şükela:  tümü | bugün
 • ilk albumu cok yakinda cikacak olan rock grubu.
  http://www.kzansonline.com/
 • çok güzel, insanı saran bir albümleri çıktı bu adamların. keşke isimleri duyulsa da geçmişte çektikleri çilelerin karşılığını bir nebze alabilseler.
 • eskişehir'de dinleme fırsatı bulduğum grup..her ne kadar bass gitaristleri hasta olduğu için orda olmasada gayet iyilerdi.
 • grubu kötülemek gibi bir amacım olmamakla beraber, her şarkısı başka bir grubun şarkısına benzeyen grup. kutsal yalnızlık ve siyah adlı şarkıları gerek şarkı yapısı, gerekse gitar efekti kullanımı olarak * çilekeş şarkılarına benzemektedir. bazen adlı şarkı ise melodi ve vokal olarak nev şarkılarını baya bi andırmaktadır. son olarak da vodka adlı şarkılarını athena'nın yalan adlı şarkısına benzetmedim değil.
 • kzans grubu 2004 yılında hüseyin çelikdemir (gitar vokal), okan kılıç (gitar), selçuk korkutan (klavye) ve mehmet canik (davul) tarafından kuruldu. kuruluşunun ardından çeşitli yerlerde sahne alıp konserler vermeye başladı ve birçok ilde adının duyulmasıyla birlikte kendilerini destekleyen bir kitleye sahip oldu. grup kısa süre içinde kendi söz ve müziklerinden oluşan iki şarkılık bir demo kaydedip istanbul’un yolunu tuttu.

  birçok plak şirketiyle görüşen kzans, beklentileriyle karşılaşamayınca tamamen kendi imkânlarıyla karadeniz müzik şirketi ile anlaştı. aksaklıklara rağmen kzans, on iki şarkıdan oluşan ilk albümü sahte’yi kaydetti. çalışmalarına devam eden kzans bir süre sonra serbesler film, music production şirketi ile anlaştı. albümüne yeni şarkılar ekleyen ve albüm adını da değiştiren grup, yeni albüm kayıtlarını marşandiz sws stüdyoları’nda gerçekleştirdi. albümün yapımcılığını sehat serbes, albüm yönetmenliğini ise sinan kayabaşı üstlendi.

  vodka albümü ocak* ayı sonunda tüm müzik marketlerde yerini aldıktan kısa bir süre sonra ilk video klipleri siyah, gökmen turnalı ve harun bal’ın yönetmenliğinde çekildi. kzans’ın 35mm ikinci müzik klibi, hayranları tarafından büyük ilgi gören bazen adlı parçasına gelecek. bu arada grubun klavyecisi selçuk korkutan kısa bir süre önce gruptan ayrılmıştır.
 • yeni bir oluşum içerisinde olan gurup. vokal-gitar hüseyin çelikdemir, solo gitar sinan şengül, basta semih keçeci, klavyede ibrahim eroğlu, davulda evren umut uludoğan*
 • ya bu adamlar çok güzel müzik yapıyolardı. niye bi türlü tanınır olmadılar yeterince, sene olmuş 2015 ben hala "elimde bir şişe votka bedenim boş sokaklarda" falan diye dilime doluyorum sözlerini.

  eğer olur da grup üyeleri "lan bişey demişler mi bizim hakkımızda acaba" diye açar bunları okursa onlara selam olsun, sayenizde 7-8 senedir bıkmadan söylediğim şarkılar dinledim. bir de youtube'da hiçbir temiz iş yok, konser kayıtları falan var, keşke şöyle birkaç şarkı koysalar doyasıya dinlesek