şükela:  tümü | bugün
 • her ay ödenen, 330 tl olan öğrenci desteğinin yılbaşından itibaren 400 tl olması.

  (bkz: 400'ü vermeyi sizden öğrenecek değiliz)
  (bkz: 400'ü verin ve bu iş huzur içinde çözülsün)

  kaynak

  edit:başlığı açmamın nedeni bu haberi öğrenen yakınımdaki öğrencilerin sevincini gördükten sonra, sözlükteki üniversiteli ve burs alan yazarlarında sevinmelerine vesile olmaktı. burs ücretleri 260>280>300>330 tl şeklinde her yılın ocak ayında artarken, bu yıl artışın 70 tl olması, sizin için basit olabilir, ancak burs alan birçok öğrenci için anlatılamaz bir paradır. bunun hükümet ile alakası yok. bunun paraya ihtiyaç duymak ve öğrenci olmak ile alakası var. "70 tl para mı ya" gibi sözler etmek, halden anlamamak demektir. gönül isterdi 500 hatta 600 tl olsun. ama 400 tl'nin bile ne kadar önemli olduğunu size nasıl anlatırız ki?
  son olarak seçim öncesi hükümet yandaşlığı yaptığımı düşünenler olmuş. arkadaş seçime üç gün kaldı bizim de aklımız fikrimiz orada, bizim de aklımız fikrimiz malum şahsı başkan yaptırmamak. ama aklını seçimden alamamak gözünüzü kör etmesin bu kadar, entry zaten malum kişiye olan tavrımı belli ediyor. propagandayı nereden çıkardın?
 • bu vaadi alkışlayanları öpeyim. alınlarından hem de.

  biri de demiyor ki biz zaten bunları geri ödeyeceğiz, kimin parası ile kime vaatte bulunuyorsun?

  aklınıza turp sıkayım.
 • kktc de zaten 400 onu söylemiştir* hayır tr de 400 olursa kktc 500 ü görür iyi para valla.
 • burs olarak alan beni mutlu eden haber. şaka lan şaka. hazırlık okurken yemesi güzel oluyordu ama bu yıl sikim gibi derslerle muhakkak krediye dönecek ve bana da girecektir.
 • (bkz: 400 olmadı da diyelim ki 335 oldu o da olumlu)

  geri öderken bu sözü anımsayın.uzun adam ileri görüşlüymüş.

  tişikkirler uzun adam.şaka lan şaka öderken ızdırap oluyo.
 • lan bursla kredi arasındaki ayrımı bilmeyen adamlar gelmiş burda konuşuyor. ahmetin parasını sana veriyor, senden ahmetin parası * 1.2-1.8 alıyor. bunun nesi iyi bir şey lan? 2 sene cebiniz her ay 50 lira fazla görecek. sonra 2-3 sene her ay 60 fazla çıkacak.
 • 330 neyinize yetmiyor amk. burslulara yarar eyvallah ama kredi alanlar hesabında biriktirsin benden demesi.
 • burs olduğundan geri ödenmeyecek yardımdır. bursun geri ödemesi mi olurmuş hıammıa.

  kredi alanlar için ise sıkıntı olmaz, çünkü zaten kredi almayı ilk kabul ettiklerinde kaç lira geri ödeyeceklerini imzalamışlardı. imza attıkları meblağı şimdi 100 tl de alsalar, 500 tl de alsalar ödeyecekler.