı kullandın mı? imza attın mı? dediler mi sana bunu geri ödeyeceksin ona göre al diye? e öde o zaman amk. ne zırlıyorsun.

  biladerim sen ödedin mi? aferin helal olsun sana. e demek ki kazandın da ödedin değil mi? devlete götünle ödeme yapmış olamazsın herhalde? napsın devlet senin pörsümüş götünü aq. tamam da devletin halkına bi babalık yapması seni neden bu kadar geriyor? sen ödedin diye milleti neden sikme peşindesin? devlet bunun altından kalkamayacaksa borçları neden silsin? kendi milletine iyilik güzellik yapmayacaksa kime yapacak bu devlet? bırak milletin yakasını ya rahat ol biraz. niye ağlıyorsun?
 • ana para kalsın faizi silinse bari
 • ekonomisi durma noktasına gelmiş bir ülkede; kabul edilmesi büyük sürpriz olacak kanun teklifi.

  #102654045
 • silinme ihtimali: %0
  boşuna hayal kurmayın..
 • hakkını helal etmeyen denyolar, ne hakkınız olabilir? kodumun bencil veletleri. zırlayın, ağlayın, kudurun.
 • denyolara hakkını helal etmeyenler, devletin hazinesindeki paranın kendi vergilerinden geldiğini ve silinecek borçların kendi cebinden çıkacağını bilir. tabi borcuna sadık olmayan fırsatçılar bunu nasıl düşünsün. ayrıca belki de aç köpeklerin her fırsatta kendine pay çıkarmaya çalışmasından ve ağlamasından bıkmıştır.
 • borcu olanlari silsinler, biz odeyenlerin de odediklerini faiziyle geri versinler.
 • en sevdiğim tarzda insanların yer aldığı başlıklar. helal gardaşım sen ödedin herkes ödesin. senin parmağın kesildiyse herkesin parmağı kesilsin, herkes senin aldığın televizyonu senin aldığın fiyata alsın. sen sakın kazıklanma, gerekirse dünyanın sonu gelsin ama aman kimse senden daha fazla imkana sahip olmasın. bu dünya senin gibiler sayesinde var oldu, tebrikler.

  lütfen böyle yaşamaya devam et, sakın ha bir yerde birisi senden daha mutlu olmasın,
  sakın.
 • lan adam çıkmış diyor ki devletin babasının mali mi bu para niye geri vereyim, gel de laf anlat bu adama.