şükela:  tümü | bugün
 • hala nasıl aşı olmayıp da aşılı kişilerin arasında maç izlediğini anlamadığım kişi. burası olsa neyse ama orada, hele de kaliforniya gibi aşı konusunda en katı eyalette, gözünün yaşına bakmamaları lazım.

  bu arada kendisi aşırı derecede itici ve yalancıdır. brooklyn nets'in kendisini oynatmama kararından 24 saat bile geçmeden "ya aslında aşıya karşı değil ama aşı yüzünden insanların işinden olmasına karşı" gibi dönek ötesi bir argüman geldi kyrie tarafından. peki niye? çok basit çünkü oynamazsa maaşını alamayacak. tıpkı sözde "bir daha asla philadelphia'ya dönmeyecek" olan ve takım arkadaşlarıyla görüşmeye dahi tenezzül etmeyen ancak ilk çeyrek ödemesi olan 8.25 milyon doları alamadıktan 10 gün sonra tıpış tıpış philadelphia'ya dönen ben simmons gibi. nba oyuncuları (özellikle yıldızlar) o kadar arsız ve paragöz oldu ki anlatılamaz. bu başlıkta da dendiği gibi kendisine "hadi birader kontratını boşa çıkardık, 300 bin-500 bine nereye gidersen git" densin, 3.doza kadar aşısını olur. çünkü nba oyuncuları artık anca bundan anlıyor. andrew wiggins'te de bu oldu, dini gerekçelerle aşı olmayı reddediyordu, başvurusu reddedildikten 3 gün sonra gitti aşı oldu. vahiy mi indi de aşı oldu? hayır tabii ki, aşı olmasa oynayamayacaktı ve 2 yıl 64 milyon dolarlık kontratına veda edecekti. kyrie irving'te de bu oluyor, diğer oyuncularda da bu olacak (daha aşı olmayan kaldıysa).

  şayet aşı olmazsa irving'in kontratı tıpkı bosh'ta olduğu gibi cap'e sayılmamalı, hatta bosh'ınkine ek olarak iptal edilmeli. brooklyn'in burada oyuncuya karşı yaptığı hiçbir şey yok ama adam hem taraftarına hem takım arkadaşlarına hem takımına saygısızlığın kralını yapıyor, üzerine kendisini oynayabileceği (eyalet kurallarına göre) bir takıma yollarlarsa emekli olacağını söyleyerek takımının elini kolunu bağlıyor. oyuncuların bu hegamonyasına son verilmeli. böyle saçma şey olmaz. takip ediyoruz falan ama alt tarafı basketbol oynayan adamlar dünyanın hakimi gibi takılıyorlar. kyrie irving gibi akrabası olsa kimse yan yana bile gelmez ama adam milyoner basketbolcu olduğu için kıymete biniyor.

  düz dünyada güldük ettik ama artık sıktı. ben kaliforniya'da toplu etkinliklere katılabilmesinden dolayı aşı muhabbetini yalan haber sanıyordum ama adam çıtayı bambaşka yerlere taşıdı. nba umarım oyuncu hegamonyasını biraz olsun kırar da bunun gibiler takımları parmaklarında oynatamaz artık.
 • adam patty mills+gasol+draft hakkı ile 2 dakkada kyrie yi takaslamış amk. kardeş ha gayret, yanına hüseyin beşok'la cüneyt erden'i de ikna edersen olacak bu iş.
 • sadece günümüzün en iyi guard'ı değil, nba tarihinin gelmiş geçmiş en büyük guard'larından birisi olarak anılmak varken; drama queen'lik, komplo teorisyenliği ve şovmenliği seçmiş nba tarihinin gördüğü en büyük yeteneklerden ve hayal kırıklıklarından birisi.

  tabi ki "uncle drew" bu arıza çıkarma fırsatını kaçırmayacaktı ve kaçırmıyor. kendisi şaşırtıcı olmayan bir şekilde azılı bir aşı karşıtı. nets yaz boyunca hiç kyrie'yi bu konuda zorlamasa da haftaya sezon başlıyor ve kyrie şu andaki kurallarla 41 iç saha ve knicks, lakers, clippers, warriors ve kings deplasmanlarını kaçıracak gibi görünüyor. takımın reisi kevin durant uzun süre kankasına destek çıktı. "ona baskı yapamayız" dedi. iddialara göre simmons-kyrie takasını kimilerine göre "beni simmons malıyla uğraştırmayın" diyerek, kimilerine göre kyrie'nin gitmesini istemediğinden reddetti. bu arada, kyrie takas edildiği takdirde emekli olacağını açıkladı.

  günlerdir "part-time kyrie" mi olacak diye bir tartışma var. 46 maç oynamayıp, 36 maç oynayabilecek bir oyuncuyla ne yapılmalı bunun tartışması dönüyor. bugün sonunda açıklama yapıldı ve part-time oyuncularla yola çıkılmayacağı söylendi.

  nets bu sene tartışmasız en büyük şampiyonluk adayı. kevin durant şampiyonluğa üç yıldır hasret ayrıca warriors harici bir takımla şampiyon olabileceğini de göstermek istiyor. james harden buraya yüzük için geldi. nets için en kritik sezonda, inanılmaz bir arıza çıkararak kyrie bütün dengeleri değiştirebilir. bu tip oyuncularla yola çıkmak tabi ki her zaman bu riskleri barındırır. nets bu sene de şampiyon olamazsa sırf kyrie'nin bu inadı yüzünden, kyrie'nin bir daha nba'de düzgün bir kontratla başka bir takım bulma şansı neredeyse imkansız.

  nets forumlarına baktım geçen gün "gerekirse çer çöp alın ama şu denyoyu gönderin artık. şampiyonluğu nasıl kutlasak diye konuşacağımız sezonda konuştuğumuz şeylere bak" minvalli konuşuyor taraftarlar. işin sıkıntılı tarafı kyrie'yi takas etmek de artık büyük mesele. bana kalırsa alabilecekleri tek adam olan john wall'u alsınlar. en azından sıkıntı çıkarmayan, yıldız hamuru olan ancak sakatlıklardan dolayı uzun süredir bunu gösteremeyen, ne olursa olsun takıma katkı verebilecek bir oyuncuları olur. kyrie de emekli olur, kendi de kurtulur biz de kurtuluruz. yeniden yapılanan houston da bu vesileyle caps boşaltmış olur :)

  gerçekten yazık bu adam daha 1992'li, 30 yaşında bile değil. kaç yüzük daha alabilir diye konuşulması gerekirken, hakkında dönen muhabbetlere bak. bir basketbolsever olarak üzülmemek elde değil.
 • milyonda bir myokardit riski için 10binde bir ölme ihtimalini göze alması gerektiğini söyleyenler tarafından savunulan zeka yoksunu.

  bunlar matematik de bilmiyor ki risk analizi yapsın.
 • veteran minimum ücretiyle* oynayan derrick rose'un ilk 5 başlayacağını, bu sezon all-star ve all-nba yapan isaiah thomas'ın bench'den geleceğini iddia edenleri gösteren başlık. leprechaun kafası bir başka oluyor sanırım.
 • bu sene verdiği "dünya düz olabilir" röportajı lebron ile arasını açmış olmalı yoksa yaptığı bu hareketin açıklaması yok.
 • iki nba oyuncusundan avrupada islama yönelim çıkarmışsınız gençler helal olsun.
 • atanamamis balotelli.
 • corona çıktı oynamayalım, george floyd öldü oynamayalım. maaşta %10 indirim teklifi gelince düşünmeden reddedelim. alemlere akıp tatil yapalım. ne güzel new york be!
 • şayet new york knicks'in 17. sıra yerine 1. sıradan oyuncu draft etme şansı olsa büyük ihtimalle kyrie'i seçerdi. bazı gerçekler vardır, eğer draftta yüksek sıralardan seçilen bir oyuncuysanız 20 sayı civarı ortalamalar yapmanız pek dikkat çekmez, tam tersine 3 sayı gibi bir ortalama yaparsanız olowokandi gibi olur dalga malzemesine dönüşürsünüz. bunun tam tersi de alt sıralardan draft edilen oyuncular için geçerlidir. o oyuncu 3 sayı ortalamayla oynarsa kimseyi şaşırtmaz, ama 20 sayı ortalama yaparsa hele de new york gibi göz önünde bir takımda yaparsa o zaman adından fazlasıyla söz edilir.