• "yoksa vermem, verene de comar derim"
  • benim sikim kurtulsun senin götün yırtılsın anlayışının tezahürüdür.
  • eğer ki kyk borçları silinirse, ben de hakkımı mahkemede arayacağım dediğim durumdur.

biz salak mıyız ya da enayi miyiz de ödedik?
  • ben öderken aman faiz işlemesin diye yemeden içmeden o parayı denkleştirmeye çalışırken bir başkası ödememek için oyunu satarsa yazıklar olsun.

af gelebilir ancak gerçekten çalışmayan, aylık sabit bir geliri olmayanlar için erteleme olarak gelsin. bankalar çektiğiniz krediler için gözünüzün yaşına bakıyor mu? hayır!

haksa herkese haktır. ödeyenin suçu ne?
  • makarna ya da kömürle oy istemenin farklı yoludur.
  • bedenini para karşılığında satan hayat kadınından bir farkı yoktur.

edit:imla
  • zaten sizin gibi mallar sayesinde ulke bu rezil hale geldi. oglumu ise soksunlar su partiye oy veririm, kizimi hapisten cikarsinlar su partiye oy veririm, esimi suraya atasinlar su partiye oy veririm bu kafadayken herkes zaten baska bir ulke sartlarinda yasiyor olmamiz sasirtici olurdu. toplumlar hak edildikleri sekilde yonetilir dememisler bosuna. ulan su parayi almissiniz zamaninda, ben de aldim ama pasa pasa odedim siz de odeyin kimseye de boyun eğmeyin.

herkes kendi çıkarı için bir şeyler peşinde koşarsa bu ülkede adaletin a sı bile kalmaz. çıkarlar bitince de elde, avuçta bir şey kalmaz tükenir gideriz.
  • kyk borcunu ödeyememesinin sebebinin akparti olmasını fark edememiş, sözde hak/hakkaniyet tanımı olan çomar topluluğu.
  • vermem belki verecek gibi yaparım ama vermem eh gösteripte vermeyenlere aldatanlara katılmış olurum fena mı?
  • akşama kadar milli irade diyen çomarın iradesini parayla satması
    bknz: şerefsiz sıfatının yetersiz olduğu durumlar
hesabın var mı? giriş yap