şükela:  tümü | bugün
 • şimdiye kadar ücretsiz olarak verilen hizmetin bu yıl itibarıyla ücretli hale getirilmesi hadisesi. ekonomimiz çok iyi gittiğinden olsa gerek.

  http://i.hizliresim.com/403oqq.jpg

  edit: sorduğumuzda yurda özel değil tüm kyk yurtlarında uygulamaya geçildiği söyleniyor. bizde de yurt eylül ayında açılmasına rağmen bu güne kadar ücret alınmıyordu. bugün yeni çamaşır makineleri getirttiler ve ücretli sisteme geçildi. halbuki yeni çamaşır makinesi talep eden de yoktu?!? gelen yeni makineler de eskisinin aynısı ha, yeni deyince uzaylı gemisi gibi tasarımı olan makinelerden sanmayın.

  edit 2: konuyu biraz daha açayım. öncesini bilemem fakat 5 yıldır çamaşırhane ücretsizdi, bu yıl ücretli oldu. lütfen çok mantıklıymış gibi "1780'de mühendishane-i bahr-i hümayun'da okurken bizim çamaşır makinemiz bile yoktu" yazmayın.*

  edit 3: (bkz: #63450767)
 • oha lan bizim zamanımızda kaymakam 2 makina alıp yurda hediye etmişti. bu ne lan böyle! öğrenci adamdan çamaşır parası almak nasıl bir kafadır? dikkat ederseniz çamaşırhane işletmesi denmiş. hay bin kunduz!

  edit: sene 2005-2007.
 • olmayan şeydir.

  bakın akp'nin yurt reklamlarında bunlardan hiç bahsedilmemiş. otel konforunda diyor, internette varmış. bunlar cehapeli öğrencilerin provokasyonudur, oyuna gelmeyin.

  https://www.youtube.com/watch?v=cr2cixz7ega
 • yanlış anlaşılmış bir durum.
  kyk yurtlarının ortak alanlarında çamaşırhane-kuru temizleme, kuaför, bilardo salonu vs. var. buradaki çamaşırhaneye giderseniz çamaşırlarınız ütülenmiş olarak hazır halde size verilir. makine başına burada yazıldığı kadar ücret alınır.
  ayrıca her yurt binasında çamaşır odası bulunur. buradaki makineler ve ütüler ücretsizdir. sizin sadece kendi deterjanınızı temin etmeniz gerekir (genelde arkadaşlar ortaklaşa alıp kullanırlar). "ben makineye atar başında beklerim, ütü yapmaya da üşenmem" derseniz neredeyse beleşe istediğiniz kadar çamaşır yıkarsınız.
 • ahanda abd'ye gore tek eksik olan sey de geldi, parali camasir makinesi kullanmak. simdi gelsin camasir yikama salonu fantezileri
 • bizde yoktu bile be.

  ellerimiz yara olduydu çamaşır yıkamaktan.

  gözlerim yaşardı şimdi.

  ha yıl:2008-2010
 • eğer tüm ülkedeki yurtlarda standart bir uygulama ise yurtlar hakkında algı değişikliğine sebep olacaktır.
  (bkz: çok fena şekilde sikiş döndüğü düşünülen yerler)
 • kaldığım kyk yurdunda yapılmayan uygulama.

  erzurum'dan bildirdim.
 • umarım gerçek değildir. yok öyleyse, devletin öğrencilere ve okumak isteyenlere savaş açtığının resmidir. kyk yurdu dediğin genellikle maddi imkânları ciddi anlamda kısıtlı olan öğrencilerin asgari koşullarda yaşadığı yerdir. parası olan adamın oralarda işi ne. bırakın üniversitedeki çocuğuna destek çıkmayı, belki ay sonunu getiremeyen ailelerin çocukları var orada. hadi "çalışsın pezevenk" diyeceksiniz, herkes bizim iü'deki gibi haftanın 3 günü okula gitmiyor. bunun tıp okuyanı var, mimarlık okuyanı var, haftanın 5 günü sabahtan akşama kadar okulda olması ve üstüne deli gibi ders çalışması gerekeni var. hangi ara, nerede çalışsın çocuk?

  ben maddi problemler yüzünden çok çektim okul hususunda, hala çekiyorum. ha benimki parasızlıktan ziyade aptallık kaynaklıydı ama olsun. neyse, en kötü ihtimalde biliyordum ki ayda 300-400 liraya asgari koşullarda da olsa devlet yurdunda kalabilirim. bu gidişle devlet onu da elimizden alacak. hadi diyorum ya beni siktir et de bu çocuklar ne yapacak? bir makina çamaşır yıkama ve kurutma 15 lira öyle mi?

  bu açık ve net bir biçimde "okumayın, köyünüzde oturun" demektir. sizin yapacağınız işi sikeyim.
 • hadi çamaşır yıkama neyse diyelim. dedik mi? ütülemek için gömlek başına 2,5 lira istemek nasıl bir vicdansızlıktır?