şükela:  tümü | bugün
  • bir kyk yurdunda 12'den sonra bloktan çıkılamazken bir başka kyk yurdunda gecenin 12'sinde pizza siparişi alabilmeniz biraz önce tanık olduğum nedenlerinden biridir bu düşüncenin. bir şehrin kyk öğrencisi tok uyuyor, başka bir şehrin kyk öğrencisi kahvaltıya kadar aç kalmak zorunda.
  • ülkemizin her kurumunda standardizasyon oldu da kredi ve yurtlar kurumu kaldı. adamlar genel kurmay başkanını paket yapıp karargahdan çıkardı bizim derdimiz yurttan çıkmak.
    hey allam ya.
  • standardizasyon ne aq
    doğru mu yazdım acaba.
    evet.
  • birçok kyk yurdunda gerek öğrencisi olarak gerekse misafir olarak kaldım. gerçekten belli bir standart yok. şehirler arasında hatta aynı şehirdeki yurtlar arasında uçurum farkı var. otel gibi yurtta da kaldım, hayvan bağlasan durmayacak 8 kişilik ranzalı yurtta da kaldım. fiyatları değişiyor ama yine de haksızlık bu bence.
  • bu ülkede devletin kontrol etme ihtiyacı hissetmediği süleymancı yurdunda 11'i öğrenci 12 kişi yanarak can vermişken, neyin standardizasyonundan bahsediyorsunuz dedirten durum.
  • emin ol bu kurumun başındaki, içindeki ya da herhangi bir yerindeki kimse standardizasyon diye bir kelime duymamıştır. buna öyle eminim ki, imzamı bile atarım altına.