şükela:  tümü | bugün
 • öğrenim kredisinin "kalsın" versiyonu.

  bununla ilgili bug sayılabilecek bir gerçek var. burs kartınız aynı zamanda 275 lira limitli bir kredi kartı. yani devlet size kredi kartı verip borcunu da kendisi ödüyor. burada bize giren bir şey bulamadığım için bug gibi geldi. devlet buna bir şey yapması lazım.
 • harcaması kesinlikle çok zevkli olan burs. *
 • yaklaşık olarak 10 öğrenciden 1'ine çıkan burstur. bildiğim kadarıyla hem burs hem de kredi başvurusu yapan öğrencilere burs hiç çıkmıyor, kredi çıkıyor. şansınızı yükseltmek için sadece burs başvurusu yapmanız gerekiyor anlayacağınız.
 • ayrıca bu burs için her fakülteye belli bir kontenjan ayrılır. mesela toplam 2000 öğrencisi olan bir fakülteye 50 öğrencilik bir kontenjan ayrılır. bu uygulama kyk'nın fakülteye: "biz gelir düzeyi düşük öğrencileri tespit edemeyebiliriz, ihtiyacı olan 50 öğrenci ismi gönderin, burs çıkartalım" demesinin resmi prosedürüdür. kyk'nın internet sitesinden burs başvuruları başladığında eşzamanlı olarak öğrenci işlerinde de kyk kontenjanı için başvurular başlamış olacaktır.

  toparlayacak olursak; gerçekten bu bursa ihtiyacınız var ise(daha önce kyk'dan burs ya da kredi almamak kaydıyla) ihtiyacınız olduğunu öğrenci işlerine belli başlı belgeler ise ispat etmeniz gerekmektedir. bölüm başkanınıza, bölüm hocalarınıza falan anlatın durumunuzu, gerçekten bu bursa ihtiyacınız var ise yardımcı olurlar.
 • 2014 sonuçları bugün açıklanan, benim de başvurduğum burs. ancak sonuç sayfasına bilgilerimi girdiğimde başvurunuz bulunmamaktadır ibaresi çıkıyor. aynı şartlarda bulunduğum, belgelerimi birlikte topladığım hatta aynı yerde ve zamanda yan yana masalarda başvurumu yaptığım can dostuma burs çıktı ancak benim başvuru yapmadığım iddia ediliyor. olay nedir bir türlü anlam veremiyorum. azla yetinmeyi bilen makul bir insan olarak hayatımda ilk kez paraya ihtiyaç duyduğum bu dönemde maddi konulardaki şansımı sikeyim afedersin. * * *
 • kardeşimin başvurmasına rağmen "başvurunuz bulunmamaktadır" ibaresiyle karşılaştığı burs. bu şekilde hata alan bir sürü insan olması da ilginç.
 • durumu benden çok daha iyi bir çok arkadaşıma çıkmış burstur.
 • genellikle torpilli ve zengin veya neredeyse atom parçalayacak kadar başarılı(ki onların da hepsine değil) kişilere veriliyor. bizim gibi memur ve işçi çocuğu olup da ülkenin en iyi üniversitelerinden birinde okusan bile çıkmıyor çünkü.
 • kesilmesi için öğrenci notunun 1.8 aşağı olması gerekmektedir. ama şunu anlayamıyorum neden bir mühendislik fakültesinde okuyan öğrenci ile ibf de okuyan yada eğitim fakültesinde okuyan bir öğrenciyi aynı koşulu şart koşuyorsunuz. onlarda bizim gibi projeler ya da stajlar ile saçlarını ağrıtıyorlar mı ? bu bir zulümdür. yapmayın . kyk bursum kesildi eylül ayından beridir kredi alıyorum.
 • universiteye bir onceki yil yerlesip kayit yaptirmamis, bu sene yerlesip burs basvurusu yapacak ogrenciler burs verilmeme gibi bir durumun olup olmadig hakkinda bilgisi olan arkadaslar yesillendirebilirler mi?