• cedric soares yerine southampton tarafından sezon sonuna kadar kiralanmış.
  • (bkz: kyle walker-peters/@ceyar i kim vurdu)

tottenham hotspur'de forma giyen 1997 (20) doğumlu genç sağ bek.

tottenham hotspur altyapısı ürünü topçu, şu an devam etmekte olan müsabakada (2017/18 ilk hafta) kariyerindeki ilk profesyonel maçını oynuyor.

malumunuz milli sağ bek (bkz: kyle walker/@ceyar i kim vurdu), tottenham hotspur teknik direktörü kupasız adam mauricio pochettino'yla* geçen sezon boyunca (2016/17) didişmişti. bu sezon başında ise (51m € karşılığında) kendisini zorla manchester city'ye sattırmıştı.

ligin en sağlam sağ beklerinden birini kaybeden şampiyonluk adayı tottenham hotspur ise yerine hiç kimseyi transfer etmeyi tercih etti ve sevenlerini soru işaretlerine boğdu.

bu koşullar altında bugün oynanan maçın kadrosu açıklandı. orjinalinin yerine aynı mevkide oynayan, aynı isme sahip bu genç kardeşimizi görmek; bana adeta 'ölümden geri gelmiş jon snow deneyimi' yaşattı. jon snow'u götünden bıçaklayıp, dirildiğinde yusuf yusuf olan kahpe silah arkadaşları gibi üç buçuk attım adeta.

bir yandan da bu genç kardeşimiz, daha oynadığı futbol hakkında yorum yapılacak kadar süre almadı. o yüzden boşuna atıp tutmayacağım. inşallah chucky'nin gelini, 'jason'un amcaoğlu', 'freddy'nin kayınçosu' tarzında ilk bölümünün kaymağını yiyen dandik devam filmi tadında çıkmaz bu kyle walker 2. gelişimini izleyip, nasıl bir devam filmi çıkacak göreceğiz a dostlar.

---------- bonus ----------
    takımının detaylı incelemesi için bakınız;
    (bkz: tottenham hotspur/@ceyar i kim vurdu)
    ---------- bonus ----------
  • ilk 11'de çıktığı ikinci maçta da 2 asist yaparak maçın oyuncusu seçilen genç sağ bek. sezon sonunda sözleşmesi tekrar uzatıldı 2021'e kadar. seneye daha çok şans bulacağını düşünüyorum.
  • tottenham'da forma giyen 1997 doğumlu, sağ bek pozisyonunda oynayan futbolcu. manchester city'e transfer olan kyle walker'ın yerinde oynayan yeni kyle walker.
hesabın var mı? giriş yap