şükela:  tümü | bugün
  • başıma gelen durum. vergi dairesine veriliyor bir kısmı. geri kalanı ziraat deniyor. gidiyorum ve ziraat işler karıştı diyor. durum görünmüyor. son gün. ve yine ödemedim diye vergi dairesine. ulan ödemiyorum. böyle devlet olmaz olsun.
  • kyk olayı felaket derecede abartmış durumda. ben senelerdir ziraat bankasındaki o arayüzü çirkin sayfadan borcumu düzenli olarak kredi kartıyla ödüyorum. (bitmiyor lanet olası) geçen ay biraz olaylı bir ay oldu ve unutmuşum yatırmayı. az önce aklıma geldi ve sayfayı açtığımda şunla karşılaştım: borcunuz vergi dairesine yönlendirilmiştir.
    ciddi anlamda bu kurumun çok afedersiniz g*tünün keyfine maaşlara bloke koyması, sizi vergi borçlusu yapması, bir aylık geciktirmeyle sizi vergi dairelerinde sıra bekletip işinizden gücünüzden izin aldırıp nakit olarak bu saçma borcu ödetmesi, ne kadar hastalıklı bir yapısı olduğunu gösteriyor.
    hukuksal anlamda bilgili biri olmayı ve bu kurumu yerin dibine sokmayı çok isterdim.
    çoluğunuz çocuğunuz varsa söyleyin uzak dursun öğrencilik yaşamında, kaçsın hatta. verdikleri çük kadar parayı faizli ve korkunç bir biçimde söke söke ağlata ağlata geri alıyor şerefsizler.
  • bilmeden çoluğun çocuğun rızkını yemişiz.. daha günü gelmeden beni karalar bağlatan borç...
    ne edeceğuk? akşam akşam tadım kaçtı. 2018 eylüle kadar 15 bin tl biriktirip hepsini kapatmak en mantıklısı. nasıl birikecekse?.. offf..
  • devletin amacı zaten öğrenciyi borca sokmak. geri ödemeni değil, ödeyememeni istiyor. sanki türkiye'de iş garantisi var. yakında af maf gelir merak etmeyin. bunlar hep seçim malzemesi.

chp'nin yerinde olsam ekonomiye oynardım. kyk borçlarını kaldıracağım. 25 yaş üstü bedelli askerlik çıkaracağım. vergi affı getireceğim. ötv'yi kaldıracağım, genel sağlık sigortasını kaldıracağım vb. ama chp'nin de amacının seçilmek olduğunu sanmıyorum. amaçları rte'ye karşı anamuhalefet olarak yaşamını sürdürmek.
  • borç araba parası ne bok yesek bilemiyorum
  • uzunca süre ödeyemedim. işe girdim aileme destek olurken elimde avucumda kalan paraları yatırdım fakat faizine bile yetişememeye başlamıştım ki ana taksitlere ve paraya yetişeyim. ödeyemedikçe tekrar faiz geliyor, elde avuçta olanı yine yatırıyordum ve yine yatırdığım bir şeye yaramıyordu. resmen akıntıya karşı kürek çekerek tonlarca parayı boşa ödedim. baktım olacak gibi değil yıllar sonra bankadan kredi çektim ve en son çıkan vergi affından peşin ödeme ile yaklaşık 2k tl indirimli halini tek seferde ödedim ve kapattım. bankaya olan borcumu da düzenli olarak ödeyip ancak o borcu da öyle kapattım. fakat kapatana kadar kaç seneler kaç bin liralar gitti. inanın ödenmesi gerekenden çok daha fazlasını faize ödedim. çok sancılı bir süreç bilirim. mezun olalı on yıl geçti. on yıldır bilfiil çalışıyorum. borcumu kapatalı belki bir yıl henüz oldu ya da olmadı. insanın üzerine yapışan bir borç bu.
  • af maf çıkmıyor, sike sike ödüyorsunuz. ödemezseniz banka hesaplarınıza el konuluyor. imkanınız varsa vaktinde düzenli ödeyin.