• the wolf of wall street'teki jordan belfort abimizin burnundan harbiden getiren fbi ajanı. şu filmde en güzel rol yapan adam olabilir bence. hatta en iyisi diye iddia ediyorum.

margot robbie isimli hanımefendinin sayfasına baktım (filmdeki namı 'naomi' olan), hakkında bir methiyeler yazılmamış. o da sadece film ile ilgili olanlar, daha öncesi de var.. gel gör ki bu sayfaya bakıyorsun kyle abi en iyi aktörlerden biri ve hakkında 1 kişi bile -filmle ilintili- konuşmamış.

popüler kültürün gözü kör olsun.
  • erken baskı'da pek bir severek izlediğim aktör. (bkz: early edition) şimdi bir de emmy kazandı, 63. emmy ödülleri'nde.
  • friday night lights dizisinde eric taylor karakteri ile müthiş bir performans sergileyen aktör. insana keşke bende amerikan futbolu oynasaydım da koçum da bu adam olsun dedirtecek kadar rolünün hakkını vermektedir.
  • sonuna kadar hakederek bir emmy kazandı.

friday night lights'ı izleyin, izlettirin. böylesine gerçekçi oyunculuklar, insana dair hikayeler, başarılı karakterler her dizide bulunmuyor. coach eric taylor ise zaten bir tane.
  • early edition dizisinde gary hobson karakterini canlandıran, gerçek adı kyle martin fitzgerald chandler olan amerikalı aktör.
  • şu sıralar yeni netflix dizisi bloodline'da john rayburn karakterini canlandırmakta olan aktör. kendisi de dizisi gibi tam anlamıyla underrated.
  • bir erkek olarak içimden geldi bu adamın ses tonu ve bakışları başta olmak üzere epey karizmatik bir kişiliği var, hani hoşlandığım kadın bu adama açılsa önümüze bakacağız derdim hiç de s.kimde olmazdı.
  • jonathan goldstein ve john francis delay'in yönettiği game night adlı filme brooks davis karakterini canlandırmaktadır.

1965 doğumlu kyle chandler'ın da pek çok hollywood yıldızı gibi güzelliğini korumakta olduğu görülüyor. ben 53 yaşında çöp poşetine benzerim kesin anasını satayım, bunlar 20'lik delikanlı gibi salınıyorlar. adaletini seveyim dünya...
  • filmlerde ve dizilerde ölmek konusunda sean bean ile yarışan aktör. artık bir filmde ne zaman görsem, "aha az sonra ölecek bu" diyorum. seyirciyi üzecek, temiz yüzlü, ölümüne üzülecek bir adam mı lazım, kyle chandler'ı öldür gitsin.

--- spoiler ---

en son slumberland filminde öldüğünü gördüm, bundan önce de mayor of kingstown dizisinde kafasının arkasından vuruyorlardı. aşağıda, daha önceki ölümlerine dair liste yapılan internet adresi görülebilir.

https://cinemorgue.fandom.com/wiki/kyle_chandler

mulholland falls (1996) [army captain]: thrown out of a plane by chazz palminteri.

the kingdom (2007) [special agent francis "fran" manner, legal attaché]: blown up along with some cops by a suicide bomber.

the day the earth stood still (2008) [john driscoll]: devoured along with everybody else in the testing facility, by the nanobots after the giant gort robot separates into its component parts and consumes everything in the building.

broken city (2013) (paul andrews): killed (off-screen) by chance kelly, (narrated as a witness by james ransone) to mark wahlberg. we only see kyle's body on the ground with a gunshot wound to the chest.

manchester by the sea (2016) [joe chandler]: dies of heart failure (off-screen). we are informed of his death when a doctor tells casey affleck the news. chandler appears throughout the movie in flashbacks.

tv deaths

grey's anatomy* (2006) [dylan young]: killed when the bomb he's carrying goes off.

--- spoiler ---
  • early editionda başroldeki gazete gelen kişiyi oynayan amerikalı aktör
hesabın var mı? giriş yap