şükela:  tümü | bugün
  • kulaklık çok yüksek seslere çıkabiliyor, uzun süre en yüksek sesiyle dinlerseniz yaşlanmadan sağır olursunuz, dışarı aşırı ses veriyor fakat her şey yüksek ses değil zaten yüksek ses kulaklar için çok zararlı sağır olursunuz.

şahsen ses kalitesinden memnun kalmadım, eskiden içinde dans ettiğim müzikleri şimdi dinlerken sanki sıradan kalitesiz basit bir müzik dinliyor gibi oluyorum, metal olduğundan fazla ağır kulakta tutmak zorlaşıyor, düşebiliyor. film izlerken falan ufak işlerde sizi götürür fakat yani ben müzikten keyif almak istiyorum diyorsanız ben şahsen bugün 3.gün pişmanım.

memnun kalmadım ürünü öven youtuberlara da sövdüm, şimdi ben bunu ne yapacağım diye düşünüyorum çin'e geri de gönderilmez ki bu patladık artık, tek tesellim malzeme kalitesi iyi duruyor.
    fiyatı dolar belası sebebiyle nispeten uygun bu paraya da sanırım bu...
    *kesintisiz ses seviyelerinde işitme kaybı*
    -el matkabı 98db
    -çim biçme makinası (1 metreden) 107db
    -kulakta acıma başlaması 125db

dinleme sürenizde çok önemli, dinlediğiniz ses şiddetine bağlı olarak düşük şiddetli ses 6 saat, orta şiddette 3-4 saat, yüksek ama normal yükseklik şiddetinde de 1-2 saati geçmemeniz sizin için çok iyi olacaktır kimse işitme kaybı yaşamak istemez.
  • ürünü yaklaşık 6 aydır kullanıyorum. kendi deneyimlerime göre biraz bilgilendirme yapmak istedim.

en başta malzeme kalitesi ön plana çıkıyor. işçilik gerçekten güzel kablo tasarımı oldukça sağlam. o samsung telefonların yanından çıkan kulaklıkların 10 gömlek üstü kaliteye sahip. kulaklık girişi l tipi bu yüzden jak hiç bir zarar görmüyor. ses kalitesine gelecek olursam eh işte diyebilirim, çünkü internette öyle bir övmüşler ki çok büyük beklentiyle alıyorsunuz. baslar kuvvetli o konuda kötülemek istemem ancak, bas şiddeti arttıkça tizler yok olmaya başlıyor. sennheiser ve jbl deki gibi tiz kalitesi beklemeyin. zaten bas olmasa bile tiz kalitesi çok iyi diyemem. kulaklığın ses şiddeti gerçekten çok fazla abartmışlar biraz. sesi tamamıyla açamazsınız. kutusundan muzzle denilen değiştirilebilen (ama ne işe yaradığını anlamadığım ya da hiç bir işe yaramayan) iki adet tiz muzzle çıkıyor. kulak deliği küçük olanlar için kötü haber içinden çıkan silikonlar olmuyor. ben eski kulaklığımdan kalan silikonları taktım tam uydu o şekilde kullanıyorum.

dolayısıyla netlik ve berrak bir ses arayanlar uzak dursunlar. fiyatına göre iyi diyebilirim. aliexpressten 45 lira civarına almıştım o zamanlar.
  • fiyatına göre iyi kulaklıktır. momentum in ear, senn ie80, ie800, grado gr8, shure se215, se425, se535, audeze isine 10, ibasso it01 gibi birçok kulaklığı dinlemiş biri olarak, büyük beklentilere girmezseniz gayet alınabilir bir üründür. tek dinamik sürücülü bir kulaklık olduğundan bass seviyesi yeterli ve sıkıdır. mid bölgeside başarılı olduğu söylenemez, özellikle diğer kz kulaklıkların vokalde iyi olduğu düşünülünce bu kulaklık, hayal kırıklığı yaratmasada, vasat seviyede. tizlerde dağılıp gitmiyor, çok iyi değil ama yine fiyata göre çözünürlük fena sayılmaz. bu seviyede sahneden bahsetmek mümkün değil tabiiki dar ve sıkışık.
    benim alma sebebim ise bir süre metrobüste kullanmak için kulak arkasından dolandırmadan takılan pratik ve ucuz bir kulaklık denemek ayrıca kz nin alt seviye iemlerinin potansiyelini ölçmekti. bana göre 100 tl civarı için fena sayılmaz, ama imkan varsa daha yüksek fiyatlı kz lere bakmak lazım.