şükela:  tümü | bugün
 • erişilebilir fiyatta hifi iem ürettiğini iddia eden knowledge zenith firmasının 10 ba (balanced armature) sürücülü (sağ ve solda beşer adet) amiral gemilerinden biri. ayırt edici özelliği tüm sürücülerinin balanced armature olması (balanced armature ve dynamic driver arasındaki fark için link aşağıda mevcuttur). sadece ba içermesine rağmen kuzeni kz zs10 'dan daha tercih edilebilir baslar verdiği birçok reviewda belirtilmiş.

  elime geçtikten ve bir süre kullandıktan sonra tecrübelerimi paylaşacağım.

  2 gün sonra gelen edit: cihaz elime geçti. özellikle tidal master kayıtlarında fark giriş seviye jbl, sennheiser ve amiral gemisi telefonların yanında gelen kulaklıklarla karşılaştırınca ciddi şekilde hissediliyor. yıllardır dinlediğim çok elementli şarkılarda arada kaybolup giden davul vuruşlarını ve gitar slidelarını doğal bir şekilde ilk kez duyabildim. vokaller çok doğal geliyor ve stüdyo hissiyatını güzel veriyor. 200-300 lira bandında dijital ortamda plak kalitesine şimdilik ancak bu kadar ulaşılabilir herhalde. sadece ba içeren bir kulaklığa göre baslar çok güçlü ve buna rağmen tizlere ve midlere gölge etmiyor.

  bu bütçede kesinlikle önerilir.

  ba vs dd -> https://decrypto.net/…e-drivers-vs-dynamic-drivers/
 • kel ve papazla birlikte kent yapar.
 • fiyatının 3-4 katı üzerinde performans veren kulaklık. elimde 3000 tl bandında olan kulaklığım da var, kz as 10’dan sadece bir tık iyidir, o kadarını diyeyim
 • (bkz: efsane)
  bu paralara bundan daha iyi kulaklık bulunabilir mi bilmiyorum.
  tiz sesleri ve detayları duymak isteyenler için ideal ve izolasyon konusunda kesinlikle yeterli.
 • yaklaşık 1,5 yıldır severek kullandığım kulaklık modelidir. son olarak kulaklığın dış silikonunu kaybettiğim için kendilerine mail attım ve 2 gün içinde adresime gönderim yaptılar.

  bugüne kadar urbanears’ tan sennheiser’ a kadar birçok marka kulaklık denemiş olan benim için aralarında en iyisi bu kulaklık olmuştur. normalde müzikleri hep son seste dinlemeye alışkındım ama bana bu alışkanlığımı da kaybettirdi çünkü son seste dinlemek için duyu kaybı gerekiyor. basslar kusursuz, enstrümantal müzik hakeza aynı.
  dinlediğim müziklerden örnek vermek gerekirse; lost frequencies de dinliyorum, avenged sevenfold da. beethoven ve bach da dinliyorum g eazy de. yani bm gibi playliste sahibim. bu kulaklık tüm müzik türlerinde benden tam not alıyor.

  uzun araştırmalarım sonucu keşfetmiştim kendilerini. öyle ki sennheiser marka kulaklığım yalnızca 7-8 ay dayanmıştı ve alternatiflere yönelmiştim. şimdi bakınca iyi ki bu kulaklıkta karar kılmışım diyorum. muadilleri binlerce liraya satılmakta iken uygun fiyatlara erişebiliyoruz. belki benim gibi araştırmayı sevip bu marka hakkında internette yeterince veri bulamayanlar vardır diye işbu entry ile deneyimlerimi paylaşmak istedim.
 • vaktim olduğunda uzun bir inceleme yazısı yazacağım, kısaca şöyle özetleyeyim,

  amfim, elektro, bas ve akustik gitarım var,
  studyoda çok davul da çaldım, bas da çaldım, piyano da çaldım, enstrumanların nasıl tınlaması gerektiğini biliyorum,

  arabamda bose sistem var,
  evimde maudio av40,
  beyerdynamic dt770 pro,
  shure se215 var,

  hiç biri bu kulaklık kadar dengeli ve net olamıyor.
 • yıllardır kulaklıkla müzik dinlerim. daha kulaklık kullanmadan önce bile kasetli teybe bağlı hoparlör parçalarını lastikle kafama bağlayarak müzik dinlerdim. yataktan kalktığımda, insan içine karışmadan önce, alnımda oluşan lastik izinin kaybolmasını beklerdim. yatardım, çünkü hoparlörlerin yaptığı ağırlıktan dolayı oturarak müzik dinlemek mümkün olmuyordu. neyse uzatmayayım, kulaklıkla müzik dinlemek hep önceliğim olmuştur. müziği boşlukta dağılmadan önce duymak istiyorum. ve işte en sonunda en iyi dinleme tecrübesini bu kulaklıkla yaşadım. eğer bu entriyi okuyup da bu kulaklığı alan biri olursa,sonunda ben de sözlüğün sözlük işlevine katkıda bulunan bir şey yazmış olacağım.
 • 1000 tl altındaki bir çok kulaklığı deneme şansım oldu ama bunu onlarla kıyaslamak bile imkansız. bassları aşırı kaliteli sanki başınızın kenarlarında subwoofer varmışcasına. baslar vururken tizlerden veya detaylardan da bir şeyi bastırmıyor her şey çok net. bir kaç eq. ayarıyla da kullanınca başka kulaklık takmak istemiyor insan. ayrıca ortalama kulaklıkta genelde fulle yakın volumeda dinlerken bunda %40 civarı yetiyor da artıyor bile. full sese almak intihar olur o derece. alacaksanız da aliexpresste orjinal storeundan alın iki katı para vermeye gerek yok tr'dekilere.