şükela:  tümü | bugün
  • fiyatına göre çok iyi performans veren kulak içi kulaklık kz zs5'in güncellenmiş sürümü. zs5'e göre özellikle malzeme kalitesi konusunda ciddi bir artış olmuş (metal kasa ve gıcıklıksız kablo) gibi görünüyor.
    kullanıcılar 100 doların üstüne satılan iem'lerden daha iyi ses aldıklarını söylüyorlar çoğunlukla. gerçi 'iyi ses' ziyadesiyle öznel bir kavram olduğundan, dinlemeden bir şey söylenemez. karakteristiğinin oldukça doğal olduğundan ve çok geniş bir ses sahnesi olduğundan bahsediliyor. elime ulaşsın, editlerim.
    en uygun fiyata gearbest'te bulunabiliyor, 11.11 ve black friday gibi dönemlerde yüzde otuz-kırk indirimli alınabiliyor.

edit: elime ulaştı. hayırlı forumlar dedikten sonra izlenimlerimi belirteyim:
    -kutudan çıkan pedler silikon. ilk başta garip gelebilecek treble'lar ve kulakta rahatlık için memory foam pedler tavsiye ediliyor, çifti 1 dolardan alınması tavsiye edilir.
    -kulağa çok büyük görünüyor ama bunun normali kabloyu kulağın etrafından dolandırmak şeklindeymiş, öyle olunca düzgün oturuyor. her halükarda, çok hafif değil.
    -kablosu çok rahat değil. mikrofonlu kulaklıktan bahsediyorum.
    -sesi çok doygun, enstrüman ayrımı oldukça belirgin. ses sahnesi ilginç derecede geniş. ilk anda treble'lar rahatsız eder gibi geliyor, sonra çok rahat geliyor sesi. ben oldukça beğendim bu arkadaşı.
  • fiyat/performans konusunda çok başarılı ürünler çıkararak piyasada oldukça ses getiren kz firmasının yeni kulak içi kulaklığı-zs5'in düzeltme sürümü- başta campfire andromeda'ya aşırı benzemesinden çekinsem de dayanamayıp satın aldım. beraber geçirdiğimiz yaklaşık iki haftanın sonunda;
    şu ana kadar gözüme (kulağıma) çarpan tek olumsuz yanı kz'nin, zst'den beri çözemediği veya hybrid türde çoklu sürücü tercihinden dolayı çözmesinin zor olduğu; tizlerin aşırı parlak sunumu. yüksek tizlerden rahatsız oluyorsanız ve uğraşmak istemiyorsanız bu kulaklık size göre değil. gelelim benim gibi uğraşmak isteyenlere. bu sorunu(sizin için sorunsa) aşmanın ya da törpülemenin üç yolu var.
    ilki paketin içinden çıkan kablo yerine ''silver cable'' denilen kabloyu tercih etmek. ikincisi üzerinde filtre bulunan ve ''memory foam ear tips'' denilen süngerlerden kullanmak.
    üçüncüsü ise kulaklığı fiio k1 veya q1 gibi sesi sıcaklaştıran usb amp/dac'lar ile beraber kullanmak. (hala yüksek geliyorsa eq ayarları ile biraz haşır neşir olmanız gerekebilir)
    içinden neden bu kadar uğraştığımı merak edenler olacaktır elbette. çünkü ortaya çıkan sonuç gerçekten inanılmaz. 30 küsür dolarlık bir kulaklıktan bu kalitede bir sesin çıktığına inanmak gerçekten çok zor. malzeme kalitesi üst düzey, sesi oldukça dengeli, sahnesi müthiş, midler kesinlikle basların altında ezilmiyor, amp/dac ile beslendiğinde de dağılmıyor (hatta biraz güç sevdiğini bile söyleyebilirim)
    sonuç olarak fevkaladenin fevkinde kulaklık, alın kullanın.