şükela:  tümü | bugün
 • 23 mart 1992 doğumlu avustralya asıllı amerikalı duke oyun kurucusu. ilk kez bu senenin mcdonald's all american maçında izleme fırsatı bulduk, freshman sezonunun ardından da nba oyuncusu olacaktır, dolayısıyla 2011 yılı ile kendisini daha sık görebileceğiz.

  nba için fiziği biraz yetersiz gibi görünse de (1.88 boyunda), çabukluğu ile bu dezavantajını kapatabilir. zaten chris paul'e benzetilmesinin nedeni de bu çabukluğu. özellikle bu sene coach k'in kanatları altında biraz daha mental olgunluk kazanırsa nba'de iyi işlere imza atabilir.
 • duke blue devils formasıyla ncaa kariyerine gayet iyi başlayıp, yenilgisiz giden takımda ilk 8 maç itibariyle 17.4 sayı, 5.1 asist, 53.2% şut gibi gayet güzel istatistikler tutturmuş ve hatta bazı mock draft'larda harrison barnes'ı dahi altına almayı başarmışken, ne yazık ki ayak parmağından ciddi bir şekilde sakatlanmış ve mike krzyzewski'nin yaptığı açıklamaya göre sezonun geri kalanında oynamama ihtimali dahi varmış. sakatlığıyla ilgili daha kesin sonuçlara ulaşabilmenin en az bir hafta alacağı söyleniyor.
 • sakatlanmasına epeyce üzüldüğüm draftta tepeye oynaması gereken oyun kurucu.

  kendisi hakkında fikir sahibi olmak ve yeteneklerine şaşırmak için iyi bir başlangıç:

  http://www.youtube.com/…g3s&feature=player_embedded

  göze hoş gelen bir arkadaş.
 • sakatlığı nedeni ile uzun bir süredir giyemediği formasına march madness ile birlikte tekrar kavuşuyor. kısıtlı da olsa turnuvada süre alacağını söyledi koç. sezonu sakat geçirmesine rağmen hala 2011 draftının 1 numara adaylarından.
 • 2011 draftlarında 2. veya 3. sıradan seçilmesini düşündüğüm oyuncu. 1 numara olarak oynamakta.
 • 2011 nba draft'ına girmesi kesinleşmiş. en son, ancak ilk iki sıradan seçilme garantisi alırsa profesyonel olacağı konuşuluyordu. garanti aldı mı bilemiyorum, ama 2'den daha aşağıya düşmesi sürpriz olur zaten.
 • birinci sıradan seçilmesi neredeyse kesin olan oyuncu, fakat ortak idmanlara çıkmama kararı almış kendisi. sadece sağlık testlerine girecekmiş. bu naz neden? anlamadım valla..
 • (bkz: kyrie eleison) *
 • boy, kilo, kulaç uzunluğu gibi ölçümlerin yapıldığı ve draft'in hemen öncesinde yapılan workout'lara nazaran daha "light" geçen draft combine'da basın mensuplarının üst sıralardan seçilmesi beklenen oyuncularla yaptığı röportajlardan aldığım izlenimler bir hayli zeki bir insan olduğu yönünde. saha içi performansını, potansiyelini bir kenara bırakırsak-her ne kadar çoğu oyuncu menajerlerinin onlara ezberlettiklerini söyleseler bile-kullandığı kelimeler, tavırları ve söyledikleri diğer oyunculardan çok kolaylıkla sıyrılmasını sağlamış. alışılagelmiş süper yetenekli, atletik ama kıt zekalı basketbolcular bir yana, 19 yaşında sıradan bir insan için bile bir hayli olgun ve zeki olduğunu düşünmekteyim.
 • ölçümlerde hem boy hem wingspan olarak draft'a katılacak diğer yüksek profilli point guard brandon knight'tan uzun çıkmış. oysa knight yıl boyunca scout'lar tarafından bu özellikleriyle öne çıkartılıyordu.

  cavaliers yönetiminin birinci sıradan onu seçmesi için hala şüpheleri varsa en azından karakter olarak franchise player olmaya uygun olduğunu göstermiş soru işaretlerini yok etmiştir görüşmelerde. şu beş dakikalık basın röportajından bile hayatta neyle uğraşsa başarılı olacak, zirveye oynayacak kararlılıkta ve olgunlukta bir adam imajı çizdi bana.

hesabın var mı? giriş yap