• çevremde de örneklerini gördüğüm tatlı mı tatlı ve kocalarının biricik prensesleri olan kadınlarımızdır. öyle bir “aşkııım benim kyk borcumm nollcaaaak yaaa” deyişleri vardır ki dağ olsanız karşısında duramaz ve gerekirse limon satıp prensesinizin eğitimi için harcadığı o paraları ödersiniz. zaten kuşkunuz da yoktur, o paralar pubda ve öğrenci evinde berkeyle izafiyet teorisi tartışmak amacıyla kaynak oluşturmak için harcanmıştır. benim tatlı prensesim. sen her şeyin en iyisini hak ediyorsun.

https://i.hizliresim.com/bbywpv.jpg
  • ben yengenize ödettirip öcünüzü alıcam gençler raad olun.

la bırakın isteyen istediğine istediğini yaptırtsın, size giren çıkan ne.
  • bu konu biraz değişik. evlilik başka bir kurum. kyk borcu durduk yere çıkmaz, zaten var olan bir şeydir. evlendin, sabah uyandın, 'aa balım. benim kyk borcum var' diyorsa kadın kısmısı, hadi geçmiş olsun diyelim.

öte yandan hastalıkta sağlıkta diyorsun. evleneceğin kadının da kyk borcu olduğunu bilirsin. karının böyle bir borcu varsa da el birliğiyle ödersiniz. karına ne diyeceksin, 'bana ne lan, senin borcun git sen öde!' mi?.. bilader evlilik kurumunu ne zannediyorsun sen?

çok kolay atıp tutuyorsunuz ama hayat öyle değil.
  • karısının kyk borcunu ödeyen koca olarak da değerlendirilebilir. nasıl bir evlilik anlayışınız var o da muamma. evlilikte hesap kitap da ortaktır, aile bütçesi oluşturulur ve ödemeler oradan yapılır normal şartlar altında. anladığım kadarıyla kimi evliliklerde herkes kendi kazancını harcıyor.
  • e bir de benim gibi karı-koca çalışıp sadece benim kyk ve geçmiş birkaç vergi borcunu ödeyenler var. borç benim ama hanımla beraber ödüyoruz. bir kere de ağzını açıp şikayet etmedi sevgili eşim. takılmayın böyle saçma sapan işlere. evlisin amk, her şeyiyle beraber seviyorsun, borç dahil...
  • bir arkadaşımın kız kardeşini istemeye gelmişler. hanım kızımız öğretmen ve ek ders ile birlikte iyi maaş alıyor. kız atanmadan önce bu aile ve diğerleri hic kapısını çalmadı. ama atanınca maaşlı kız diye saldırdılar. her neyse lafı uzatmayayım. görüşme ortasında erkek anası " kyk borçlarını biz ödemeyiz " demiş. o ana kadar sessiz sedasız oturan arkadaş " maaşlı kız almasını biliyorsunuz , maaş kartı oğlumda kalacak demesini biliyorsunuz, ceyizine konuyorsunuz ama kyk sorun ha " demiş ve kovmuş.
    işin özü çalışan kadın ara, maaş kartı erkekte kalır de sonra kyk oh. hayat bunlara vay ki ki vay vay.
  • bunlar evleninceye kadar çalışıp biriktirdiklerini annesine verip, kocasına düğün salonu kirasından tut, akrabalarının kuaför paralarına, bilumum borcu kitleyip kâr yaptığını düşünüp karşılığında akşamları bacaklarını açarak maymununu ödüllendirir.
  • acacak olursak, eski sevgilisiyle yiyip ictiklerini kocasina odettiren kadin. ahahahhha harikaymis lan. bu kadin milletinden hakkaten korkulur.
  • bence hiç sevmemiş sevilmemiş bir sürü insan var bu sitede. bu kadar insan düşmanlığı, kin, nefret beslemeyi ben normal göremiyorum artık.

üniversite hayatımda krediden başka gelirim yoktu, onunla geçindim, bir yandan da çalıştım. eşim de kredi alıyordu, o da aynı şekilde kıt kanaat yetiştiriyordu bir yandan çalışıp.

evlilik gündeme gelince baktık bizim borçlar çok. bitmeden evlenmeyelim dedik. e ben iş buldum, o bulamadı. babası zaten iskele babası. anne desen yok. iş bulana kadar borcunun bir kısmını ben ödedim, bir kısmını ablası ödedi. iş bulunca devamını da o ödedi. benimkini de ben ödedim, bitirdim. ne annem ne eşim ne bir başkasının bir kuruşu yatmadı o borç için.

e ne oldu şimdi? enayi miyim ben? hiç mi sevmediniz birini cidden? hiç mi zor durumdaki birine elinizi uzatmadınız, hiç mi destek olmadınız birine, yaslanılacak omuz olmadınız?

evlilik dediğiniz şeyde de senin benim param olmaz bu arada. kazanırsın, gider onu ortak hesaba koyarsın. burada evlilikle, ilişkilerle, kadınlarla ilgili bu kadar atıp tutan adamların kuracağı aile birliğini çok merak ediyorum ve şimdiden eşleri için ciddi anlamda üzülüyorum.
hesabın var mı? giriş yap