şükela:  tümü | bugün
  • esoteric agenda'nın 2. versiyonu olan belgesel; ama daha derli toplu. zeitgeist belgesellerine oldukça benziyor.
  • an itibariyle bugün izlediğim belgeseldir. düşünmekten,sorgulamaktan korkmayan,özgür olmadığı gerçeğiyle yüzleşebilecek olan her bireyin izlemesi gereken bir belsegel bence.izlememin üzerinden saatler geçti ama kalbim hala deli gibi atıyor,etkisinden çıkamıyorum.
  • özellikle "kimlik" * konusunda çarpıcı açıklamalar yapan izlenesi belgesel.
  • yakinda su siteden yardiracak kisilerce hazirlanmis "goz acici" belgesel.
  • zeitgeist'dan farklı olarak, işin içerisine biraz da mistik boyutun eklendiği, insanın birey ve toplum bazındaki karadeliklerine ışık tutmaya çalışan enfes belgesel. keşke okullarda verilen eğitim süreçlerinde bu tarz belgeselleri izletebilsek.
  • sorunları tespit eden fakat nedenlerini saçma sapan şeylere bağlayan ve çözümlerini yapamayan bir belgesel olmuş. yine de değişik bir bakış açısına sahip olduğu için izlenmeli.
  • zeitgeist benzetmesi yapılması gereksizdir. hiç duymadığımız konulara da vurgu yapılmış.

millet dönen dolapları zeitgeist ile duymaya başladı ve benzetmeler kıyaslar hep onun üstünden yapılıyor ya ayar oluyorum. yahu tamam zeitgeist iyidir hoştur, az çok bir sorgulama başlattı lakin 1978'de abd'de yayınlanan ve sonradan yasaklanan bir yazı dizisinde aynı konular işlenmişti. bilen biliyordu.

neyse... yukarıda link verilmiş zaten. izleyin. tavsiye olunur.