şükela:  tümü | bugün
 • kel ve papazla birlikte kent yapar.
 • fiyatının 3-4 katı üzerinde performans veren kulaklık. elimde 3000 tl bandında olan kulaklığım da var, kz as 10’dan sadece bir tık iyidir, o kadarını diyeyim
 • (bkz: efsane)
  bu paralara bundan daha iyi kulaklık bulunabilir mi bilmiyorum.
  tiz sesleri ve detayları duymak isteyenler için ideal ve izolasyon konusunda kesinlikle yeterli.
 • yaklaşık 1,5 yıldır severek kullandığım kulaklık modelidir. son olarak kulaklığın dış silikonunu kaybettiğim için kendilerine mail attım ve 2 gün içinde adresime gönderim yaptılar.

  bugüne kadar urbanears’ tan sennheiser’ a kadar birçok marka kulaklık denemiş olan benim için aralarında en iyisi bu kulaklık olmuştur. normalde müzikleri hep son seste dinlemeye alışkındım ama bana bu alışkanlığımı da kaybettirdi çünkü son seste dinlemek için duyu kaybı gerekiyor. basslar kusursuz, enstrümantal müzik hakeza aynı.
  dinlediğim müziklerden örnek vermek gerekirse; lost frequencies de dinliyorum, avenged sevenfold da. beethoven ve bach da dinliyorum g eazy de. yani bm gibi playliste sahibim. bu kulaklık tüm müzik türlerinde benden tam not alıyor.

  uzun araştırmalarım sonucu keşfetmiştim kendilerini. öyle ki sennheiser marka kulaklığım yalnızca 7-8 ay dayanmıştı ve alternatiflere yönelmiştim. şimdi bakınca iyi ki bu kulaklıkta karar kılmışım diyorum. muadilleri binlerce liraya satılmakta iken uygun fiyatlara erişebiliyoruz. belki benim gibi araştırmayı sevip bu marka hakkında internette yeterince veri bulamayanlar vardır diye işbu entry ile deneyimlerimi paylaşmak istedim.
 • vaktim olduğunda uzun bir inceleme yazısı yazacağım, kısaca şöyle özetleyeyim,

  amfim, elektro, bas ve akustik gitarım var,
  studyoda çok davul da çaldım, bas da çaldım, piyano da çaldım, enstrumanların nasıl tınlaması gerektiğini biliyorum,

  arabamda bose sistem var,
  evimde maudio av40,
  beyerdynamic dt770 pro,
  shure se215 var,

  hiç biri bu kulaklık kadar dengeli ve net olamıyor.
 • yıllardır kulaklıkla müzik dinlerim. daha kulaklık kullanmadan önce bile kasetli teybe bağlı hoparlör parçalarını lastikle kafama bağlayarak müzik dinlerdim. yataktan kalktığımda, insan içine karışmadan önce, alnımda oluşan lastik izinin kaybolmasını beklerdim. yatardım, çünkü hoparlörlerin yaptığı ağırlıktan dolayı oturarak müzik dinlemek mümkün olmuyordu. neyse uzatmayayım, kulaklıkla müzik dinlemek hep önceliğim olmuştur. müziği boşlukta dağılmadan önce duymak istiyorum. ve işte en sonunda en iyi dinleme tecrübesini bu kulaklıkla yaşadım. eğer bu entriyi okuyup da bu kulaklığı alan biri olursa,sonunda ben de sözlüğün sözlük işlevine katkıda bulunan bir şey yazmış olacağım.
 • 1000 tl altındaki bir çok kulaklığı deneme şansım oldu ama bunu onlarla kıyaslamak bile imkansız. bassları aşırı kaliteli sanki başınızın kenarlarında subwoofer varmışcasına. baslar vururken tizlerden veya detaylardan da bir şeyi bastırmıyor her şey çok net. bir kaç eq. ayarıyla da kullanınca başka kulaklık takmak istemiyor insan. ayrıca ortalama kulaklıkta genelde fulle yakın volumeda dinlerken bunda %40 civarı yetiyor da artıyor bile. full sese almak intihar olur o derece. alacaksanız da aliexpresste orjinal storeundan alın iki katı para vermeye gerek yok tr'dekilere.
 • yakın süreçte edindiğim kulaklık. zs serisine göre oldukça dengeli sesleri mevcut. özellikle benim gibi başta tizleri çok yüksek olan kzlere kafayı taktıysanız as serisini tavsiye ederim. en büyük korkum bazı modellerinde direnç değerleri yüksek olduğu için düşük volume gibi sorun çıkartacağı yönündeydi ama as10'da bu problemle karşılaşmadım. bütün frekanslar oldukça dengeli geliyor.

  her nasılsa 5 sürücüye göre düşük direnç değeri verilmiş. özellikle kz zs5 serisi bir ara baya popülerdi, hiç kimse zs10'a yönelmiyordu. o nedenle ben de arada kalıp onun muadili olan as06 mı alsam diye düşündüm. tesadüfi youtube'da şu incelemeyi buldum. aradaki fark devasa değil, as06 muhtemelen as10'un biraz daha kirli versiyonu denebilir. bütçesi düşük olanlar o modeli de değerlendirebilir. yalnız üstteki incelemede de aynısından bahsedilmiş, garip şekilde bas frekanslar ilk geldiğinde daha güçlü, tizler gerideyken, 1 hafta sonra daha dengeli hale geldiler. başta ben mi paranoyağım acaba diye düşünmedim değil. son durumda gayet memnunum.
hesabın var mı? giriş yap