şükela:  tümü | bugün soru sor
  • kyk borçlarının silinmesi teklifi tbmm'ye sunuldu

milyonlarca vatandaşı yakından ilgilendiren kredi ve yurtlar kurumu'nun üniversite öğrencilerine verdiği geri ödemeli burs borçlarının silinmesi teklifi, tbmm'ye sunuldu.

kredi ve yurtlar kurumu üniversite öğrencilerinin geri ödemeli burs borçlarının silinmesi teklifi, tbmm'ye sunuldu.

kanun teklifi tbmm'ye sunuldu

türkiye büyük millet meclisi tbmm'ye kredi ve yurtlar kurumu kyk kredi borçlarının silinmesine ilişkin kanun teklifi sunuldu. milletvekilleri arasında yapılacak olan görüşmenin sonucunda oylamalar yapılacak ve oylamada ilgili kanun teklifi kabul edilirse tüm öğrencilerin borçları silinecek.

kyk borçlari tamamen silinecek mi?

türkiye büyük millet meclisi tbmm'ye kredi ve yurtlar kurumu kyk kredi borçlarının silinmesine ilişkin kanun teklifi sunuldu. milletvekilleri arasında yapılacak olan görüşmenin sonucunda oylamalar yapılacak ve oylamada ilgili kanun teklifi kabul edilirse tüm öğrencilerin borçları silinecek.

hangi borçlar silinecek?

maddi durumu kötü olan öğrencilere karşılıksız ödeme burs imkanı verilirken maddi durumu normal ya da iyi olan öğrencilere kredi verilmektedir. kredi alan öğrenciler aldıkları ücreti aynı şekilde iki sene sonra ödemekte ve krediyi aldığı süre boyunca geri ödemek ile yükümlüdür. eğer teklif kabul edilirse geri ödemeli burs alan öğrencilerin borçları tamamen silinmiş olacak.

https://m.haberler.com/…ye-sunuldu-10811156-haberi/
  • kabul edilmeyecektir.
  • teklif chp’den gelmiş... chp allah bir diye teklif verse akp reddeder... umutlanmayın
  • silinme gibi bir durum gerçekleştiğinde ödeyenler enayi yerine konulmuş olacağı için reddedilecek tekliftir.
  • her paragrafında aynı şey tekrarlanan haber.
  • sen yakıt ücretini düşük fiyattan yat sahibine ver,
    emekliye bayram’da ikramiye ver(ki verilmeli)
    ee öğrenci ne peki?
    tamam ödeyenler ya da benim gibi ödemeye devam edenler için haksızlık gibi görülse de öyle değil!
    silinsin! bir kerede pozitif ayrımcılık öğrenci için olsun.
  • e ben bu parasızlıkta bunu ödemeye çalışıyorum neresi adil bunun? hiç ödemeyen insan niye bu borcundan siliniyor? silinecekse bizim ödediklerimizi geri verin madem yoksa yok öyle borç yapanı cesretlendirici af. çok saçma bir teklif.
  • silinmelidir ben ödedim onlarda ödesin diyenler olacaktır ancak şöyle bir örnek vermek istiyorum. bu gün bazı türkiye'nin en önde gelen şirketlerinin ne kadarlık vergi indirimine gittiğini hatta ne kadar miktarların vergi alacağından silindiğini biliyor musunuz? bahsedilen miktarlar şirket başına 900 milyon tl'ye kadar çıkıyor. yani bir şirketin 900 milyon liralık vergi borcu siliniyor ama maaşlı çalışan doktor, mühendis, akademisyen, işçi her zaman tıkır tıkır vergisini ödüyor. bu seferde ödeyemeyen öğrencilerin borcu silinsin, sosyal devlet olma yolunda bir adım atılsın.
  • umarım silinir de insanlar rahatlar dediğim haber. ödemiş olanlar için de yapacak bir şey yok artık. ben de yarısını ödedim. hepsini ödemiş dahi olsam isterdim silinmesini.

benim asıl ilgimi çeken konu, böyle avantalardan sonra insanların gerçekten oyunu değiştirip değiştirmedikleri. özellikle seçim öncesi gelişen bu avantalara insanlar nasıl kanıyor, nasıl bu kadar geri zekalı olabiliyor, aklım almıyor.