şükela:  tümü | bugün
  • artik türkiye'de her kö$eba$inda bayii bulunan ve 63'te tayvan da kurulmu$ olan motosiklet firmasi..
    piyasada cin i$i diye tabir edilen motosikletlerden hem fiyatinin daha yuksek olmasi, hem de sebil gibi yedek parca ve aksesuari olmasiyla ayrilir..
    http://www.kymco.com/
    http://www.kymcotr.com/
  • honda ve yamaha firmlarına motosiklet parçaları ürettikten sonra kendi bünyesi altında faaliyet gösteren motosiklet firması.
    taş gibi scooter üretmesi ile tanınır ve yedek parça fiyatları oldukça uygundur.
  • sym gibi kymco'da japonlara oldukça yakın kaliteye sahip motosikletler üretir.
    türkiye'de peynir ekmek gibi giden modeli için (bkz: kymco agility)
  • (bkz: kayınço) *
  • türkiyeye silkar firması getirir.ama fazla reklam ve tanıtım yapılmadığı için bilinmeyen,çin malı sanılan aslında taş gibi scooter ları ve diger motorsikletleri olan tayvan markasıdır.bir kaç modelinde honda ile aynı scooter motorunu taşır.
  • tayvanlı bir motorsiklet üreticisi, japonlara göre gayet ucuz ve japonlar kadar kaliteli motorsikletler üretiyor.ben kymco xciting 500 kullanıcısıyım gayet memnunum.hatta özellikle kymco aldım diyebilirim.
  • motor alacaklara gönül rahatlığı ile tavsiye edebileceğim bir motor.sürüş kalitesi mükemmeldir ve bu motorun can alıcı noktası güvenli konforlu oluşudur.özellikle de belirtmek isterim ki açılır kapanır otomatik aynalar trafikte çok iş görüyor. türkiye şartlarında yollar malumunuz çok kötü ve bu motor arıza yapmayan, çok sağlam ve estetikdir. çekinmeyin bir motor ustasına sorun, size bilindik pahalı motorlardan sonra söyleyebileceği tek şey türkiye şartlarında tek geçerim olacaktır.
  • 1963 tarihinde tayvan'da kurulan, binlerce çalışanı ve bir milyar usd'nin uzerinde cirosu ile dünya scooter piyasasında büyük bir satış yüzdesine sahip dev motosiklet markası. ülkemizde de yüzbin kilometre garantisi ile satilan ve basarili satis rakamlarına ulasan kymco motosikletleri; dayanıklı, uzun ömürlü ve ekonomiktir. http://www.kymco.com.tr/
  • people s 200 modelini yıllarca kullandığım motosiklet markası. teker patlamadığı sürece sizi yolda bırakmaz. frenleri iyidir hızlanması iyidir. özellikle people modeli için konuşacak olursak; 16" tekerlere sahip olması viraj kabiliyetini ve yol tutuşunu da baya artırdığı için sürüşü keyiflidir. malzeme kalitesi iyidir. dikkat ettiyseniz hiç bir şeye mükemmeldir demedim. ama iyidir. hatta malzeme kalitesi olarak yamahadan eksik kalır bir yanı yoktur ama bir bmw değildir o ayrı. motorları kendine hastır, yüksek tork ve kendi segmentindeki diğer markaların modellerine göre daha yüksek bir beygir vaat eder. ama bunu sadece kalkışta hissedersiniz. motor düşük devirlerde canavar sonra sönük, bayık bir halde gider. people için konuşacak olursak 0 - 100 hızlanması 6 - 7 saniye arası değişirken 100 - 140 arası yoktur asadfdsa.çok zorlarsanız 120 130 yokuş aşşağı görürsünüz, ondadan devir kesiciden bir zevk alamazsınız. zaten o hızlar amacına aykırı, ayrı mesele. bir eksikliği varki maalesef bu motoru almamak için büyük sebep. yedek parça efenim. yok. tayvandan gelmesini bekliyeceksiniz. 3 ay. ben çok bekledim. ismail abinin yanında az gemilere el sallamadım bir amortisör keçesi için. pahalıdır da. onun haricinde şık ayrıntılar ve aksesuarlar vardır kymco motorlarda. fiyatının hakkını verir ama daha sonra yedek parça ve servisle japonlardan pahalı hale gelir. türkiyede değil de başka bir ülkede olsaydım alırdım kymco ama türkiyede servis yedek parça sıkıntısı vesaire alınacak motor değil.
  • bunun 50cclik bir modeli ile geçen hafta 5 gün beraberdim.

alet 30bin kmdeydi. baya yıpranmıştı.

üzerinde aşağı yukaarı 130 kg ağırlık ile (2 kişi) 500 km yol yaptık 5 günde. bana mısın demedi. sıfır rakımdan tam 700 metre rakıma çıktık. bana mısın demedi. dağ tepe dolandık, sürekli deniz seviyene inip dağlara çıktık.

durduk kalktık. bana mısın demedi.

motor baya ayarsızdı gerçi 100 kmde 4-4.5 litre yakıyordu. hayvan gibi yakıyordu yani ama olsun. 0 dan 700 metreye çıkması bile ona saygım için yeterlidir. ne motorlar tıkanırdı o dağda.