şükela:  tümü | bugün
 • (bkz: ryu vs ken)*
 • kimsenin fikri olmadığı karakter. kimin neyi kimin fesi?

  http://starwars.wikia.com/wiki/kylo_ren
 • hakkında battle of endor'dan 30 yıl sonra yaşamış yazıyor woookipedia'da. star wars zaman çizelgesine göre o (bkz: star wars zaman çizelgesi) savaştan 25 yıl sonra darth sidious tekrar canlanıyor `:(5 – 25 aby)`. yani yaşadığı zaman dilimi ile darth sidious'un tekrar canlandığı zaman tutuyor. kanaatimce kylo ren ile sidious arasında sağlam bir bağ kurulacak. 7 de olmazsa bile diğer bölümlerde.
  sidious'un evrenin her yerinde teknolojiyi yasaklaması ve en gelişkin silahların kendi imparatorluğunda olmasını da düşündüğümde daha da kuvvetleniyor bu ihtimal. zira o lightsaber ne lan!
 • darth revan'ın yandan yemişi aman sinemaya uyarlanmış hali gibi gözüküyor.
 • ne tarz bir sith lord oldugu henuz tam olarak bilinmesede, star wars severler arasinda direk taht kuracak, ortamin krali olarak sith warrior. adam driver oynayacakmish kendisini, hadi hayirli olsun, gerci coktan oynamis da biz daha izliycez iste post production bitince. umarim darth maul kadar martial arts la arasini iyi yapmistir ve cekimlerine ozenle hazirlanmistir. bakalim gorucez...
 • adam driver oynuyormuş. resmi şuradan görülebilir:

  http://www.ign.com/…adam-drivers-character-revealed
 • bir efsane daha sinemanin kurbani olmus durumda kylo ren kimdir yine kicindan element uydurmus birisi. bu cakma karakter darth revan desen aynisinin tipkisi ama isim yasadigi cag alakasi yok. bunun tek bir anlami var karizmatik bir sith lordu lazimdi durduk durduk revani aldik size kylo diye yutturuyoruz sizde yersiniz yavrucum tabii ki yersiniz baska careniz yok.
 • ew.com'dan, yildizsavaslari.com çevirisi:

  --- spoiler ---

  kylo ren hakkında bilgi isteyen?

  entertainment weekly dergisi, son sayısında bölüm 7: güç uyanıyor'a geniş yer verdi ve filmin yönetmeni j.j. abrams ile yapılan röportajda karakterler hakkında bazı detaylara yer verildi - bu karakterlerden biri de şüphesiz kylo ren.

  fazla sayılmaz ama, yine de spoiler okumak istemeyenleri uyaralım! detaylar haberin devamında.

  ne istiyor? bunun cevabı belirsiz, kendisi görünüm itibariyle epey ilham aldığı vader'a takıntılı gözüküyor. abrams: "filmde maskenin kökeni ve nereden geldiği açıklanacak, fakat tasarımının vader'a bir selam niteliğinde olduğunu söyleyebilirim. ren kendisinden önce gelenlerin farkında, filmin hikayesi de çoğunlukla bunun üzerine kurulu."

  kendine has silahına gelince, abrams herkesin şüphe ettiği şeyi doğruluyor: o ışın kılıcı ren'in kendi yalnızlığı içinde inşa ettiği bir silah, tehlikeli ve karakterin kendisi kadar yıpranmış.

  "darth" isminin aslında bir ön ad olmadığını, daha çok bir ünvan olduğunu hatırlıyor musunuz? görünüşe göre "ren" de aslında bir soyad değil, bir ünvan.

  "kylo ren, 'ren şövalyeleri' adında bir gruba katılarak edindiği bir isim". peki ren şövalyeleri kimdir? bunu ancak filmi izlediğimizde öğreneceğiz.

  "o alışılageldik bıyık burkan bir kötü adam tipi değil. o bundan biraz daha karmaşık, ve bu rol için adam driver ile çalışmak büyük bir keyifti çünkü kendisini bu role adeta atadı."

  kylo ren'in geçmişi şimdilik gizemini koruyor. eğer sözügeçen şövalyelere katılmadan önce başka bir adı vardı ise, belki bunu daha önce duymuşuzdur. belki de aile bireylerini tanıyoruzdur?
  --- spoiler ---
 • kylo ren'in bir sith lordu olmayıp, ren şovalyelerinin başlı başına dark side of the force'u kullanan bir organizasyon, bir tapınak, bir cemaat olduğu varsayımında, gücü bu şekilde kullanan çok sayıdaki şovalyenin hem jedi hem de sith'in gözünden kaçabilmiş olmasına ihtimal vermiyorum.

  darth bane tarafından çıkarılan rule of two boşuna çıkarılmış bir şey değil. gücün karanlık tarafını kullanan, sınır tanımıyor ve gücün tamamını kullanmayı hedefleyerek maksimum kontrole ulaşmayı amaçlıyor. jedi, muhafazakâr görünen kuralları sebebiyle gücün sadece toplum ve barış için kullanılması gerektiği gibi bir felsefeye dayanıyor olması sebebiyle dark side of the force kendini jedi'a karşı gizliyor olabilir. ne de olsa jedi gücü her şeyiyle kullanmıyor. ancak ren şovalyeleri diye bir şey varsa, bunun sith'in, hele hele darth plagueis, darth sidious (bkz: palpatine), darth maul, darth tyranus (bkz: count dooku) ve midi-chlorian sayısı bakımından hepsinden üstün olan ve galaksideki kontrolü bakımında darth sidious ile birlikte en tepede olan darth vader (bkz: anakin skywalker) tarafından görülememiş olması mantıksız geliyor.

  j.j abrams umarım jedi-sith savaşını jedi lehine sonsuza dek sonlandırıp yeni bir arayış içine girmemiştir. nitekim sith mevcut haliyle hala çok ama çok çekici.
hesabın var mı? giriş yap