şükela:  tümü | bugün
 • yazın bitmesiyle yurduna giden öğrencilerin öğrendiği durum. 16gb kota getirilmiş ve kota aşımından sonra internetiniz yavaşlıyor. yurtta kalanlar bilir zaten sadece youtube'a girebildiğiniz bir internetiniz var ve yavaşlatıldığında herhangi bir şekilde yararlanamıyorsunuz.
 • 5-6 film izlesen biter.. filmleri ayrı ayrı değil de birkaç kişi birleşerek izleyerek öğrencilerin sosyalleşmesine faydalı olacak uygulama.
 • 16 gb benim arabamın mazotuna yetmez dediğim hadise.
  zaten yavaş ve kullanırken insanı kanser eden bir alt yapı söz konusuyken bir de kota gelmesi tuz biber olmuş.

  aynı odada kalan öğrencilerin bir adet gezici model almasıyla çözüme ulaşacak hadisedir.

  (bkz: turkcell superbox)
 • kyk'nın saçma internetini çoğu zaman kullanamamış biri olarak çok da problem değil dediğimdir. örneğin prime time denilen vakitlerde zaten youtube bile açılmıyor ben bir şey izleyeceksem hep kendi internetimden izlemek durumunda kalıyordum.
 • eski bir kykcı olarak pek bi etkisinin olmayacağını düşündüğüm durum.

  yahu zaten internet akşam vakti pert oluyor bi ara facebooka bile giremiyordum düşünün artık. sabah da zaten insanlar okula gidiyor bi şey izlemiyor o yüzden çoğu öğrenciyi etkilemez bu kota meselesi.
 • arkadaşlarım 16 gb interneti telefonlarına yapıyor yahu, bu çocuklar için bu devirde bu rakam o kadar saçma ki..

  tamam sınırsız da olmasın ama 16 da olmasın. kendim yurtta kalmıyorum ama kardeşim için yetkilileri biraz insaflı olmaya davet ediyorum. şimdi eve gitsinler ve oğluna veya kızına bu internet rakamlarını sorsunlar. başka bir şey söylemiyorum.
 • saçmalık ötesi.
  idari memurun " artık gerçek hayata biraz dönmeniz gerekiyor. öğrencilerin kendilerini geliştirmesi için bu karar alındı" sözünü kulaklarım kanayarak dinledim.

  18 yaşını geçmiş birinin çalışma düzenini, eğitime olan ilgisini alakasını sen belirleyemezsin. tamamen kişinin kendi bilinciyle alakalı.

  çoğu bilginin artık internetten, videolu eğitimlerden, bilgilendirici forumlardan olduğunu anlamayan, kavramayan cehaletle mutlu olan bir sistem.

  kendini geliştirmeyen öğrenciler için 16 gb zaten yeterli. sosyal medyada günlerini çürüten gençliği değil internetin nimetlerinden en verimli şekilde yararlanmaya çalışan öğrencileri kısıtlıyorsunuz.

  zaten her öğrencinin ortalama 4gb mobil neti var üstüne 16 gb hopp oldu 20 gb. gerçek dünyaya gözlerini açsın dediklerin dönüp sorgulamaz bile kısıtı. hatta abartmıyorum farkına bile varmazlar.

  artık internet download manager' la sınırsız net bulduğumuz yerde indirmelere başlıycaz maalesef.

  yetkililer duyun sesimizi.
 • 4 günde doldurmuşum kotayı. ekşi gündeme tıklayıp gelmesini bekledim 33 saniyede yüklendi. iyiki 15 gb mobil netim var da delirmiyorum. ama şimdi anlamadım mühendislik okuyan arkadaşların sürekli bilgisayarda işleri oluyor programdır şudur budur veya kpss çalışan arkadaşların youtube'dan izlediği ders videoları. bu öğrencilerin sınırlamada suçu ne? zaten leş gibi altyapısı olan interneti sunuyorsunuz bırakın rahat rahat girelim.

  bir ara steam'i yasaklamışlardı aynı şekilde torrent ve idm'yi de yasaklasınlar o zaman. çare 16gb kota değil!

  şimdi baktım 256kbps düşürülmüş.
  https://eksiup.com/p/f9138440hw5m

  #kykinternetimisınırlama
 • bu ülkede hiçbir iyi haber alamıyoruz amk.
 • kyk yurtların da internet mi var ?? bizim zamanımızda odalarda tamamen soğuk demirden dört tane iki kişilik ranza ve sekiz tane dolaptan başka hiçbir şey yoktu