şükela:  tümü | bugün soru sor
 • öğrenim süresi biten öğrencinin eylül ayına kadar aldığı kredi/burs ödemeleri son dakika kararıyla öne alınmış, haziranda kesmeye karar verilmiş, sözleşmeye sadık kalınmamıştır.

  bu birçok öğrencinin mağduriyetine sebep olacak bir karardır. yaz okuluna kalan, yaz stajı yapan ya da iş bulana kadar yaz ayında o parayla geçinmeye çalışacak bir sürü insan var. karar açıklanalı 5 gün olmuş ve bu konudan kimse doğru düzgün haberdar değil. saman altından su yürütmek nedir?

  "öğrenciye ödenmeyen tutarlar geri ödemeye dahil değildir." diyerek işin içinden sıyrılmaya çalışmak çok ucuz bir bahane.

  herkesi doyurdunuz, türk öğrencilere verdiğiniz 3 kuruş paranın peşine düştünüz.

  duyuru linki

  edit1: zaten kesiliyordu diyenlerin yanıldığı nokta şu; sözleşmenin yapıldığı tarih ile ocak ayı arasında toplu para alanların öğrenim süresinin bittiği haziran ayında kesiliyordu. ayrıca kredinin sözleşmede eylül ayına kadar ödeme yapılacağı belirtiliyordu. geri ödemesiz olan (burs) öğrenim süresinin sonundaki haziran ayında bitiyordu. lütfen burs ile krediyi karıştırmayın!

  edit2: change.org'ta da kesilmemesi için kampanya başlatılmış. kampanya linki

  edit3: arkadaşlar okumaktan aciz misiniz? allasen yapmayın ya hu. kredi ve burs farklı şeyler. burs (geri ödemesiz) alınır ve haziran ayında biter. kredi (geri ödemeli) alınır ve eylüle kadar devam eder.
 • birçok öğrenciyi mağdur edecek karardır. insanlar bu 3 aylık bursa güvenip planlar yapmıştır. yanlış bir karardır.

  para bittiyse demek ki...
 • birçok öğrenciyi mağdur edecek karar. geçen sene şu burs sayesinde iş görüşmeleri için uçak biletimi aldım, staj yaparken para almadığım için aç kalmadım. üstüne üstlük babam da batmıştı bir aralar tek gelirim şu kyk bursuydu çok zor günlerdi. şimdi onu bile kesmeye başlamışlar çok yazık.

  şimdi güzel bir iş buldum geçen sene mezun olan birisine göre iyi para kazanacağım ama öğrenciyken o 400 lira insanı çok rahatlatıyordu. yazık günah onca genç insana ne diyeyim.
 • beni yaz tatili boyunca kara kara düşündüren şey. e devlette görmüştüm haziranda kesileceğini. 3 ay fazla ödesek de olurdu keşke eylül ayına kadar kesilmese.
 • bedelli askerlik gibi bir seçenek varken, hatta bu seçenekten gelen para ile hem sma hastalari için ilaç hem bir daha bir çok alanda işine yarayacakken kalkıp öğrencilere verilen 3 kuruşluk kredi-burs'u kes. sen nasil bir zihniyet ürünüsün?

  politika: 3/10
 • akp döneminde gerçekleşmiştir.

  (bkz: 8 ay memuruna maaş ödeyemeyen türkiye) yalanını uyduranların geldiği son durum.

  (bkz: suriyelilere 25 milyar dolar harcadık)

  hala bunları görüp tepkisiz kalıyoruz, suç biraz da bizim ama ne demeli.
 • rezilliktir. lan mezun olmus adama islemler is guc bulmadir vs dir derken ilac gibi gelen parayi kestiniz mi. yuh yuh size.
 • bi buradan darbe yemediğimiz kalmıştı, o da oldu.

  (bkz: battık)
 • öğrencinin kredi/bursuna kadar düştüler. daha da ortada "egonomi coh eyi cohh" diye gezinmezsiniz inşallah diyeceğim de anlamazsınız. dibi gördük artık sonumuz hayrolsun.
 • birkaç senedir zaten okuldan ilişiği kesilen öğrencilerin ilişiği kesildiği ay bursunu kesiyorlardı, eylüle kadar vermiyorlardı, artık resmiyete dökülmüş.3 sene önce ben lay lay lom eylüle kadar kredi alacağım diye beklerken diplomalar haziran ayında hazırlanınca tak diye kesmişlerdi haziranda, cebimde 100 lirayla kalakaldıydım.